Завідувач кафедри туризму УжНУ взяв участь у змаганнях експертів телепроекту «Останній герой»

Відомий телевізійний проект «Останній герой» свого часу очолював усі рейтинги популярності. Не дивно, що його організатори вирішили продовжити зйомки телешоу, попередньо провівши апробацію нових видів змагань серед експертів. До їх списку увійшов і завідуючий кафедри туризму Ужгородського національного університету Федір Шандор, який після повернення з тропічних островів Домініканської республіки поділився з нами «героїчними» пригодами, їх значенням для Ужгородського університету і тим, як участь у подібних заходах впливає на навчання майбутніх фахівців з туризму.

Завідувач кафедри туризму УжНУ взяв участь у змаганнях експертів телепроекту «Останній герой»

Можливість виїхати в Домініканську республіку з'явилася завдяки співпраці з однією з туристичних фірм Закарпаття, із котрою кафедра має давні дружні відносини: студенти проходять там практику, організація допомагає в оформленні документів для виїзду закордон студентам і викладачам. Кафедра спільно з цією туристичною фірмою бере участь у всеукраїнському рейтингу котування, який відкриває нові можливості у здобутті практичних і теоретичних знань у галузі туризму. Чим більше туристична фірма відправила людей закордон, тим кращий вона має рейтинг. Кафедра ж отримує додаткові анонси і запрошення на різноманітні туристичні акції. Це, в свою чергу, приносить додаткові бали Закарпаттю у згаданому рейтингу. Як результат такої співпраці, кафедра туризму УжНУ візьме участь у ІІІ-ій Всесвітній конференції туризму в Омані, яка відбудеться наступного року в місті Маскат.

Цього ж разу, такою акцією стали змагання у відомому телевізійному проекті "Останній герой", які проходили на острові Самана. Там проводилися зйомки всіх програм "Останнього героя". "Власне, це були змагання експертів, працівників туристичних фірм, кафедр та організацій", — розповідає Федір Шандор, — "Справа в тім, що в телеверсії беруть участь зірки, а поза кадром залишаються експерти, які випробовують на собі ці змагання, щоб згодом ніхто не постраждав і було якісне відео. Цими експертами виступили команди з України, Росії, Казахстану і Білорусі".

Упродовж чотирьох днів команди змагалися в інтелектуальних і силових  конкурсах:  запливання в підводні печери, походи в гори, пірнання у хвилі Атлантичного океану тощо. Українська команда здобула всі з можливих перемог.

"Ця перемога у конкурсі дала українській команді право на участь у наступних змаганнях, які відбудуться в кінці травня цього року у Мексиці. Та окрім змагань, ми отримали можливість ознайомитися з анімацією, новими видами туризму в Домініканській республіці — орхідейний, какао-туризм — та з системою латиноамериканського обслуговування", — зазначає Федір Федорович. "Тим, що кафедру туризму  Ужгородського національного університету включили у престижний проект, який презентуватиметься у вересні на телебаченні, УжНУ вкотре довів — в галузі туризму він в лідерах української туристичної освіти!", — резюмує завкафедрою.

З вищих навчальних закладів на проекті був представлений лише Ужгородський національний університет, власне як і на багатьох міжнародних конференціях з туризму, в яких брала участь кафедра в Австралії, Ізраїлі, Туреччині, Угорщині, Польщі і т. д. Перші подібні конференції українські виші чомусь ігнорували. "Наша ж кафедра завжди шукала і знаходила можливості відвідувати усі конференції, і нині ми отримуємо з цього дивіденди, впроваджуючи отриманий досвід в науковому та навчальному процесах", — каже Ф.Шандор.

Так студенти часто виїздять закордон не лише в Туреччину, США, Таїланд та Єгипет, а і у європейські зони. Як результат вони краще розуміють до якої історії належить Закарпаття, порівнюють туристичні інфраструктури різних країн.

Результати подібних виїздів, участі у проектах і конференціях втілюються кафедрою туризму на практиці: реалізуються різноманітні туристичні проекти, готуються фахові видання, організовуються семінари тощо.

Олександр КОРОБКО, прес-служба УжНУ

24 січня 2011р.

Теги: Останній герой, змагання, проект

НОВИНИ: Соціо

15:35
Благодійна акція "Відкриті долоні" відбулася сьогодні в Ужгороді
14:54
На Рахівщині знімають телесеріал "Карпатський рейнджер"
11:40
/ 3
Кількість заяв вступників до УжНУ наближається до 12 000
10:25
В Ужгороді на Ужі оселився рідкісний чорний лелека
10:22
Біля озера Синевир на Міжгірщині вирощують три види лікарських рослин для еко-чаїв
18:37
/ 4
Ужгородський "Акваріум" тимчасово став екзотаріумом – виставка екзотів і екскурсії для груп
17:32
На Закарпатті ввечері чекають на грози з градом і шквалами
17:24
В Ужгороді в суботу, 20 липня через капремонт обмежать рух автотранспорту на вул. Шумній
16:41
Укрзалізниця включила VIP-вагон до складу поїзда Київ-Ужгород
16:38
/ 1
Під час перевірки Закарпатського облавтодору фахівці управління держпраці зафіксували понад 200 порушень
16:06
"Праліс-фест" знову збере гостей на Великоберезнянщині наприкінці липня
15:10
Щиро радію за Івана Васильовича
14:36
Бюлетені для голосування на виборах видали половині із 144 дільниць Закарпаття
14:20
/ 1
В Ужгороді вручили зброю бійцям нового поповнення військової частини Нацгвардії
13:56
У день виборів до ВР на пунктах пропуску на кордоні на Закарпатті працюватимуть групи швидкого реагування
12:20
Випускники кафедри військової підготовки УжНУ складуть в Ужгороді присягу на вірність українському народу
09:53
/ 1
Цьогорічний врожай персиків на Берегівщині господарів не радує
09:50
В 11-ти районах Закарпаття введений карантинний режим через різке поширення амброзії
09:21
/ 2
На Закарпатті, синхронно з румунським Марамурешом, "грантово" відремонтують дорогу від Середнього Водяного до Солотвина
09:17
У Мукачеві на лікування містян витрачено 14 млн грн
01:52
/ 9
Лікарі продовжують масово тікати із Закарпаття за кордон через низькі зарплати
01:33
На Рахівщині розбиті дороги перекрили у трьох місцях
20:45
ФОТОФАКТ. На полонинах Рахівщини рейдові бригади попереджали збирачів чорниць про відповідальність за засмічення
18:08
Нацкомісія з реабілітації виправдала 90-річного закарпатця Івана Мирона
18:01
Ужгородський національний університет впроваджує кілька масштабних еко-проектів
» Всі новини