Можливість виїхати в Домініканську республіку з'явилася завдяки співпраці з однією з туристичних фірм Закарпаття, із котрою кафедра має давні дружні відносини: студенти проходять там практику, організація допомагає в оформленні документів для виїзду закордон студентам і викладачам. Кафедра спільно з цією туристичною фірмою бере участь у всеукраїнському рейтингу котування, який відкриває нові можливості у здобутті практичних і теоретичних знань у галузі туризму. Чим більше туристична фірма відправила людей закордон, тим кращий вона має рейтинг. Кафедра ж отримує додаткові анонси і запрошення на різноманітні туристичні акції. Це, в свою чергу, приносить додаткові бали Закарпаттю у згаданому рейтингу. Як результат такої співпраці, кафедра туризму УжНУ візьме участь у ІІІ-ій Всесвітній конференції туризму в Омані, яка відбудеться наступного року в місті Маскат.
Цього ж разу, такою акцією стали змагання у відомому телевізійному проекті "Останній герой", які проходили на острові Самана. Там проводилися зйомки всіх програм "Останнього героя". "Власне, це були змагання експертів, працівників туристичних фірм, кафедр та організацій", — розповідає Федір Шандор, — "Справа в тім, що в телеверсії беруть участь зірки, а поза кадром залишаються експерти, які випробовують на собі ці змагання, щоб згодом ніхто не постраждав і було якісне відео. Цими експертами виступили команди з України, Росії, Казахстану і Білорусі".
Упродовж чотирьох днів команди змагалися в інтелектуальних і силових конкурсах: запливання в підводні печери, походи в гори, пірнання у хвилі Атлантичного океану тощо. Українська команда здобула всі з можливих перемог.
"Ця перемога у конкурсі дала українській команді право на участь у наступних змаганнях, які відбудуться в кінці травня цього року у Мексиці. Та окрім змагань, ми отримали можливість ознайомитися з анімацією, новими видами туризму в Домініканській республіці — орхідейний, какао-туризм — та з системою латиноамериканського обслуговування", — зазначає Федір Федорович. "Тим, що кафедру туризму Ужгородського національного університету включили у престижний проект, який презентуватиметься у вересні на телебаченні, УжНУ вкотре довів — в галузі туризму він в лідерах української туристичної освіти!", — резюмує завкафедрою.
З вищих навчальних закладів на проекті був представлений лише Ужгородський національний університет, власне як і на багатьох міжнародних конференціях з туризму, в яких брала участь кафедра в Австралії, Ізраїлі, Туреччині, Угорщині, Польщі і т. д. Перші подібні конференції українські виші чомусь ігнорували. "Наша ж кафедра завжди шукала і знаходила можливості відвідувати усі конференції, і нині ми отримуємо з цього дивіденди, впроваджуючи отриманий досвід в науковому та навчальному процесах", — каже Ф.Шандор.
Так студенти часто виїздять закордон не лише в Туреччину, США, Таїланд та Єгипет, а і у європейські зони. Як результат вони краще розуміють до якої історії належить Закарпаття, порівнюють туристичні інфраструктури різних країн.
Результати подібних виїздів, участі у проектах і конференціях втілюються кафедрою туризму на практиці: реалізуються різноманітні туристичні проекти, готуються фахові видання, організовуються семінари тощо.
Олександр КОРОБКО, прес-служба УжНУ