Сепаратист Сидор заявив про право збройного спротиву Україні

Сепаратист Сидор заявив про право збройного спротиву Україні

Настоятель Хрестовоздвиженського кафедрального собору УПЦ (Московський Патріархат) в Ужгороді протоєрей Димитрій Сидор, який очолює політичний рух "русинів" на Закарпатті, виступив на сторінках порталу Русские на Украине з черговими різкими заявами на адресу України.

"Ми шкодуємо Україну, – пише протоєрей, – за те, що Господь не дарував їй нормальної влади. Ті три Президенти, які в України були, – це були її прямі вороги і руйнівники". Але і з новою владою, на яку "русини" "покладають великі надії", немає повного взаєморозуміння.
 
"Ми звинувачуємо Київ у етноциді, в дискримінації з явними елементами геноциду, – заявив отець Димитрій. – Адже триває варварське невизнання "русинського" народу, його національності, заборона русинських шкіл і вивчення русинської мови. Ведуться судові переслідування за те, що "русини" хочуть бути такими".
 
З приводу взаємини Закарпаття та України протоєрей Димитрій Сидор повідомив: "Якщо ви дружину б'єте, то вона, врешті-решт, вас залишить! І дарма потім ви будете заявляти, що вона "зла сепаратистка і шпигунка сусіда!". А не треба було її бити".
 
"СБУ для нас – терористична організація", – додав священнослужитель.
 
У той же час, за словами о. Димитрія Сидора, "Православна Україна нам найбільше підходить як нова материнська держава після Австро-Угорщини та Чехословаччини", так як "в Європі у нас не буде такого церковного оточення. Я як священик не можу завдати шкоди поділу своєї Православної Церкви. Але Церква буде мати дві єпархії за кордоном, якщо влада України відділить "русинів" від себе. З церковної точки зору ми противники розпаду України".
 
При цьому о. Димитрій висуває умови: "Якщо Україна і нова влада зуміє визнати права русинів, то ми, русини, готові залишатися українським анклавом, українським Калінінградом".
 
Однак, знову нагадує ужгородський протоєрей, "якщо Україна не здатна визнати наш законний статус автономії і вічно плаче, що Закарпаття живе на дотаціях Києва, то нехай зніме з себе тягар дотаційного регіону, і ми мирно розійдемося. Як Чехія зі Словаччиною".
 
У крайньому випадку, на думку священика, "міжнародним правом передбачено і силовий сценарій. Народ після багатьох років вимог про свої права має право зі зброєю в руках захищати свою свободу. Це діюча норма. Хто сьогодні засуджує хорватів, які зі зброєю в руках воювали проти сербів? Ні, ми не збираємося воювати, і йдемо дипломатичним шляхом. Тому що віримо в реальність реалізації своїх прав. А нас – як мінімум 70% жителів Закарпаття. Ми "титульна нація" в області, нас близько 800 000", – наголосив священнослужитель .
 
Примітно, що свою політичну діяльність "на своєрідних барикадах" священик пояснює "відповідно до Основ Соціальної Концепції Російської Православної Церкви". Восени 2010 року протоєрей Димитрій Сидор отримав від Патріарха Кирила благословення і взяв участь у Європейському Російському Форумі, на якому прочитав доповідь про "факти дискримінації, етноциду з явними ознаками геноциду "русинської нації" в Україні".

05 січня 2011р.

Теги: русин, Сидор, збройний

Коментарі

2011-01-11 / 11:22:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

долишняк 2011-01-10 / 20:51:00

******** не признаете русину,а 150 тис. мадяру чи признаете?

??? 2011-01-10 / 13:08:00
2 котубей, 09.01.2011 23:31

cikavo ! A ci pravila rozpovsudzhuvalis a na takoho sobi Avgustina Vilosina, alebo ni ???

котубей 2011-01-09 / 23:31:00
"Епископ, или пресвитер, или диакон да не приемлет на себя мирских попечений. А иначе да будет извержен от священнаго чина" (Правила Святых Апостолов, пункт 6).

Сидорианин 2011-01-09 / 15:55:00
Сидор что, припух совсем - думает, что он покруче Януковича? По случаю Рождества мозги отвалились? Дядя Витя таких понтов может и не оценить. А Хорошковский хоть и чувак не опытный, но мастера у него еще сохранились. Так что, батюшка Дима, не фиглюй!

зауважу 2011-01-08 / 21:48:00
прочитаю відповім

KK 2011-01-08 / 21:36:00
П. Зауважу - Чуйтеся свобідно, і можети врахувати і 'питання матеріальної підтримки видання словничка Грицака, за яке також ратує у своїх дописах шанований вами В. Піпаш' Але, й будь ласка і також врахуйте і сильно піґрунтовані зауваження Др. Мігая Кошіча, які звязують 'русинські' говірки із споріднестю з загально принятої сучасної української мови: 'Правопис давньоукраїнської мови досліджують в Угорщині' http://zakarpattya.net.ua/ukr-news-62201-Pravopys-davnoukrainskoi-movy-doslidzhuiut-v-Uhorshchyni.

віктор 2011-01-08 / 21:26:00
Я порівнюю Сидора із Духновичем! І Думаю-я правий!..

