Вранці 21 грудня почалося останнє в цьому році повне місячне затемнення, яке до того ж вперше за останні 500 років співпало з днем зимового сонцестояння. О 7:29 за київським часом Місяць увійшов у півтінь Землі.
Затемнення від початку до кінця зможуть побачити мешканці Північної і Центральної Америки, островів Тихого океану, російської Чукотки і Камчатки, Таймиру, Нової Землі, північної частини Кольського півострова, а також Ісландії та Гренландії.
У Південній Америці, Західній Африці, Західній Європі та північній частині європейської Росії деякі фази затемнення буде видно на заході Місяця, а в Китаї, Японії, Австралії та Південно-Східної Азії - на сході.
Мешканці України, Середньої Азії та Західного Сибіру, Близького Сходу, західного Китаю і майже всієї Африки затемнення на цей раз не побачать.
Останній раз затемнення і зимове сонцестояння відбувалися одночасно майже п'ять століть тому.
Але з наукової точки зору, це просто збіг природних циклів. "Це досить рідкісне явище, але тут немає жодних прихованих смислів. Так уже лягли карти: нам роздали чотири тузи", - сказав Роберт Дік, викладач астрономії в Карлетоні.
Наступного року буде два повних місячних затемнення - 15 червня та 10 грудня.