У Кривому Розі стався землетрус

Жителі Кривого рогу відчули поштовхи близько 7 ранку у п'ятницю 14-го січня. Вчені підтвердили, що у Кривому розі стався землетрус силою у 3,9 балів (за 12-бальною шкалою Ріхтера).

У Кривому Розі стався землетрус

Підземні поштовхи були чутні в районі площі Артема, Вечірнього бульвару і житлових масивів Ювілейний та Східний.

Особливо сильні вібрації відчували жителі останніх поверхів висоток, але, на щастя, обійшлося без жертв і руйнувань, пише "Сегодня".

Поштовхи зафіксувала найближча до міста сейсмостанція в Криму. Фахівці досі ламають голови над причинами надзвичайної ситуації. Але одне заявили твердо: землетрус не міг статися в результаті вибухових робіт на міста підприємствах.

У Криворізькому теруправлінні державної служби гірського нагляду та промислової безпеки України повідомили, що в той день вибухів на весь Кривбас було всього два і їхня потужність не могла викликати такі коливання. Вчені обіцяють назвати точну причину після того, як завершать дослідження.

У місцевих жителів своя точка зору: "Від чого ще в Кривбасі можуть бути землетрусу - тільки від вибухів на шахтах. Від нас просто приховують правду, ці "фахівці" тільки після обвалу на шахті ім. Орджонікідзе дізналися, що під містом є небезпечні порожнини від старих шахт, на яких, виявляється, стоїть все місто".

У обласному МНС просять не панікувати.
"Взагалі-то нашу область "трясе" до 5 разів на рік. Але ці поштовхи не перевищують 3 балів. Для людей такі поштовхи взагалі не помітні. Не можуть вони стати і причиною якихось катастроф чи аварій. Тому в Дніпропетровській області немає сейсмологічних центрів або станцій. Всі дані про той чи інший землетрус у нашому регіоні ми отримуємо з інших областей - з Одеси, Харкова або Криму" - розповів прес-офіцер облМНС В'ячеслав Лагно.

17 січня 2011р.

Теги: Україна, землетрус

Коментарі

Селянин 17.01.2011 / 21:31:00

Землетрус, магнітуда якого не перевищує силу поштовху в 4 балли по шкалі Ріхтера не вважається загрозою для всіх видів будівельних конструкцій.

На житлових будівлях при силі поштовху в 5 баллів виникають тріщини.

НОВИНИ: Різне

23:26
Турецька гостинність: традиції, що приємно дивують туристів
19:15
У орбана налаштовують угорців проти України в ЄС брехнею й маніпуляціями
23:16
Петиція про ветування скандального закону про землю швидко набрала потрібну кількість підписів
04:48
Партія орбана відстає від головних опонентів на 5 відсоткових пунктів
13:59
/ 1
На Ужгородщині 78-річний провідник вів 2-х закарпатців-"ухилянтів" лісом до Словаччини Фото новина
02:01
Металобаза в Києві: надійний постачальник металопрокату
01:58
Автоматичні вимикачі UEC і Gewiss: надійний захист електромереж
14:49
Як вибрати рюкзак для нанесення логотипа: поради для бізнесу
14:45
OkHealth - новий інтернет-магазин для спортсменів та активних людей
03:47
Українці воюватимуть голіруч, якщо умови перемовин їх не влаштовуватимуть – директор ЦРУ
01:04
82% українців за те, щоб продовжувати боротьбу з рф навіть якщо не буде підтримки США
19:33
Від відстеження трафіку до оптимізації продажів: як застосовувати дані аналітики
16:53
Аромат далеких країв: рецепт соусу Каррі
13:04
/ 8
сійярто вже маніпулює "поверненням прав" угорців Закарпаття для блокування вступу України в ЄС
01:36
/ 3
угорщина хоче, щоб Україна була "буферною зоною" між ЄС і рф, де все можна робити тільки зі "схвалення путіна"
00:35
"Подолати орбана": Зеленський просить ЄС знайти інструмент проти блокування рішень для України
22:58
Для чого потрібна прокладка в турбіні та коли її варто міняти?
02:49
Премʼєр-міністерка Італії вважає, що поширення статті 5 НАТО на Україну допоможе викрити блеф росії
23:55
Автообдзвін як аналітичний інструмент: як бізнес може зрозуміти своїх клієнтів краще
20:05
Як вибрати ідеальну морозильну камеру для вашого дому
19:25
Для кросівок, чобітків і не тільки: як вибрати зручну тумбу під взуття
16:04
Трамп прокоментував "невелику сцену" в Овальному кабінеті: Ми мали змусити Україну вчинити правильно
17:53
Декоративні покриття Elf Decor - переваги використання, про які ви маєте знати
11:15
/ 1
"Товаріщі, конєц!": у будапешті тисячі угорців протестували проти орбана
02:16
орбан заявив, що ЄС – це імперія, яка хоче колонізувати Україну
» Всі новини