Питання про виділення приміщення для Центру словацької культури вперше піднімалося ще в 1996 році під час засідання двосторонньої Українсько-словацької комісії з питань національних меншин, освіти і культури. Відтоді це питання неодноразово розглядалось на зустрічах різних рівнів. У 2008-му році на зустрічі двох Президентів – України та Словацької Республіки було прийнято рішення про відкриття в Ужгороді Центру словацької культури та навчального закладу. За офіційними даними сьогодні на Закарпатті проживає близько 6 тисяч словаків. Діти зі словацьких родин вивчають рідну мову в Ужгороді на базі ЗОШ №21 з українською та словацькою мовам навчання, яка незабаром переселиться в приміщення колишньої ЗОШ №4.
"Влітку 2008-го року розпочалася реконструкція будівлі. Загалом для проведення всіх робіт необхідно було понад 11 мільйонів гривень. За домовленістю зі словацькою стороною роботи фінансувалися порівну. На сьогодні вже замінено дах, вікна та двері, триває облаштування класних приміщень, благоустрій території. Загальна площа будівлі – понад 2 тисячі квадратних метрів, з них для школи буде відведено 1800, а решту – під Центр культури, – розповідає Михайло Мотильчак. – За три роки з обласного та міського бюджетів було виділено більше п'яти мільйонів гривень. Стільки ж додали словаки. На останній сесії облради депутати спрямували мільйон гривень. Впевнений, що решту грошей теж впродовж року буде виділено і школа й Центр зможуть святкувати новосілля".
Також Михайло Мотильчак додав: для школи з обласного бюджету вже придбано 11 комплектів меблів та обладнання для кабінету фізики на суму понад 350 тисяч гривень. На оплату комунальних послуг в міському бюджеті передбачено 150 тисяч гривень, повідомили Закарпаття онлайн к прес-службі Закарпатської облради.
Марія 2011-03-25 / 22:31:00
Цікаво було б довідатися: чи єу Словаччині така ж школа (словацько-українська), у такому ж історичному приміщенні для етнічних українців Словаччини? І що з цього приводу каже наше посольство у Словаччині?