Керівник закарпатської "Свободи" хоче офіційно демонтувати монумент на Верецькому перевалі

В очікуванні суду за підпал пам’ятника угорцям націоналіст подав зустрічний позов, аби монумент демонтували офіційно

Керівник закарпатської "Свободи" хоче офіційно демонтувати монумент на Верецькому перевалі

"Україна молода" дізналася нові подробиці справи про підпал пам'ятника "На честь переходу угорськими племенами через Карпати", що на Верецькому перевалі в Закарпатті. "Справа пішла в прокуратуру. Наразі чекаємо суду. Думаю, він почнеться десь через місяць, — розповів у коментарі Україні Молодій голова Закарпатської обласної організації ВО "Свобода" Олег Куцин. — Як далі просуватиметься справа, можна тільки припускати, прокуратура ще може її перекваліфікувати. Думаю, іншим хлопцям дадуть умовне покарання, а мене намагатимуться посадити".

Нагадаємо, минуло близько місяця з часу арешту голови обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олега Куцина, його заступника Руслана Поливка та голови ужгородського міськкому Томаша Лелекача. Усіх трьох затримали, коли "свободівці" поверталися на авто зі Львова з партійної наради. Чоловіків обвинуватили у підпалі пам'ятника угорцям, дві доби утримували під вартою за спротив міліції та зрештою висунули обвинувачення за ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу — "грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинене групою осіб, яка передбачає обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років". 21 лютого "свободівців" звільнили з–під варти на підписку про невиїзд.

За словами пана Олега, він подав зустрічний судовий позов із вимогою... взагалі демонтувати пам'ятник. "Споруда на Верецькому перевалі від самого початку постала не тільки з порушенням чинного законодавства України, а й із виразно провокативною метою... ВО "Свобода" і надалі розцінює як явну неповагу до суспільства, крайній цинізм та зухвалість щодо української нації існування угорського імперського символу – монумента на Верецькому перевалі на місці масових розстрілів карпатських січовиків у 1939 році", — вважають у закарпатській організації націоналістичної партії.

Ярина Городиська

16 березня 2011р.

Теги: Куцин, Верецький, монумент

Коментарі

гуцул 2011-03-20 / 13:25:00
цунамі треба на Мадярів і чим скорше тим ліпше!Може і памятник змиє водов??

Петро 2011-03-18 / 20:37:00
Слава Україні !

Ember Zoltán 2011-03-17 / 20:18:00

Прибрав. Тільки треба вчасно казати, якщо щось пропустили, а не на другий день. Адмін

січовик 2011-03-17 / 19:03:00
Мадяри повинні відповісти за злочини проти Карпатської України

Ember Zoltán 2011-03-17 / 18:21:00

Уважаемый Антон Павлович Админ, ваши пациенты опять распустились, а вы забываете их укольчиками угостить. Хотя бы за таккие выражения:


бидло мадярське


блядь,


бидлота цигансько-мадярська


Наведіть конкретно кодини і авторів коментарів, де є ці слова. Я не знайшов. Адмін

Ember Zoltán 2011-03-17 / 18:15:00
А что Куцын хочет гараж из камней построить для своего Туарега:)

vujko 2011-03-17 / 09:28:00
zlij djadjko.ne visovuvajsja z parasi,bo smerdish.

Magyar Ember 2011-03-17 / 01:07:00

Тот сценарий ВО "Свобода" на Верецком перевале - это только "цветочки", ягодки будут потом. Это нам надо понимать как увертюру к обширным действиям.

Однако сербские националисты были похлеще, и чем это всё для них кончилось, всесторонне известно.
Так что, продолжайте писать нам комментарии, подобные тем ниже, дальше. Чем больше вы их напишете, тем скорее вам настанет конец. Так было в Сербии, так будет и у нас.

василь 2011-03-16 / 22:44:00
tibore, із-за перевалу прийшли якраз мадяри, автохтони вони за уралом. А Українці тут жили, живуть і будуть жити.

Istvan 2011-03-16 / 18:16:00
"А если посмотреть, как горит крест на Краном Поле?" - это я рекомендовал г-ну Куцину. Он тут пироман...

Tibor 2011-03-16 / 16:29:00
Шановні злі, незлі та інші укрнаціоналісти!

А що Ви хотіли, з таким відношенням Ви і заслуговуєте те, про що пише вам Іштван. Чомусь для українського керівництва вся карпатсько українська січовиська банда виїденого яйця не коштує. І вони праві. Тому що то була містечуова метушня з галичанським зальотчиками. Ніколи не пишіть про те чия земля, і хто на ній живе. Угорці автохтони на Закарпатті, а Ви прийшли із-за перевалу. До речі я дивуюсь вашою недалекоглядність, вузьким мисленням, мені чомусь в Києві ніколи, ніхто не говорив, що я живу на чужій землі. Навпаки вони раді мені, але то є Печерські пагорби, а не вуйки з полонини як Ви. Будьте толерантними!

незлий 2011-03-16 / 15:26:00

Istvan, ******** цигансько-мадярська, а "если посмотреть, как" ти будеш горiти?

Томаш 2011-03-16 / 15:18:00
Дивись Іштване як ти його взлив, а їм хрест на Верецькому виявляється палити можна... Адмін. зітріть повідомлення за мати...

Злий дядько 2011-03-16 / 15:10:00

Іштван -мать твою, не багато на себе береш??? Ти де живеш?? в Україні?? так слухай ***** ******** - дивись щоб ти з чемоданами не *******ав у мадяри, ось там і гавкай та чини що хочеш, а тут, на нашій землі -хочеш мирно жити - живи та поважай Україну а не розпалюй неприязнь, повір -в мене поваги до мадярів -"0" - але в мене є теж друзі мадяри, адекватні, вони самі розуміють що в тому не виноваті що народились тут, вони сприймають Україну вже за батьківщину. А цей памятник - це нагадування про окупацію, про звірства що чинили тут мадяри, про свою "величність" ********, -чому в угорщині нема памятників комуністам??? чи Гітлеру?? адже їм тоже в свій час вклонялись?? Ось хай там і встановлюють памятники, хоть повіям -мені всерівно, а на нашій землі нічого свої памятники ставити.

націоналіст 2011-03-16 / 14:44:00
Хоч розумний спосіб вирішення проблеми...

Павло 2011-03-16 / 13:43:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

Istvan 2011-03-16 / 12:26:00
А если посмотреть, как горит крест на Краном Поле?

правильно! 2011-03-16 / 11:34:00

НОВИНИ: Політика

20:41
/ 1
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