Закарпаття: На Бескиді реконструюють старий і побудують новий тунель

Проблемні питання залізниці обговорювали в облдержадміністрації

У середу перший заступник голови ОДА Іван Балога та заступник голови ОДА Олександр Карташов зустрілися з начальником Львівської залізниці Михайлом Мостовим та начальником Закарпатського відділення Львівської залізниці Олександром Єфіменком. Під час зустрічі йшлося про проблемні питання залізничної галузі області.

Найбільш гострою проблемою залізничної галузі Закарпаття є застарілий рухомий склад, що використовується для перевезень пасажирів: зі 139 вагонів більшість експлуатується понад 18 років і не відповідає сучасним вимогам. Однак бюджетним кодексом України не передбачено виділення місцевим бюджетам коштів на придбання нових тепловозів, електричок та вагонів. Разом з тим, протягом 2002-2004 років в області здійснено ряд заходів, передбачених “Комплексним планом розвитку транспортно-дорожнього комплексу Закарпатської області на 2002-2006 роки”, затвердженим Міністерством транспорту України спільно з облдержадміністрацією. Практично завершено переведення на електричну тягу поїздів міжнародних транспортних коридорів, що дало можливість підвищити швидкість їх руху до рівня національних стандартів, по головних напрямах проводиться капітальний ремонт колійного господарства тощо. На виконання цих заходів освоєно близько 172,7 мільйона гривень.

Під час зустрічі керівництво ОДА та залізниці домовились, що спільно звернуться до Мінтрансу про виділення коштів на оновлення рухомого складу залізниці.

Натомість залізниця й держадміністрація не знайшли порозуміння в питанні підвищення тарифів на приміські залізничні перевезення та зняття дизель- і електропоїздів з деяких маршрутів. Щодо першого, то адміністрація погодиться на певне підвищення тарифів тільки у випадку адекватної якісної заміни старих потягів, про що йшлося вище. Дві третини пасажирів у приміському сполученні – це самі ж залізничники та пільгові категорії громадян, що вказує на соціальну значимість залізниці. До слова, минулого року область повністю розрахувалася із залізницею за пільгові перевезення, такі ж позитивні тенденції спостерігаються і цього року.

Стосовно зняття електричок з маршрутів, то залізниця аргументує своє рішення нерентабельністю таких маршрутів. Чи дійсно пасажири мало їздять на цих маршрутах, чи це просто недопрацювання контролерів зі збору коштів за проїзд, має показати моніторинг, який ще раз проведе головне управління економіки облдержадміністрації.

Особливу увагу під час зустрічі приділили обговоренню питань реконструкції аварійного тунелю на перегоні Бескид – Скотарське лінії Лавочне – Чоп, спорудженого ще у 1886 році. Вартість робіт перевищить 30 млн. дол. США. Вже розробляється технічна документація на ремонт старого та будівництво нового тунелю на цій ділянці.

Не менш важливим є і проблема стабілізації зсувних процесів на дільниці Солотвино – Великий Бичків та відновлення тут залізничного полотна, пошкодженого березневим паводком 2001 року. Наразі рух поїздів на цій ділянці не здійснюється. Облдержадміністрація неодноразово зверталася до Міністерства транспорту та зв’язку України щодо вирішення питання, тим більше, що зсувні процеси вже створюють реальну загрозу для експлуатації автомобільної дороги державного значення Н-09 Мукачево – Івано-Франківськ – Рогатин – Львів.

Щоб запобігти тут можливим надзвичайним ситуаціям та захистити автодорогу від зсувних процесів, необхідно побудувати підпірну стінку на рівні залізничного полотна.

Іван Балога запропонував Михайлу Мостовому варіант вирішення проблеми водопостачання Чопа. Як відомо, в цьому місті ніяк не можуть знайти спільної мови, хто ж має вкладати кошти в реконструкцію водогону – мерія чи залізниця. ОДА пропонує передати водопровід на баланс міста, що дозволить вкласти державні кошти в його реконструкцію. Однак керівництво Львівської залізниці не погодилось на таку пропозицію, отже, питання залишається відкритим.

Обласна влада посприяє Львівській залізниці в прискоренні оформленні права власності на землю та низку об’єктів залізниці. Загалом зустріч була конструктивною і корисною для обох сторін, і керівництво адміністрації та залізниці зійшлися на думці, що такі зустрічі треба проводити систематично.
Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
19 квітня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

16:01
На Закарпатті імпортовано товарів на 28 млрд грн, експортовано – 7,7 млрд грн
04:18
На Закарпатті 2021 рік був вдалим для білих сортів винограду
15:24
Ціни на Закарпатті у серпні зросли на 6%
16:13
На підприємствах машинобудування Закарпаття за 7 місяців випуск промислової продукції зріс на 37,5%
13:57
На Закарпатті у першому півріччі 2021-го, порівняно з попереднім роком, експорт збільшився на 37,5%, імпорт – на 46,1%
02:00
На Закарпатті триває "Конкурс стартапів" для підприємців
15:20
Підприємства транспорту на Закарпатті у січні-липні перевезли на 23,5% більше вантажів, ніж за цей же період торік
02:20
/ 2
У серпні середня вартість сільгоспділянок на Закарпатті зросла удвічі
14:37
На Закарпатті у першому півріччі 2021-го, порівняно з цим же періодом торік, експорт зріс на 14,8%, імпорт – на 23,7%
15:21
Найвищий темп зростання валової доданої вартості на Закарпатті торік зафіксовано у сфері електро- та газопостачання
13:45
Із початку року на Закарпатті найбільше експортовано товарів в Угорщину, Німеччину, Італію, Австрію та Білорусь
10:27
У січні-червні підприємствами Закарпаття вироблено будівельної продукції на суму 463 млн грн
19:17
На Закарпатті зросли обсяги промислового виробництва
17:52
За рік кількість сільськогосподарських тварин на Закарпатті скоротилася на 4,4%
15:27
Торік послугами туристичних організацій на Закарпатті офіційно скористалися 14,7 тис. осіб
22:40
/ 2
У Закарпаття за перший квартал залучено $269,6 млн прямих іноземних інвестицій
14:42
Завдяки приватизації на Закарпатті за перше півріччя до держбюджету надійшло понад 1,1 млн грн
16:21
За 5 місяців на Закарпатті послугами пасажирського транспорту скористалися 7, 8 млн пасажирів
14:29
Фінансовий результат підприємств до оподаткування на Закарпатті торік був від'ємним
14:43
За січень-квітень підприємствами легкої промисловості на Закарпатті реалізовано продукції на 485,4 млн грн
03:01
/ 4
У найбільшій сироварні Закарпаття скаржаться на нестачу молока
12:13
Торік підприємства Закарпаття реалізували на 9% менше товарі у роздріб, аніж попереднього року
14:17
/ 1
За перший квартал поточного року на Закарпатті прийнято в експлуатацію 103,5 тис м2 загальної площі житлових будівель
12:53
/ 2
Здійснено перший пасажирський рейс після відновлення авіасполучення між Києвом та Ужгородом
12:51
З 9 вересня відновлюється повноцінна робота Міжнародного аеропорту "Ужгород"
» Всі новини