За 2 тижні міська влада планує навести лад на ужгородських ринках (ВІДЕО)

Мабуть, кожен з тих громадян міста, які «отоварюються» на ринках, неодноразово бачив бруд і проходив повз купи сміття біля робочих місць підприємців на територіях наших базарів, проштовхувався крізь натовп продавців, які торгують продуктами харчування, розкладеними прямо на тротуарах (подекуди – навіть за межами ринку), при цьому заважаючи руху пішоходів, або спостерігав типовий «шанхайський» стиль кіосків-контейнерів, які ще донедавна «прикрашали», навіть історичну частину міста.

За 2 тижні міська влада планує навести лад на ужгородських ринках (ВІДЕО)

Але недотримання норм благоустрою та елементарних санітарних норм – лише частина проблем ринків. Корупційні схеми отримання дозволів на торгівлю, недоотримання бюджетом податків та ринкового збору , в тому числі, внаслідок приховування доходів ринків адміністрацією – ось "підводні камені", і це не на користь Ужгороду.

Саме вирішення цих проблем і є метою членів міськвиконкому та міського голови, які на засіданні виконкому міської ради Ужгорода 22 грудня порушили питання про роботу ринків в Ужгороді.

Запобігання   порушенням на території ринків, а серед таких: невідповідність генплану та вимогам архітектури, несплата ринкового збору, несанкціонована торгівля на території, яка виходить за межі ринку, незадовільний санітарний стан території багатьох ринків міста є сферою діяльності різних контролюючих органів.

Представники багатьох з них були запрошені на засідання міськвиконкому, а також директори ринків Ужгорода, представники прокуратури, ДПІ, управління ветеринарної медицини та санепідемстанції міста Ужгород, міліції, пожежної служби.

 Розпочалось засідання з доповіді Михайла Станковича, начальника управління економіки та підприємництва, члена депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, оподаткування.

 "На сьогоднішній день у місті працює 15 ринків, які мають 2324 торгових місць. Загалом вони займають площу 2,8 га. Основним показником ефективності роботи ринків міста є сплата ними ринкового збору. За 11 місяців поточного року до бюджету Ужгорода поступило 769 125 грн. За відповідний період минулого року – 772 214 грн. Поступлення зменшилось на 0,4%. Порівняно з минулим роком допустили спад надходження ринкового збору наступні об'єкти господарювання: ринки на вул. Минайській,16, вул.Тельмана -   "Радванка", вул. Дворжака, 46, вул. Бородіна,16, ринок на вул. Гагаріна.

Згідно з поясненнями керівників ринків, які були присутні в залі, основною причиною спаду є зменшення кількості торгуючих на ринках. У III кварталі 2010 року завантаженість ринків склала всього 54%. Однією з причин зменшення рівня наповнюваності є збільшення кількості стаціонарних об'єктів, відкриття нових супермаркетів.

Але залишається ще декілька невирішених питань. Згідно з даними управління архітектури та містобудування, усі ринки, окрім ринку на вул. Краснодонців, 35, ринку на площі Шандора Петефі та ринку на вул. Минайській, не відповідають вимогам архітектури (павільйони, кіоски, навіси) та благоустрою. Проводяться капітальні ремонти та внутрішнє перепланування без дозволу міськвиконкому. Використання деяких будівель частково не відповідає цільовому призначенню. На інших ринках – порушуються межі відведених ділянок. Або ринки потребують коригування генпланів (розміщення торгових об'єктів не відповідає існуючим генпланам). Пожежні: проїзди та аварійні проходи до ринків загороджені МАФами, які не дають змогу проїхати пожежним машинам у випадку екстрених ситуацій.

Зберігає свою актуальність проблема вуличної, несанкціонованої торгівлі в місті, яка традиційно розташована в напрямку основних торговельних потоків. Не вивчено питання законності функціонування ринку "ПП Галас" на вулиці Бестужева,2. Згідно з позовною заявою Ужгородської міської ради (справа знаходиться у господарському суді), щодо зобов'язання ПП Галас демонтувати торговельні павільйони та передати земельну ділянку міській раді на основі акту прийому-передачі. У ході виконання рішення контролюючими службами міста: Державною податковою інспекцією, Ужгородською санепідемстанцією, управлінням ветеринарної медицини, Ужгородським РУ ГУМВС в Закарпатській області, Ужгородським МУ УМВС в Закарпатській області було вжито ряд заходів щодо усунення виявлених порушень законодавства в роботі ринків".

