Партнерські відносини — це зустрічний рух

Нині податкові органи – на етапі утвердження нової ідеології стосунків з платниками податків, яка передбачає упередження фіскальних заходів з їхнього боку й добровільну своєчасну та у повному обсязі сплату передбачених законодавством податків з іншого. Адже партнерські відносини – це зустрічний рух.

Визначальним на даній ділянці роботи є мінімальне втручання у господарську діяльність платника, профілактика та зменшення порушень податкового законодавства, інформаційне обслуговування, сприяння розвитку підприємництва.

Однак, аналіз фінансово-господарської діяльності ряду підприємств, заснованих однією з нідерландських компаній на території Міжгірського та Рахівського районів, викликає занепокоєння рівнем сплати протягом останніх років до бюджетів різних рівнів податків та зборів.

Згідно п.1.32 ст. 1 Закону № 334 „Про оподаткування прибутку підприємств” господарська діяльність – будь-яка діяльність осіб, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою , а відповідно до пункту 2 статті 3 цього Закону господарська діяльність здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку. При цьому, у визначенні господарської діяльності, згідно статті 142 Господарського кодексу України, термін „доход” ототожнюється з „прибутком”. Отже, Господарський кодекс визначає, що прибуток (доход) суб'єкта господарювання є показником фінансових результатів його господарської діяльності, що визначається шляхом зменшення суми валового доходу суб'єкта господарювання за певний період на суму валових витрат та на суму амортизаційних відрахувань.

Однак, за весь період своєї діяльності дані підприємства декларували або вкрай низькі прибутки, або збиткову діяльність, що фактично суперечить меті створення підприємства, сутності здійснення підприємницької діяльності, основна мета якої - одержання прибутків.

Так, основною причиною збитковості є політика ціноутворення, яка встановлюється представниками іноземних компаній власників через так званий “бюджет фірми”, згідно якого ціни на реалізацію продукції встановлюються на весь фінансовий рік. Фактична ж собівартість продукції (яка експортується власнику або реалізується на території України пов’язаній особі ) значно перевищує контрактну вартість продукції, тобто така фінансова політика підприємства завідомо направлена на отримання збитків. Проведеними документальними перевірками, встановлено реалізацію підприємством товарної продукції пов’язаним особам, за цінами нижчими від звичайних, що в основному і призводить до виникнення збитків.

Динаміка сплати підприємствами до бюджету податків та зборів протягом останніх років, у порівнянні з повернутими на рахунок підприємства коштами з відшкодування податку на додану вартість, вкрай негативна. Так, протягом 2005-2006 рр. підприємствами сплачено до бюджетів всіх рівнів податків у сумі , що у 2-3 рази менша суми відшкодованого товариствам податку на додану вартість в розмірі.

Крім того, за період діяльності цих товариств по фактах ухилення службовими особами від сплати податків в особливо великих розмірах було порушено 4 кримінальні справи

Аналогічна ситуація щодо сплати податків до бюджету є і по багатьох інших підприємствах області, які працюють на умовах переробки давальницької сировини з використанням дешевої робочої сили, місцевих природніх та інших ресурсів .

Зважаючи на те, що механізм діяльності даних суб’єктів з використання деяких аспектів оподаткування (що виникають на підставі недосконалого податкового законодавства України) призводить до отримання прибутку засновниками (власниками) підприємства за межами України, при здійснення операцій в рамках основних фінансово-господарських процесів підприємств, змушують ДПА у Закарпатській області зробити висновок про використання управляючими даними суб’єктами господарювання недобросовісних “бізнес-схем”. Це особливо помітно у співставленні аналогічного характеру проведення фінансових господарських операцій за правилами європейських стандартів податкової політики та українських, які на даний час перебувають у стадії становлення. Така ситуація призводить до втрат бюджету України, як учасника розподільчого процесу новоствореної вартості, що створена на базі природних, трудових та інших ресурсів країни та інфраструктури регіону в цілому.
Управління аудиту юридичних осіб ДПА у Закарпатській області
13 квітня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

15:49
У вересні на Закарпатті яйця подорожчали на 12,7%, овочі – на 4,5%
17:05
За 8 місяців на Закарпатті підприємствами харчової промисловості реалізовано промислової продукції на суму 1039,8 млн грн
16:01
На Закарпатті імпортовано товарів на 28 млрд грн, експортовано – 7,7 млрд грн
04:18
На Закарпатті 2021 рік був вдалим для білих сортів винограду
15:24
Ціни на Закарпатті у серпні зросли на 6%
16:13
На підприємствах машинобудування Закарпаття за 7 місяців випуск промислової продукції зріс на 37,5%
13:57
На Закарпатті у першому півріччі 2021-го, порівняно з попереднім роком, експорт збільшився на 37,5%, імпорт – на 46,1%
02:00
На Закарпатті триває "Конкурс стартапів" для підприємців
15:20
Підприємства транспорту на Закарпатті у січні-липні перевезли на 23,5% більше вантажів, ніж за цей же період торік
02:20
/ 2
У серпні середня вартість сільгоспділянок на Закарпатті зросла удвічі
14:37
На Закарпатті у першому півріччі 2021-го, порівняно з цим же періодом торік, експорт зріс на 14,8%, імпорт – на 23,7%
15:21
Найвищий темп зростання валової доданої вартості на Закарпатті торік зафіксовано у сфері електро- та газопостачання
13:45
Із початку року на Закарпатті найбільше експортовано товарів в Угорщину, Німеччину, Італію, Австрію та Білорусь
10:27
У січні-червні підприємствами Закарпаття вироблено будівельної продукції на суму 463 млн грн
19:17
На Закарпатті зросли обсяги промислового виробництва
17:52
За рік кількість сільськогосподарських тварин на Закарпатті скоротилася на 4,4%
15:27
Торік послугами туристичних організацій на Закарпатті офіційно скористалися 14,7 тис. осіб
22:40
/ 2
У Закарпаття за перший квартал залучено $269,6 млн прямих іноземних інвестицій
14:42
Завдяки приватизації на Закарпатті за перше півріччя до держбюджету надійшло понад 1,1 млн грн
16:21
За 5 місяців на Закарпатті послугами пасажирського транспорту скористалися 7, 8 млн пасажирів
14:29
Фінансовий результат підприємств до оподаткування на Закарпатті торік був від'ємним
14:43
За січень-квітень підприємствами легкої промисловості на Закарпатті реалізовано продукції на 485,4 млн грн
03:01
/ 4
У найбільшій сироварні Закарпаття скаржаться на нестачу молока
12:13
Торік підприємства Закарпаття реалізували на 9% менше товарі у роздріб, аніж попереднього року
14:17
/ 1
За перший квартал поточного року на Закарпатті прийнято в експлуатацію 103,5 тис м2 загальної площі житлових будівель
» Всі новини