Тож з метою забезпечення державного контролю за заготівлею, реалізацією новорічних ялинок та недопущення самовільних рубок шпилькових насаджень в передноворічний період на території краю Головним державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області С. Рішко видано наказ "Про проведення операції "Новорічна ялинка". До реалізації заходів по попередженню порушень природоохоронного законодавства при заготівлі новорічних ялинок залучено також представників органів внутрішніх справ, державної лісової охорони. Згідно наказу державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища проводитимуться перевірки лісогосподарських підприємств області на предмет дотримання норм та лімітів при заготівлі новорічних ялинок, перевірки по виявленню незаконного перевезення новорічних ялинок, в тому числі і через державний кордон, здійснюватиметься контроль за дотриманням правил торгівлі, законності продажу і придбання новорічних ялинок в населених пунктах області.
Відповідно до ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення незаконна рубка дерев тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85,00 - 170,00 грн.) і на посадових осіб від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (119,00- 204,00 грн.). Крім цього, за незаконну рубку хвойних дерев у лісових масивах розраховується шкода, завдана лісовим ресурсам, і яка складає: за дерево з діаметром стовбура у корі біля шийки кореня до 10 см - 173,05 грн., від 10,1 см до 14 см –304,90 грн., більш ніж 14 см –782,85 грн.
Слід зауважити, що до адміністративної відповідальності притягується й особа, яка придбала незаконно зрубану ялинку.
Та, безперечно, штрафами зрубаних ялинок не відновити. Тому щоб зберегти і природу, і традиції відзначення різдвяно-новорічних свят, в першу чергу, слід виховувати екологічну свідомість та культуру населення. Тож вже традиційно напередодні різдвяно-новорічних свят Державна екологічна інспекція в Закарпатській області звертається до закарпатців: пам'ятайте, аби виростити хвойне дерево потрібні десятиліття, потрібно вкласти працю, любов і турботу. Зрубана ж ялинка за кілька днів в оселі зачахне, а на природі - довго радуватиме нас та нащадків, даруючи чисте повітря та приємний хвойний аромат.
Державна екологічна інспекція в Закарпатській області