Суми штрафів, стягнених за 11 місяців 2010 року.

Ужгородська міська санепідемстанція: накладено 25 штрафних санкцій на адміністрації ринків та 7 штрафів на приватних підприємців у сумі 3 893 грн.

Державною податковою інспекцією у ході проведення перевірок виписано 267 одноразових патентів на право продажу товарів у межах ринку на суму 23 870 грн.

За несвоєчасне погашення податкових зобов'язань перед бюджетом по ринковому збору, до підприємців застосовано штрафних санкцій на суму 2 077 грн. + 776 грн. + 1 904 грн.

Управлінням ветеринарної медицини перевірено: 8 ринків, накладено 6 адміністративних стягнень на суму 1 156 грн.

Ужгородським міським управлінням внутрішніх справ у Закарпатській області організовано і проведено ряд профілактичних та адміністративних заходів, здійснено 29 "відпрацювань" міста, було припинено 261 окремий випадок роздрібної торгівлі у невстановлених місцях, винних у правопорушеннях було притягнуто до адміністративної відповідальності".

Після звіту начальника управління економіки та підприємництва, начальник ДПІ у місті Ужгороді Марія Бадида наголосила на наступних моментах:

"З нового року міняється система оподаткування та методи торгівлі на ринку. Завантаженість ринків 54% - це не правда. Можна спостерігати величезне скупчення продавців саме на тих ринках, які навів Михайло Станкович, ілюструючи зниження завантаженості ринків продавцями та відповідно – зниження надходжень ринкового збору в бюджет.

Така ситуація не може рахуватись нормальною. Врахуйте також те, що штрафні санкції на сьогоднішній день були невеликі – 170 грн., які досить легко сплатити підприємцю. Тому на ринках Ужгорода повинна бути завантаженість не менше 90%. Саме так виглядають справи на ринках України.

Керівники ринків і не думають повідомляти контролюючі органи про випадки несанкціонованої торгівлі. Наприклад, зараз, коли всюди в Ужгороді йде несанкціонована торгівля ялинками.

 До того ж "свої" підприємці та продавці платять не ту суму ринкового збору, яку повинні сплачувати з огляду на площу, яку займають. Подекуди встановлюють цілі кіоски, магазини, сплачуючи як за одне торгове місце. Хоча з 1 січня 2011 року ринковий збір не буде збиратись, але це не означає, що з нового року на суму незібраного ринкового збору повинні впасти доходи суб'єктів підприємництва – ринків. Тобто, ми сподіваємось на те, що ваші доходи повинні зрости і замість ринкового збору, який надходив у вигляді податку до бюджету, а це 1 млн. грн., ми змушені будемо перекрити вашими платежами податку на прибуток. Тобто, всі 15 суб'єктів юридичних осіб, які займаються ринковим бізнесом, повинні задекларувати щоквартально таку суму отриманого доходу, з якого можна сплатити податок на прибуток, у сумі, яка дорівнює несплаченому ринковому збору.

Потрібно провести паспортизацію об'єктів, щоб чітко визначити кількість місць для ринкової торгівлі та слідкувати за завантаженістю ринків. У нас повинні збільшитись доходи суб'єктів підприємництва, які займаються цим бізнесом. Станом на 15 грудня до ДПІ надійшли заяви від усіх суб'єктів підприємницької діяльності щодо спрощеної системи оподаткування. Тобто, вони не пішли "у тінь". Тому на основі аналізу даних вже за перший квартал 2011 року, можна буде побачити, які суми задекларовані підприємцями за цей період, та провести аналіз їх діяльності".

З 1-го січня на ринках будуть діяти податкові пости. Один з таких постів вже діє на ринку на вул. Бородіна у якості непрямого метода моніторингу діяльності ринку та контролю за сплатою ринкового збору. За словами М.Бадиди, моніторинг протягом 5 днів показав, що не вся діяльність ринку відображена належним чином у відповідних документах та сумах.

За словами Олександра Шеби, начальника управління архітектури та містобудування, на ринках не проведена паспортизація торгових місць. Є торгівля за межами ринку. З усіх ринків лише шість мають офіційні документи, які мають назву "Акт введення в експлуатацію об'єкта закінченого будівництва".

Загальні суми   штрафів, стягнутих з порушників правил торгівлі, дуже малі та не відповідають загальному стану справ на ринках міста. Міський голова відмітив: розмір штрафів настільки малий, що порушники, заплативши їх, і надалі можуть вільно нехтувати законом та правилами торгівлі.

