У рамках акції перед будівлею обласної адміністрації буде проведений перформанс "Глобальна забудова". Також, учасники збираються зачитати звернення до Президента України з проханням ветувати закон. Його буде передано до обласної адміністрації.
На Закарпатті та в тому числі в місті Ужгород, є купа прецедентів коли парки, сквери та площі піддаються нищенню та забудові. Всі ці процеси відбуваються без згоди громади та публічного оприлюднення інформації про забудови. Більшість забудовників не цікавлять ні архітектурний вигляд їхнього дітища та його співіснування в ансамблі міського; ні державні документи та стандарти, які забороняють проводити будь-які роботи на певних ділянках; ні думка жителів прилеглих будинків та громади міста. Ряд прикладів можна продовжувати до безкінечності.
Висновок один: якщо цей проект закону буде прийнятий в тому вигляді в якому він є сьогодні, то забудовники завтра з легкістю зможуть вирубувати наші дерева, встановлювати загорожі та рити котловани, без узгодження своїх дій з екологами, істориками, не кажучи вже про жителів міста..
Мета акції: звернути увагу органів державної влади на порушення прав та охоронюваних законом інтересів громадян в проекті ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності".
Верховна Рада України ухвалила у новій редакції Закон "Про регулювання містобудівної діяльності" з урахуванням пропозицій Президента України. Цей Закон був розроблений урядом з ініціативи Сергія Тігіпка та Української будівельної асоціації. Він скасовує громадські слухання проектів будівництв, археологічну та екологічну експертизу забудов, та дозволяє забудовникам без спеціального дозволу зрізати дерева. При цьому закон не передбачає відповідальності забудовників за порушення правил.
Після чисельних протестів президент ветував закон, але запропонував парламенту повторно ухвалити його, лише дозволивши людям обговорювати детальні плани територій, які мають бути розроблені. Обговорення конкретних будівництв, а також дослідження екологів та археологів разом з відповідальністю забудовників в оновленому законі теж не прописані. При повторному ухваленні Закону не був врахований Висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради України.
Крім того, Закон не передбачає проведення громадських слухань у тих випадках, коли у громадян відбиратимуть нерухомість, прикриваючись суспільними потребами.
Початок: 13.00
Місце: пл. Народна, 4 (будівля Закарпатської обласної державної адміністрації)
Дата: 22 лютого 2011 року
Контактна особа:
Володимир Феськов
066 317 36 13; 063 287 34 34
feskov.v@gmail.com
Василь 2011-02-21 / 16:04:00
Дивно що немає жодного коментара.Хто читав цей закон на Закарпатті, хіба всіх влаштовує? А хто тоді завтра збирається в Ужгороді протестувати?Панове архітектори , де ваша професійна ,офіційна думка?