85% учасників смолоскипної ходи, приуроченої до 72-ї річниці Карпатської України, становила молодь (ФОТО)

Цими днями було проведено чимало заходів, присвячених 72-й річниці проголошення незалежності Карпатської України. І це чудово, бо ще декілька років тому про це велике свято для кожного українця знали лише найсвідоміші. Та й святкувалось воно лише на рівні закарпатських органів місцевого самоврядування та ще невеликою кількістю ініціативних людей. Саме тому вражають заходи, що їх провели спільними зусиллями націоналістичні організації краю, а саме ВО «Свобода», МГО «Сокіл», МГО «Студентська свобода» та інших.

85% учасників смолоскипної ходи, приуроченої до 72-ї річниці Карпатської України, становила молодь (ФОТО)

85% учасників смолоскипної ходи, приуроченої до 72-ї річниці Карпатської України, що відбулась у Ужгороді 15 березня, була молодь. У акції, яку організувала закарпатська "Свобода", взяло участь багато безпартійних. Та було й багато "автономних", КУНівці, представники від "Студентської Свободи", "Карпатська Варта", ще якісь організації правого спрямування, загалом близько 100 осіб.

Дійство розпочалось о 19.30 від будинку "Просвіти" – дружньо ставши в дволаву закарпатська молодь рушила в похід. Кожен взяв в руки по смолоскипу і темрява відступила. Колона рушила у напрямку пам'ятника А. Волошину минаючи вулицю Корзо, площу Поштову і вигукуючи кличі акції — "Слава Україні! Героям слава", "Слава нації! Смерть ворогам!", "Отцю Волошину тричі — Слава! Слава! Слава!" і "Комуняку — на гілляку" (це їм за вбивство Коновальця і Волошина), "Лібералам, демократам — ганьба" (це їм за те що Україна дотепер бездержавна), "Будапешт — покайся!".

Біля пам'ятника Августинові Волошину колона зупинилася і владика Кирил (УПЦ КП)  помолився за душі усопших січовиків. Також він зазначив: "У цей нелегкий для України час ми повинні повністю віддатися Україні во ім'я її майбутнього, бо гідно вшанувати січовиків ми зможемо лишень своїми ділами, щоб їхня жертва не була марною". І висловив радість з того приводу, що в цьому дійстві таку значну роль відіграла саме молодь.

Поставивши вінки біля пам'ятника отцю-Президенту, учасники продовжили ходу до цвинтаря біля "Білочки", де знаходяться могили січовиків. Дух був настільки сильним, що до акції почали приєднуватися й випадкові перехожі.

Дійство закінчилось на старому цвинтарі, який чомусь так запущений, що прибраними тут виявилися лише могили січовиків (до угорців, які тут спочивають, руки в їх партій не доходять). Тут свою думу про Закарпаття заграв бандурист Тарас Силенко, ще раз за упокій помолився владика Кирил та інші охочі. Під кінець всі загасили смолоскипи і завершили ходу.

Міліція зітхнула з полегшенням, але трохи передчасно — міліцейське авто не завелося і його довелося штовхати...

Устина Січова, для Закарпаття онлайн

16 березня 2011р.

Теги: смолоскип, хода, Карпатська Україна, Августин Волошин

Коментарі

эльза 2011-03-30 / 15:00:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

тарас 2011-03-29 / 11:44:00
эльзо, та як воно смердить, то не скажеш, що пахне.

тарас 2011-03-29 / 11:42:00
АНЦЯ, 25.03.2011 11:12
Хотіла бым узнати в учасниці акції, ош што глядали уті ГЕРОЇ у 1939р. у чужій країні пуд назвов ПОДКАРПАТСЬКА РУСЬ???

анцьо, а я хотів бих узнати, ош што туй чинили мадяри у 1939 році у чужій країні?

эльза 2011-03-28 / 17:58:00
Многоуважаемый админ!А когда пишут "смердить русинами"-это для вас нормально,или вы родом с Турковского района Львовской области!

петро 2011-03-25 / 18:15:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Будете продовжувати сіяти тут провокації - забаню. Адмін

АНЦЯ 2011-03-25 / 11:12:00
Хотіла бым узнати в учасниці акції, ош што глядали уті ГЕРОЇ у 1939р. у чужій країні пуд назвов ПОДКАРПАТСЬКА РУСЬ???

UngWar 2011-03-24 / 09:02:00
Ого, та у Вас талант!!! А зниклих без вісті по фото відшука зможете? (c)
UngWar, і нащо дурню городити? Ти по вотках бачиш прописку і національність? Ідіотизм (c)
Tа ні, я не екстрасенс ) Просто я цих людей знаю досить добре знаю особисто . Звичайна гопота з недалекими неонацискими поглядами.

