Теково і Гудь - збунтувалися. З'явилися чутки: на околиці цих сіл невдовзі відкриють звалище, куди звозитимуть сміття з усього району.
Іван Галушка, житель с. Гудь:
- - Це буде справжній Армагедон. Чому? Та тому, що буде отруєно і повітря, і грунтові води, кордон поруч.
За роз'ясненнями люди звернулися в місцеву сільраду. Там підтвердили: цю територію дійсно передали в оренду. Але що там буде - не уточнили. Селяни обурені: з ними навіть не порадилися.
Микола Уйфолуші, житель с. Теково:
- У сусідніх селах були проведені загальносільські збори, на яких люди могли голосувати. Чи то бути цьому заводу, чи-то полігону, чи ні - у нас нічого такого не проводилося.
Біля Текова і Гуді дійсно планують побудувати сміттєпереробне підприємство - підтверджує голова Виноградівської райради. Це буде зразково-показовий завод - абсолютно безпечний для здоров'я людей - запевняє чиновник. От тільки самі люди в це не дуже вірять.
Олег Любімов, голова Виноградівської райради:
- Вони починають казати, да, ми всьо розуміємо, нам потрібне сміттєзвалище, нам потрібно десь сміття возити, але то нехай буде не в нашому селі, і получається така парадоксальна ситуація.
Епопея з пошуком місця для сміттєпереробного заводу у Виноградівському районі продовжується ось вже 5 років. У 2006-му місцева влада спільно з австрійцями підписали необхідні документи. Згідно з проектом, це буде перше в Україні підприємство, яке організовує збір і переробку сміття без шкоди для навколишнього середовища. Місцева влада повинна була знайти ділянку, а інвестор - побудувати завод і забезпечити його роботу. Австрійці до збору сміття приступили - його пакують у спецконтейнери і вивозять в закритих машинах. Ось тільки не на полігон, як планувалося, а на старий міський смітник.
Олександр Карташов, менеджер фірми по збору, переробці, утилізації відходів в Закарпатській області:
- Якщо, не дай Боже, міський полігон уже не зможе приймати відходи і іншої територї не буде, інвестор змушений буде згорнути свою роботу на території району.
Спочатку сміттєпереробне підприємство планували побудувати біля села Широкого. Але місцеві жителі чинили опір. У 2008-му вони навіть перекривали рух транспорту на трасі державного значення, яка проходить через село. І владі довелося відмовитися від ідеї будівництва заводу в цьому місці.
Марина Коваль, кореспондент:
- Ось так виглядають тепер околиці Широкого. Після протестів фірма перестала вивозити сміття з села. Тепер відходи місцеві жителі скидають куди попало.
Слідом за Широким і інші села району відмовляються від сусідства з сміттєпереробним підприємством. Влада каже: якщо полюбовно домовитися не вдасться - будуть звертатися до суду.
Марина Коваль, Юрій Ковальов "Подробиці"
Горгас 2011-06-16 / 13:26:00
Друже ЕКСПЕРТ та ти зроби проект на старе звалище та подай ідею як його переробити на нове Я впевнений тебе послухають, а п....ти не міхи носити
Дружбан 2011-04-09 / 22:52:00
Експерту...
А ти взагалі то не експерт, а простий прид.урок. Я був в Мішкольці, бачив там і хочу щоб зробили тут. А такі, як ти "експерти" хочуть вічно жити в совку, але шоб за них все рішали. А такі, як ти з розумним виглядом повчали. Зроби шось людське, а потім варнякай... "Експерт" хрєнов...
Експерт 2011-04-08 / 12:56:00
До 111:цікавий у вас підхід.
По-перше, людей просто поставили перед фактом: у вас є вільна земля, ми її забираємо під "полігон". Не важливо, що він у низинній перенасиченій водою місцевості, неподалік - Тиса і кордон з Румунією (мало нам скандалів?).
По-друге, люди мають рацію не вірити нашим сміттєвим бізнесменам. Де гарантія, що замість супер-пупер-євро-полігону не зроблять нове звичайне звалище?
Як можна вірити обіцянкам АВЕ, коли вони лише знімають вершки - оплату за вивезення сміття, але за 4 роки не влаштували жодного майданчика для роздільного збору відходів?
І хто заважає будувати полігон на старому звалищі, все одно ж там земля вже понівечена?
111 2011-04-08 / 08:32:00
то хай і живуть у смітті далі - розпротестуалися. екологічна освіта населення - 0.