Завідувач кафедри туризму УжНУ взяв участь у змаганнях експертів телепроекту «Останній герой»

Відомий телевізійний проект «Останній герой» свого часу очолював усі рейтинги популярності. Не дивно, що його організатори вирішили продовжити зйомки телешоу, попередньо провівши апробацію нових видів змагань серед експертів. До їх списку увійшов і завідуючий кафедри туризму Ужгородського національного університету Федір Шандор, який після повернення з тропічних островів Домініканської республіки поділився з нами «героїчними» пригодами, їх значенням для Ужгородського університету і тим, як участь у подібних заходах впливає на навчання майбутніх фахівців з туризму.

Завідувач кафедри туризму УжНУ взяв участь у змаганнях експертів телепроекту «Останній герой»

Можливість виїхати в Домініканську республіку з'явилася завдяки співпраці з однією з туристичних фірм Закарпаття, із котрою кафедра має давні дружні відносини: студенти проходять там практику, організація допомагає в оформленні документів для виїзду закордон студентам і викладачам. Кафедра спільно з цією туристичною фірмою бере участь у всеукраїнському рейтингу котування, який відкриває нові можливості у здобутті практичних і теоретичних знань у галузі туризму. Чим більше туристична фірма відправила людей закордон, тим кращий вона має рейтинг. Кафедра ж отримує додаткові анонси і запрошення на різноманітні туристичні акції. Це, в свою чергу, приносить додаткові бали Закарпаттю у згаданому рейтингу. Як результат такої співпраці, кафедра туризму УжНУ візьме участь у ІІІ-ій Всесвітній конференції туризму в Омані, яка відбудеться наступного року в місті Маскат.

Цього ж разу, такою акцією стали змагання у відомому телевізійному проекті "Останній герой", які проходили на острові Самана. Там проводилися зйомки всіх програм "Останнього героя". "Власне, це були змагання експертів, працівників туристичних фірм, кафедр та організацій", — розповідає Федір Шандор, — "Справа в тім, що в телеверсії беруть участь зірки, а поза кадром залишаються експерти, які випробовують на собі ці змагання, щоб згодом ніхто не постраждав і було якісне відео. Цими експертами виступили команди з України, Росії, Казахстану і Білорусі".

Упродовж чотирьох днів команди змагалися в інтелектуальних і силових  конкурсах:  запливання в підводні печери, походи в гори, пірнання у хвилі Атлантичного океану тощо. Українська команда здобула всі з можливих перемог.

"Ця перемога у конкурсі дала українській команді право на участь у наступних змаганнях, які відбудуться в кінці травня цього року у Мексиці. Та окрім змагань, ми отримали можливість ознайомитися з анімацією, новими видами туризму в Домініканській республіці — орхідейний, какао-туризм — та з системою латиноамериканського обслуговування", — зазначає Федір Федорович. "Тим, що кафедру туризму  Ужгородського національного університету включили у престижний проект, який презентуватиметься у вересні на телебаченні, УжНУ вкотре довів — в галузі туризму він в лідерах української туристичної освіти!", — резюмує завкафедрою.

З вищих навчальних закладів на проекті був представлений лише Ужгородський національний університет, власне як і на багатьох міжнародних конференціях з туризму, в яких брала участь кафедра в Австралії, Ізраїлі, Туреччині, Угорщині, Польщі і т. д. Перші подібні конференції українські виші чомусь ігнорували. "Наша ж кафедра завжди шукала і знаходила можливості відвідувати усі конференції, і нині ми отримуємо з цього дивіденди, впроваджуючи отриманий досвід в науковому та навчальному процесах", — каже Ф.Шандор.

Так студенти часто виїздять закордон не лише в Туреччину, США, Таїланд та Єгипет, а і у європейські зони. Як результат вони краще розуміють до якої історії належить Закарпаття, порівнюють туристичні інфраструктури різних країн.

Результати подібних виїздів, участі у проектах і конференціях втілюються кафедрою туризму на практиці: реалізуються різноманітні туристичні проекти, готуються фахові видання, організовуються семінари тощо.

Олександр КОРОБКО, прес-служба УжНУ

24 січня 2011р.

Теги: Останній герой, змагання, проект

НОВИНИ: Соціо

14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 1
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 2
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 4
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
/ 1
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
/ 1
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
» Всі новини