зауважу 2011-01-08 / 21:21:00
2 KK, 08.01.2011 21:01

якщо під "помаранчом" розуміти питання матеріальної підтримки видання словничка Грицака, за яке також ратує у своїх дописах шанований вами В. Піпаш, тоді - так.

KK 2011-01-08 / 21:01:00
П. Зауважу - виглядає мені що ви більш занятим урожайом помаренчового чим я? :-)

зауважу 2011-01-08 / 20:56:00
2 KK, 08.01.2011 20:35

отже, виділіть мало часу і ознайомтеся зрештою із згаданим і раніше вказаним мною посиланням на статтю Піпаша і коментарі до неї, де, якщо не помиляюсь і ви дописували.
Як визначитесь із оцінкою Нрицаком, а саме можливістю проспонсорувати його словничок, тоді можемо продовжити.
На інші ваші зауваження, зокрема щодо др. Тиводара зараз відповідсти вам не можу.

KK 2011-01-08 / 20:55:00
Зауважу - можливо ви забули що є ще одна стаття повязана з цим самим судовим процесом батюшки Сидора, то я передрукую вам тут ту саму вчерашний коментар (що би вам було легкши відповісти):

' не знаю що ця стаття, про суд над Сидором має спільного із словника Грицака? але якшо ви уже зачіпили цю тему, то абсолютно не заперечаю комусь публікувати цей словник. Але тому що по моєму розумінні цей словник підтримує думку що русинська говірка конститує окрему мову, то я сам не зможу бути фундатором його. Я вважаю що діалекти закарпаття (гуцулська, лемківська, бойківська і на решті русинська) складають частину української мови і дуже близько схожі та подібні з говірками що можна знайти в галичині і буковині. Не давно читав цікаву статтю на цйому сайті, Угорського Історика і мовознавця, Мігая Кошіча, який тої самої думки що і я: 'Правопис давньоукраїнської мови досліджують в Угорщині' http://zakarpattya.net.ua/ukr-news-62201-Pravopys-davnoukrainskoi-movy-doslidzhuiut-v-Uhorshchyni

KK 2011-01-08 / 20:35:00
П. Зауважу - та ви мене мабуть добре не зрозуміли. Те що я займаюся урожайом помаранчового, це тільки причина яку я дав щоби вас удоволити чому я не маю наміру прилетіти на засідання у справі
батюшки Сидора. Не беріть мені це за зле, але батюшка Сидор, у моєму житті справді дуже маленька особа, яка не заслуховує від мене ані хвилинки часу для мандрування, ані копійки моїх фінансів. Я його вважаю як справжнім аферистом (як і практично всі шарлатани його політичної думки) і тільки знаходжу у него і в його політиці певну дорогу задоволити мої потреби час від часу посміятися.

Але, з вами, не журіться, кореспондецію з вами тут тримати, на теми які нам обом цікаві, поки що маю багато часу. То не журіться, пишіть що вам завгодно і частіше!

зауважу 2011-01-08 / 20:21:00
2 KK, 08.01.2011 20:08

не можете розпочату довідку завершити ?

що вам зауважувати, коли, ви зайняті, мабуть збором помаранчу, і навіть спеціально для вас наведене посилання не прочитали, у питанні не розібралися , а відповідь свою поспіхом накидали.

KK 2011-01-08 / 20:08:00
П. Зауважу - я бачу що ви якраз зараз активні на цйому сайті, але щось нічого не чути від вас на мої вчеряшні зауваження вам? Мені цікаво чи ви мали можливість прочитати цікаву статтю Др. Тиводара? І також, ви не реагували на мої коменти до вас у справі батюшки Сидора і словника Грицика (я знаю що це вам близько до серця). Мої вчерашні коментарі адресовані на ваші зауваження не мотивувалися щоби ви заглушнились.

2011-01-08 / 20:07:00
зауважу, 08.01.2011 20:01
...Сорри ?? що у піпу забили ?(с)

Забыв останнього "русина". "Русини" - це концентрований галюциноген. Вони повністю нашпиговані галюцинаціями...:)

зауважу 2011-01-08 / 20:01:00
2 сорри, 08.01.2011 19:56

ви чим затягнулися , Сорри ?? що у піпу забили ?

сорри 2011-01-08 / 19:56:00
А хто вам сказав, що я не знайшов? Огляніться, за вашою спиною вже стоять...

зауважу 2011-01-08 / 19:42:00
2
сорри, 08.01.2011 12:32

"СБУ буде спати не завжди: публічні реляції збоку громадськості з приводу її бездіяльності "

тоді , що скиглите тут регулярно не можете з колегами спільну мову знайти !?!

сорри 2011-01-08 / 19:37:00
Пане "зауважу",

у своїй відповіді Ablak-у я чітко вказав, що є співробітником не лише СБУ, але й ФБР, Моссад і Мі-6, SIS і покійних Сіґуранца та Секурітате... :))) Щоб вам було зрозуміліше - штатним... :)

Так що, маю безліч можливостей кар'єрного росту і важелів впливу на ситуацію...

Що вам ще розказати про себе, смішний ви мій... :)))

НОВИНИ: Політика

11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая