Перечинська влада повернула місто під юрисдикцію України

На офіційному веб-сайті закарпатського райцентру Перечин замість «русинського» появився український прапор

Перечинська влада повернула місто під юрисдикцію України

Інформація на сайті Закарпаття онлайн з приводу політичної специфіки оформлення офіційної сторінки міської влади закарпатського райцентру Перечин викликала неабиякий ажіотаж не тільки на сторінках нашого ресурсу. Виходячи з інформації, яка з'явилася в редакції вслід за оприлюдненням цієї публікації, тему – і не тільки в зазначеному розрізі, а й у дещо ширшому контексті – можна було би продовжувати і розвивати. Принаймні, цього комусь дуже хотілося. Однак оголошення війни міській владі Перечина, ні, тим більше, якесь зведення рахунків із персонально міським головою цього закарпатського райцентру пані Мирославою Гуранич не було ціллю нашого ресурсу. На меті було зовсім інше – повернути ситуацію в систему законних координат та русло здорового глузду. Що і відбулося. В цьому сенсі редакція Закарпаття онлайн висловлює вдячність міській владі Перечина в особі пані Мирослави Гуранич за оперативне реагування на озвучену проблему і  висловлює готовність до цивілізованої співпраці на благо Перечина, Закарпаття і України вцілому.

ДО:

ПІСЛЯ:

14 грудня 2010р.

Теги: Перечин, Гуранич, сайт

Коментарі

2010-12-19 / 15:26:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

АНЦЯ 2010-12-19 / 12:36:00
Старості и всім Миколам!
Вінчуву жилаву всі сяткы попровадити лыпшых кращых ся дочекати, Новому року ся вклонити, а вам панове- газды доброго здоровля.

зауважу 2010-12-19 / 00:36:00
вибачте, може приклад дещо "притягнутий за вуха", але суть я думаю зрозуміла

зауважу 2010-12-19 / 00:34:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

Дiдо 2010-12-18 / 20:54:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

Дiдо 2010-12-18 / 20:50:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

Rusyn V 2010-12-18 / 13:00:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

Rusyn V 2010-12-18 / 12:57:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

ember 2010-12-18 / 11:15:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін





 

Дiдо 2010-12-18 / 08:26:00
Майже соори прийдеся писати на англiйському, вы го дуже любете. Для вас майже то само лiпша "мова". А я во китайськый учу, то для ня май файный язык, одын эроглiф написав i пiв годины можна часу сэкономити))

Дiдо 2010-12-18 / 08:22:00
Сорри, а по дiлу... КК во вже нич не каже, слова ся кунчили, може вы шось уповiсте, а то я никаву, вам ние шо вповiсти, так нараз ся начиеная, нич не робите для краю,и т д. Вы робите!!!..., хащу всю вырубали балтов, все папоротью заросло, лиш ся копачьуля валяе пуд ногами. Ну газдуй неборяко, гавкай, а караван iде....

KK 2010-12-18 / 04:52:00
Пане Сорри - Дай вам боже здоровл'я, так файно по 'руському' вмієти писати.
Застидали всіх цих псевдо русинів! (Я уже п. Сорри тут з вами 2 роки спілкуюся, і ніколи не читав вашу 'руську писанину):-)...Справді вам бажаю всього най кращого із різдвяним святом вас вітаю! :-)

сорри 2010-12-18 / 01:35:00
Но, лем так ся обстало...:) Уже'м быв Федаков, Гаврошом, Белейом (уже за сисі два роки до кунця не помню, ким ищи), айбо ґаздов сього сайту ищи'м не быв...

Пане Олеже, мож я туй малинько поґаздуву?Rusyn V дозволив... :) Айбо не дуже ся обіжийте, кідь я сисю пудмацкальську небрязь удсіть укіряву. Я не такий добрий, ги вы. Отиць ня учив, ош на войні, ги на войні - вадь ти, вадь тебе... :))

Rusyn V 2010-12-18 / 01:13:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

сорри 2010-12-18 / 00:50:00
Нішто говорити: ані єдин із сих защитнику "русинства" не годен по-нашому слова уповісти - вшиткі вадь по мацкальськи бисідувуть, вадь неграмотно по-украйинськи. Патріоти з-пуд мацкальського плота... А ци мож вас, ниборята, зазвідати, што'сьте доброго для нашого краю учинили? Сидите за гатаром, і нас, котрі туй жиють і штось доброго для сеї земли роблять, жити учите...

Учіться, челядь, ліпше "рудного руського языка", а ми якось туй і без вас даяк прожиєме... :)

зауважу 2010-12-17 / 23:19:00

2
KK, 17.12.2010 22:08
"........ і всі знають її як 'українніською колядкою дзвінок' То тільки ще пару необізнані 'русини' в горах що не задмітили великість української культури. "

Для КК, котрий як я розумію проживає десь в Америці, та всіх інших дописувачів пропоную наступну статтю:

http://zakarpattya.net.ua/ukr-news-77001-Peklo-dlia-hrishnykh-dush-z-inshykh-planet

Не знаю, КК, чи були ви в нашому краї і коли ?
Однак звертаю увагу на це враження колишнього мешканця м. Ужгород, журналіста Сергія Куровського.
Д У Ж Е красномовно, як на мене. І що цікаво, на даний час жодного! коментарю або спроба «заперечити» реальність від т.зв. українських ура-патріотів накшалт СОРРийів та ІВАНів, Піпашів, Гаврошів, які активно нав’язують всім свої історичні міфи та повчають як треба неньку любити, якою мовою спілкуватися, «як треба стояти і як боятися».
А тут, коли С. Куровський розповідає свої свіжі враження від українського сьогодення, то мабуть і заперечити нічим, а отже і повне ігнорування проблеми поданої в цьому матеріалі.
Вот, в цій статті і маєте свіже реальне враження людини зі сторони, яка, що важливо, водночас, має реальний досвід колишнього життя в Україні.
Коли хтось з представників нацменшин: угорців, русинів, росіян, піднімає питання про те, що щось не так в Україні та Подкарпатті, то одразу отримують, якщо не клеймо сепаратиста, то «уїжджай до своїх» або інші провокативно-хамські випади на свою адресу.

З цього приводу нагадалась, одна передача словацького телебачення 2-3 річної давності, присвячена 1944-1945 рр. В ній один, мешканець м. Собранці (теперішня Східна Словаччина), чоловік років 75-85 пригадував свої враження від останніх відвідин свого родича – мешканця того ж таки, м. Ужгороду після «визволення та возз’єднання», в час коли ще перетин ужгородського кордону не отримав славетного «залізного» режиму.
Пригадую, слова учасника цього інтерв’ю: «В місті я до цього був не раз. Однак, цього разу, люди ходили містом, як тіні, із страхом на обличчях, в місті панував страх. Цей моторошний страх перекинувся і на мене також і я розвернувся, і покинув місто, і з того часу навіть в ньому не бував».

Ці два приклади, на мою думку, показують, що не таке і однозначне минуле та сьогодення Подкарпатського краю, як це нам регулярно намагаються показати згадувані мною вище ура-партіоти. Цей край самобутній і оцінювати та сприймати його виключно, так би мовити, через «шароварщину», «галицьку», «станіславську», «рахівську», «діаспорську» і т.д. призму, без врахування інших аспектів і поглядів, є, принаймні, недолугим.

Rusyn V 2010-12-17 / 22:43:00
Пане КК!Вашу відповідь можна занести до способу ведення дискусії - "сам дурак".Але хай вам буде.
Відповім - в чеській школі Подкарпатську Русь вивчають в досить великому об"ємі - в силу історичного минулого.Відносно другої частини вашої "підковирки" - так ніхто тут і не заявляв які ми "великі".Це ви,українці "великі",і "прагнете" по всесвітній славі,ми малий народ,скромний народ,саморекламою і самохвалою не займаємось.

Дiдо 2010-12-17 / 22:40:00
КК, они там не изучаю язык, литературу, историю, а сочиняют. Благо сейчас доступ к информации ничем не ограничен, и легко опровергнуть любую писанину.

KK 2010-12-17 / 22:32:00
Rusyn V, - у світі є сотки, якщо не тисячі національності, і не можливо про всіх вчити у нижчих школах. А про яких самих славних 'русинських' письмеників вчать у чеських школах?

Дiдо 2010-12-17 / 22:30:00
КК, а это не в тех университетах нацики работали, которые в Украине подняли национализм, начиная с 90..а.. И не с этой ли помойки пошла оранжевая блевотина..О чем вы .?? Для америкосов Украина и сейчас .....очередной....

НОВИНИ: Політика

11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