- Відрадно, що всі шість суб'єктів господарювання, які експлуатують наразі 7 підвісних канатних доріг (ППКД) на момент перевірки отримали дозволи Держгірпромнагляду на початок робіт та пройшли технічні діагностування і огляди, - підбив підсумки перевірки заступник начальника управління Богдан Дорош.
- Проте під час перевірки все ж виявлено понад 40 порушень нормативно-правових актів з утримання та безпечної експлуатації підвісних канаток. Найбільш характерні з них: не всі суб'єкти господарювання створили служби з охорони праці; немає атестації на групу з електробезпеки у персоналу, що відповідає за електрогосподарство; неогорджені майданчики станцій та окремих опор ППКД; не всі працівники забезпечені спецодягом та засобами індивідуального захисту.
Кожне з цих порушень може обернутися серйозними ризиками для життя і здоров'я як обслуговуючого персоналу, так і відпочивальників. Щоб святкові дні, присвячені шанувальниками гірськолижного спорту улюбленим розвагам, не затьмарили випадки травмування, потрібно завжди пам'ятати про безпеку.
Тож державний нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією гірськолижних витягів в сезон 2010-2011 постійно перебуватиме в полі зору головних державних інспекторів відділу нагляду за об'єктами підвищеної небезпеки Управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області.
Довідка: На території Закарпаття розміщено 72 витяги. З них - 7 крісельного, 48 бугельного та 14 якірного типу.