В УУБА та КаУ провели наукові читання до 72-річчя Карпатської України (ФОТО)

15 березня 2011 року в Ужгородській українській богословській академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатському університеті імені Августина Волошина було проведено урочисті заходи та наукові читання приурочені 72-річчю Карпатської України (14 – 15 березня 1939 р.).

В УУБА та КаУ провели наукові читання до 72-річчя Карпатської України (ФОТО)

Як повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі УУБА-КаУ, у свято-Миколаївському актовому залі академії та університету  традиційні наукові читання, приуроченні героїчним подіям державотворення на землях Закарпаття восени 1938 – березня 1939 років, було розпочато молитвою "Царю небесний..." та виконанням державного гімну "Ще не вмерла в Україні ні слава, ні воля...".

Відкрив наукові читання ректор УУБА та КаУ, заступник голови з вищої освіти і науки Синодального відділу Української Православної Церкви, професор, архімандрит Віктор (Бедь).

У вступному слові отець-ректор передав професорсько-викладацькому складу і студентам благословення та вітання від імені Блаженнійшого Митрополита Володимира та зупинився на історичному значенні проголошення в березні 1939 року Карпатської України для подальшого відновлення 24 серпня 1991 року державної незалежності української держави, що за літочисленням від початку князювання київської династії Кия (VІ ст.) донині вже має більше 1500 років.

Всім учасникам наукових читань було надано можливість переглянути 25-хвилинну серію документального фільму "Собор на крові", в якій на документальних і правдивих фактах показано всю велич, патріотизм та трагічність березневих подій 1939 року на Закарпатті, під час та після проголошення державної незалежності Карпатської України.     Переглядаючи стрічки кінохроніки 14-15 березня 1939 року (задокументовані американським кінематографістом Лисюком), учасники наукових читань стали безпосередніми свідками і учасниками проголошення Карпатської України Карпатоукраїнським Соймом на Закарпатті  14 – 15 березня 1939 року. Карпатський Сойм в умовах реальної загрози захоплення Закарпаття фашистськими військами гортіївської Угорщини (військово-політичного союзника фашистської Германії) одноголосно проголосив державну незалежність Карпатської України (нині Закарпаття), прийняв державний закон згідно з яким: державний прапор – синьо-жовтий, державний герб – тризуб (знак Володимира Великого) та державна мова – українська. Ці історичні рішення найвищого законодавчого органу влади русинів-українців Карпатської України від 14 – 15 березня 1939 року є найбільш красномовною відповіддю спекулянтам та штрейкбрехерам, які намагаються нині роздмухувати штучно створену ідеологію політичного русинства (закладену в 20-30-х роках ХХ ст. ворожою угорською пропагандою, а на початку 90-х років ХХ ст. підтриману ідеологічними відділами КПРС-КПУ і КДБ СРСР та КДБ УРСР) на Закарпатті, сіючи на догоду інших держав ворожнечу серед єдинокровного українського народу.

Відтак учасники наукових читань перейшли до заслуховування доповідей.

З доповідями виступили:

– проректор з наукової роботи УУБА та КаУ, магістр політичних наук Євген Іванович Гайданко на тему: "Національне відродження на Закарпатті у період Карпатської України (жовтень 1938 – березень 1939 рр.";
– перший проректор КаУ, директор НДІ богослов'я, філософії та аналітики УУБА та КаУ,  доктор філософії, професор Майя Георгіївна Артьомова на тему: "Вплив карпатоукраїнського фактору на розвиток українського питання наприкінці 30-х – середини 40-х рр. ХХ ст.".

З науковими повідомленнями-доповідями виступили:

– студентка - правознавець IV курсу Карпатського університету імені Августина Волошина Ірина Олександрівна Балик на тему "Конституційно-правові засади проголошення Карпатської України 14 – 15 березня 1939 року";
– студент - богослов III курсу Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина Іван Іванович Довжинин "Духовна спадщина Карпатської України".

Після заключного слова отця-ректора присутні вшанували полеглих героїв Карпатської України хвилиною мовчання (за оцінками істориків, близько 28 000 карпатоукраїнців були закатовані профашистською угорською владою та загинули на полях нерівних боїв. Для придушення Карпатської України профашиською гортівською владою на територію Карпатської України в березні 1939 року було введено 40-тисячну армію. Понад сто тисяч карпатоукраїнців були вимушені покинути територію своєї рідної землі).

Наукові читання було завершено молитвою "Достойно єсть..." та виконанням державного гімну України "Ще не вмерла в Україні ні слава,  ні воля..."

Відтак академічне духовенство, професорсько-викладацький склад та студенти Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина пройшли хресною ходою вулицями міста Ужгорода до пам'ятних дощок та пам'ятника Президенту Карпатської України, Герою України, доктору, о. Августину Волошину, де встановили вінки та корзину з квітами і відправили заупокійну літію за померлих героїв Карпатської України, яку очолив професор, архімандрит Віктор (Бедь) у співслужінні духівника академії, благочинного Ужгородського міського благочиння Мукачівсько-Ужгородської єпархії, доцента, протоієрея Іоанна Моланича і помічника отця-ректора з богослужбової практики та інспекторської служби протоієрея Євгенія Шелевія.

16 березня 2011р.

Теги: Карпатьска Україна, Красне Поле, УУБА

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
» Всі новини