"Виконавши паспортизацію ринку, чітко окресливши його межі, тобто маючи генплан, можна легко перевірити, скільки там є реально підприємців, які займаються торгівлею, і якими групами товарів вони торгують. Дати власникам ринків термін 3 місяці, щоб навести порядок. Ті ринки, на яких не буде виконано це розпорядження, або якщо ринок працює неефективно, тобто із завантаженістю менше 50% – він буде закриватись. Що стосується несанкціонованої торгівлі, зокрема через кіоски, які знаходяться поза межами ринку – це у першу чергу проблема для адміністрації ринку, яка повинна вирішити це питання та забрати кіоски. Будуть створені депутатські групи, які особисто у присутності представників правоохоронних органів будуть виїжджати на ринки, де здійснюється несанкціонована торгівля і будуть вирішувати це питання на місцях", -  підсумував депутат від "Єдиного Центру" та член міськвиконкому Володимир Чубірко.

Міський голова окремо наголосив на існуванні корупційних схем отримання дозволів у сфері ринкової торгівлі.

Загалом для більшості контролюючих служб, управлінь міськвиконкому та керівництва ринків відведено 2 тижні на упорядкування ринкової торгівлі в місті Ужгороді. Тобто, після нового року ринки повинні працювати прозоро, надходження у бюджет збільшитись, території ринків та біля ринків почнуть виглядати більш цивілізовано та відповідатимуть нормам санітарії та благоустрою.

 

 

23 грудня 2010р.

Теги: ринок, влада, підприємці, торгівля

НОВИНИ: Соціо

10:59
Відключень електроенергії на Закарпатті у четвер не передбачається, "до окремої команди" – "Закарпаттяобленерго"
23:55
В Ужгороді пожежні навчалися ліквідовувати загорання у 16-поверхівці
19:23
"Закарпаттяобленерго" повідомило про відміну раніше "анонсованих" відключень електроенергії 20 листопада з 19:00 до 22:00
17:06
"Закарпаттяобленерго" повідомило про застосування графіка погодинних відключень електроенергії 20 листопада з 16:30 до 22:00
11:18
В Ужгороді рятувальники 2 дні планово навчатимуться ліквідовувати НС на 16-поверхівках
11:12
/ 1
У середу на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
17:58
В ужгородському скансені та мукачівському замку відкриють резиденції святого Миколая
14:43
/ 4
У Мукачеві у 37 локаціях висадили 570 сакур, закуплених коштом мера
11:00
/ 1
У середу в Ужгороді прощатимуться з полеглим захисником Михайлом Шишкою
09:27
У вівторок на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
21:39
/ 3
З понеділка на Закарпатті впроваджуються графіки погодинних відключень електроенергії
20:18
/ 1
Стало відомо про загибель Івана Савули з Дубового, що з червня вважався зниклим безвісти
19:32
Закарпатський сир "Лопта" здобув "срібло" на міжнародному конкурсі сирів у Португалії
18:09
У понеділок тимчасово не працюватиме ПП "Убля – Малий Березний" на кордоні зі Словаччиною
16:26
/ 6
На Закарпатті відбулася Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ
15:05
Годинник капітана пароплава Carpathia, що врятував пасажирів "Титаніка", продали за рекордні $2 млн
22:29
/ 1
Майже половина мукачівців їздять у громадському транспорті безкоштовно
14:53
Держдеп США знизив рівень ризиків для подорожей до 9 областей України, серед яких – Закарпаття
00:03
/ 2
Україна та ЄС розпочинають модернізацію пункту пропуску "Лужанка-Берегшурань" на кордоні з Угорщиною
23:56
Найстаріша жителька Іршавської громади Ганна Фечка відзначила 103-й день народження
23:14
/ 2
Із Закарпаття за час повномасштабної війни емігрували 300 тисяч місцевих жителів – Білецький
23:52
/ 28
"Я бізнес робила з митницею та прокуратурою": мама екскерівника Закарпатської МСЕК Веклинця про майно сина
20:49
/ 13
У позашляховику, що вночі в лісі біля Великої Угольки перекинувся в урвище, загинув настоятель тамтешнього скиту УПЦ МП Артемій (Пацкан)
19:22
/ 1
Зупиняючи московську орду на Донеччині поліг Руслан Капітан з Підгірного Іршавської громади
16:18
/ 5
Голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький зустрівся з правлячим єпископом МГКЄ владикою Теодором
» Всі новини