Для того, щоби закріпитися на ринку квітів, фірмі з Закарпаття знадобилося 10 років

За останні десять років найромантичніший бізнес — квітковий — в Україні дуже розвинувся і нині все впевненіше почувається на ринку. Про це йшлося на презентації у Києві другої Міжнародної виставки квіткового бізнесу Flovers Hortech, яка стала можливою завдяки співпраці з нідерландською організацією ВТО Exhibstions B.V. У виставці беруть участь понад 100 фірм з 13 країн, які займаються квітникарством; серед них слід відзначити компанії з багаторічною історією, які є лідерами квіткової галузі у себе на батьківщині. Зокрема, це світові лідери в селекції троянд — німецькі компанії, яким понад 100 років, — Tantau Rosen і Kordes Rosen.

Президент Союзу українських квітникарів Ірина Слободянюк зауважила, що стрімкий розвиток підприємництва у більшій мірі стосується фірм, котрі вирощують троянди, а вони користуються в українців найбільшим попитом. Так, щорічно українські квітникарі вирощують 100 мільйонів троянд (80 га теплиць). Як правило, учасники квіткового ринку будують теплиці за сучасними голландськими технологіями, використовуючи крапельний полив та мінеральну вату. Це дає змогу забезпечувати вітчизняний ринок троянд на 70—80%. Та й за якістю наші троянди не поступаються європейським. На другому місці за популярністю в Україні — тюльпани. Квітникарі хваляться, що в цьому році на свято 8 Березня кожен другий тюльпан, подарований нашим жінкам, виростили українські квітникарі. А нині фахівці запланували необхідну кількість цибулин тюльпанів, аби в наступному році забезпечити до свята весни тюльпанами всіх жінок.

«Я помітив, що у сфері квітникарства Україна розвивається дуже швидкими темпами, — сказав генеральний директор ВТО Exhibіtions B.V. Берко Стук’є. — Дуже важливо, що ваші компанії мають велике бажання співпрацювати з іноземними компаніями. Я бачу багато перспектив для україно-нідерландських проектів. Порівняно з багатьма країнами, ви маєте великі переваги, тому що можете вирощувати квіти та овочі на півдні країни — там дуже зручний клімат. А при наявності сучасного обладнання, яке постійно змінюється, думаю, ми будемо спостерігати ще більшу ефективність у вашій роботі».

На думку зарубіжних фахівців, в Україні непочатий край роботи для тих квітникарів, які займаються вирощуванням екзотичних квітів (нині вони не дуже користуються популярністю) та квітів у горшках. «Вирощування одно- і дворічних горшкових квітів я не можу назвати бізнесом, скоріше — це копітка робота, — сказав «Дню» директор приватної фірми «Квіти Закарпаття» (Мукачево) Іван Пфістер. — Ми були одними з перших, хто починав в Україні квітковий бізнес — тоді це не було так популярно і прибутково, як сьогодні. Звісно, попит був, але не такий як зараз, коли моїми клієнтами є виставкові центри, магазини, супермаркети й окремі громадяни з усієї Україні. Для такого просування на ринку нам було потрібно 10 років... У квітникарстві немає швидких грошей — аби мати результат, необхідно щоденно вкладати багато зусиль і часу спеціалістам. Лише тоді можна «стати на ноги». Нині ми вирощуємо близько тисячі видів горшкових квітів і намагаємося кожного сезону дарувати клієнтам якісь новинки».

Виведення нових сортів квітів — це одна із важливих складових квітникарства та одна з цілей будь-яких квіткових виставок, оскільки в цьому бізнесі, як і у всіх, є свої тенденції та мода. Квітникарі з Нідерландів привезли в Україну нові сорти тюльпанів, хризантем та троянд. Влітку одним із таких сортів троянд зможуть милуватися кияни та гості столиці, оскільки всесвітньо відома нідерландська компанія De Ruiter Innovations B.V. подарувала Києву тисячу штук саджанців помаранчевих троянд. Голландці зауважили, що помаранчевий колір троянд у них дуже цінується і є, на їхню думку, кольором Києва. Представники міської влади, яким вручили сертифікат на саджанці з написом «Місту квітів — від країни квітів», вже вирішили, що троянди посадять на Хрещатику. Ще одним сюрпризом для небайдужих до квітникарства людей є триденний майстер-клас метра флористики Єлсо Поста (Нідерланди), який понад чверть століття віддав цій роботі і готував букети для королев Беатрікс і Юліани. З відвідувачами він ділитиметься таємницями флористичного мистецтва, експромтом створюючи квіткові композиції на виставці.
"День"
17 квітня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

13:45
Із початку року на Закарпатті найбільше експортовано товарів в Угорщину, Німеччину, Італію, Австрію та Білорусь
10:27
У січні-червні підприємствами Закарпаття вироблено будівельної продукції на суму 463 млн грн
19:17
На Закарпатті зросли обсяги промислового виробництва
17:52
За рік кількість сільськогосподарських тварин на Закарпатті скоротилася на 4,4%
15:27
Торік послугами туристичних організацій на Закарпатті офіційно скористалися 14,7 тис. осіб
22:40
/ 2
У Закарпаття за перший квартал залучено $269,6 млн прямих іноземних інвестицій
14:42
Завдяки приватизації на Закарпатті за перше півріччя до держбюджету надійшло понад 1,1 млн грн
16:21
За 5 місяців на Закарпатті послугами пасажирського транспорту скористалися 7, 8 млн пасажирів
14:29
Фінансовий результат підприємств до оподаткування на Закарпатті торік був від'ємним
14:43
За січень-квітень підприємствами легкої промисловості на Закарпатті реалізовано продукції на 485,4 млн грн
03:01
/ 4
У найбільшій сироварні Закарпаття скаржаться на нестачу молока
12:13
Торік підприємства Закарпаття реалізували на 9% менше товарі у роздріб, аніж попереднього року
14:17
/ 1
За перший квартал поточного року на Закарпатті прийнято в експлуатацію 103,5 тис м2 загальної площі житлових будівель
12:53
/ 2
Здійснено перший пасажирський рейс після відновлення авіасполучення між Києвом та Ужгородом
12:51
З 9 вересня відновлюється повноцінна робота Міжнародного аеропорту "Ужгород"
14:23
Підприємствами транспорту на Закарпатті за 5 місяців перевезено на 41,1% більше вантажів, аніж за цей же період торік
17:06
На Закарпатській митниці оформлено майже 60 тисяч "експортно-імпортних" митних декларацій
09:24
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні-березні 2021 року
09:22
/ 1
У першому кварталі поточного року, порівняно із цим же періодом торік, будівництво будівель на Закарпатті зменшилось на 29,3%
11:25
У І кварталі 2021-го приріст виробництва продукції на Закарпатті склав 4,5%
13:02
/ 1
За підсумками 2020-го року Закарпаття – серед аутсайдерів у виробництві молока
07:38
/ 15
McDonald’s підшуковує місце для відкриття ресторану в Ужгороді
15:15
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні 2021 року
15:12
У 2020-му обсяг вирощування сільськогосподарських тварин на Закарпатті зменшився на 14,1%
11:13
Обсяг капітальних інвестицій у 2020-му на Закарпатті був меншим на 58%, ніж попереднього року
» Всі новини