За словами генерального директора "Укрметртестстандарту" Михайла Мухаровського, найбільше претензій в 2010 році було до харчової продукції. Як правило, і під час сертифікації, і під час держнагляду харчова продукція бракується через невідповідності її показникам безпеки, вкладення сировини, не передбаченої рецептурою і не вказаного в маркіровці, тобто фальсифікованою, пише ЛігаБізнесІнфо.
"Найбільше фальсифікуються, звичайно ж, молочні продукти і ковбасні вироби. Це практика показує. І морозиво, я б сказав. Також м'ясна продукція. Менше фальсифікують соняшникову олію, лікерогорілчані вироби", - повідомив Мухаровський.
Якщо йдеться про товари побутового призначення, то, за його словами, найбільше підробляють радіоелектронні товари, а також товари легкої промисловості, де багато фальсифікатів китайського виробництва.
Також багато порушень було і по товарах легкої промисловості, де, наприклад, для виготовлення дитячого одягу і взуття використовувалися синтетичні матеріали, а на маркіровці повідомлялося, що виріб виготовлений з натуральної сировини.
У тому числі часто не проходили випробувань і іграшки, виготовлені з матеріалів, містять шкідливі хімічні речовини, що згубно впливають на здоров'я дітей, а також неякісний виготовлені - внаслідок чого дитина може себе травмувати.
Як повідомлялося раніше, близько 30% всього бензину, що реалізується з автозаправних станцій в Україні, за даними Комітету захисту споживачів, не відповідає сучасним стандартам якості і є фальсифікатом.
ТСН