На Землі вимре все живе Швидке зникнення багатьох видів ссавців може бути ознакою шостого масового вимирання в історії Землі, яке насувається невпинними темпами і може настати через 3-22 століття.
Втім, ситуацію ще не пізно "розвернути", відзначають вчені.
Група вчених з університету штату Каліфорнія в Берклі зіставила дані про п'ять вимирань з оцінками поточної ситуації. Фахівці вважають, що різке скорочення популяцій багатьох видів, що спостерігається в наші дні, може бути тривожним сигналом шостого масового вимирання, яке насувається.
Найперше з них - ордовиксько-силурійське - знищило 440 мільйонів років тому приблизно 86 відсотків видів.
А найбільш значним вважається "Велике" пермське вимирання: близько 251 мільйона років тому зникло більше 95 відсотків всіх живих істот, що населяли планету. "Нещодавне" вимирання, мел-палеогенове, приблизно 65,5 мільйона років тому призвело до загибелі динозаврів разом з шостою частиною всіх видів.
"Якщо ми візьмемо тільки ссавців в критичному положенні, для яких ризик вимирання в наступних трьох поколіннях не нижче 50 відсотків, і припустимо, що всі вони зникнуть в найближчу тисячу років, це вже виводить ситуацію за межі норми і вказує на те, що ми рухаємося до масового вимирання ", - наголосив вчений Ентоні Барноскі.
На думку вчених. якщо види ссавців, які сьогодні офіційно віднесені до трьох груп ризику за класифікацією Міжнародного союзу охорони природи (IUCN) - "в критичній небезпеці", "в небезпеці" і "у вразливому стані" - вимруть, а швидкість вимирання залишиться колишньою, шосте масове вимирання настане вже через 3-22 століття.
При цьому автори дослідження відзначають, що поки що процес не пройшов "точку неповернення" і врятувати більшість таких видів все ще можна.
ТСН