Директор Ужгородського міського центру зайнятості Сергій Олексіюк розповів, що до 40 відсотків зросла кількість звернень на біржу вчорашніх працівників державних структур, у т. ч. людей із вищою освітою, частка яких має тенденцію до зростання і на сьогодні становить до 60 відсотків. Знайти роботу саме для цієї категорії є питанням проблемним, оскільки доводиться думати про перекваліфікацію, а значна частина людей до цього не готова насамперед психологічно. Центр зайнятості може допомогти започаткувати власну справу: тут проводять 2-тижневі курси навчання підприємців, семінари з фахівцями ДПІ, допомагають у написанні бізнес-плану, створенні чіткого уявлення про майбутню діяльність. Для бажаючих започаткувати власну справу передбачена разова допомога в розмірі річної компенсації з безробіття.
Люди без будь-якої професії або ж ті, хто виконував некваліфіковану працю, звернувшись до Центру зайнятості, можуть пройти професійну підготовку відповідно до попиту на ринку праці.
Для безробітних, яким не вдається підібрати роботу, пропонують тимчасові громадські роботи на кошти підприємств, установ, організацій. Безробітним, які перебувають на обліку в службі зайнятості, виплачується матеріальна допомога у зв'язку з безробіттям у розмірі від 500 грн. (мінімальна) до 2262 грн. (максимальна).
Загалом в Україні середній розмір допомоги на одного безробітного в січні поточного року становив 814 гривень, що на 13,5% менше за законодавчо визначений розмір мінімальної заробітної плати, передбачений у бюджеті на цей період, який становить 914 грн. При цьому рівень безробіття на 1 лютого становив 2,1% населення працездатного віку і цей показник зростає.
РІО