Учасниця акції 2011-03-23 / 23:54:00
UngWar, 23.03.2011 18:49
Що цікаво серед свідомої молоді на фото помітив багато персонажів для яких верхом патріотизму є скандування "Слава Україні..." в п'яному угарі та малювання свастик на стінах (с).

Ого, та у Вас талант!!! А зниклих без вісті по фото відшука зможете?

більшість з них не ужгородці, приїхали з сіл...багато з цих партійних "патріотів" , як виявляеться на практиці не є українцями по національності, серед них багато тих же угорців (с).

Це Ви теж з фотографії побачили? Чи просто так "відпрацьовуєте гроші" або повторюєте дурниці інших. А щодо "партійних "патріотів", то більшісь є членами різних МГО, а ще частина просто свідомі українці, котрі пам"ятають своїх героїв.

зі сторони виглядає досить жалюгідно (с)

Зі сторони зазвичай спостерігають боягузи або нишпорки - оце жалюгідно. Бути запроданцем - оце жалюгідно. Критикувати - немаючи жодного факту - оце жалюгідно. А пам"ятати власну історію і вшановувати Героїв - це гордість, це честь, це слава. Ти Ви мабуть таких слів не знаєте, бо ж послуговуєтесь чужими думками.

2011-03-23 / 21:41:00
Rusyn Val, 23.03.2011 14:41
А чому в "намордниках" багато?Маскіровка?


На це вже була наша відповвідь: "молоді патріоти закрили ніс і рот марлею тому, що в Ужгороді і навколо нього все ще смердить русинством та іншою нечистю..."

2011-03-23 / 18:58:00
UngWar, і нащо дурню городити? Ти по вотках бачиш прописку і національність? Ідіотизм

UngWar 2011-03-23 / 18:49:00
З інтересом перечитав статтю .Що цікаво серед свідомої молоді на фото помітив багато персонажів для яких верхом патріотизму є скандування "Слава Україні..." в п'яному угарі та малювання свастик на стінах.Оно і не дивно, більшість з них не ужгородці, приїхали з сіл і таким спобом намагаються виділитись серед місцевої молоді.Правда таке самовираження зі сторони виглядає досить жалюгідно.Ще досить прикрим фактом що багато з цих партійних "патріотів" , як виявляеться на практиці не є українцями по національності, серед них багато тих же угорців.

Rusyn Val 2011-03-23 / 14:41:00
А чому в "намордниках" багато?Маскіровка?

спостерігач 2011-03-23 / 13:36:00
хм. цікаво, про яку Свідому Молодь тут йде мова...

Марина 2011-03-23 / 12:27:00
Схожі на сатаністів

Активіст 2011-03-22 / 22:19:00
Так тримати!!!!!!!

петя 2011-03-22 / 22:16:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

Учасниця акції 2011-03-22 / 16:36:00
22.03.2011 04:21
А то пак были наші фатьовы, авадь десант з лембергських неваловшных? Тоті знавуть як з тим вогньом си по варыши ходити - на День Злуки.

Нічого крім "День Злуки" не зрозуміла з Вашого повідомлення. Якщо хочете нормального діалогу, то пишіть літературною мовою, бо я не збираюсь розбирати Вашу гуканську говірку.
Порада: краще вчіть українську літературну мову, бо скоро важко Вам буде на Україні без відповідних знань.

АНЦЯ, 22.03.2011 10:45
я не сижу у компютері

Насправді було б дивно, якби Ви там сиділи. А щодо найманців, то не слід всіх по собі міряти. Я українка і я цим пишаюсь. І знайте "у боротьбі виростає сила" (С.Петлюра). Скоро наша сила і слава покажуть вам, де ваше місце.

Верховинець 2011-03-22 / 11:31:00
Ти чудово знаєш хто найманець в інтернеті - це угри які підписуються час від часу "тутейшами", і московська агентура. Ти до кого відносишся?

АНЦЯ 2011-03-22 / 10:45:00
Учасниці акції21.03.2011 17:01.Дякуву за пораду.Я так и вчинив, городиць уже до вечера быв поаршованый, я не сижу у компютері цілими днями як туйкы деякі найманці. "МУЖИК ПОШОЛ УМЕН,
ОН ЗЕМЛЮ ПОПАШЕТ, ПОПИШЕТ СТИХИ" ( Тургенев) А вы ко???

2011-03-22 / 08:45:00
Кібы туй былы фатьовы з лемберга, тогды такі засранці гый ты давно сидыли бы в Будапешті

НОВИНИ: Політика

20:41
/ 1
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