Наукова група з Університету Флориди імплантували новонародженим щурам стовбурові клітини людини. Перед цим частина головного мозку тварин була зруйнована. За три тижні людські клітини створили стійкі структури і зв'язки, почавши нормально працювати в мозкових відділах гризунів, повідомляє ИТАР-ТАСС з посиланням на публікацію в британському тижневику New Scientist.
"Ми показали, що такі клітини можна інтегрувати в череп тварини", - заявив один з керівників робіт, професор Стівен Ропер.
Він також повідомив, що клітини "успішно взаємодіють з організмом щурів у всіх частинах їх мозку".
Раніше Gazeta.ua повідомляла про те, що японські вчені виростили в тілі миші людську нирку.
Для цього використовували стволові клітини, особливість яких полягає в тому, що за певних умов вони можуть трансформуватися в клітини майже будь-якої тканини.
Японці взяли стволові клітини з рідини кісткового мозку людини і пересадили їх у нирку зародка миші, яка ще не сформувалася, через 11,5 днів після зачаття. У результаті мишеня народилося з ниркою, у якій частина компонентів (тканини уретри і клубочкового апарату) були людськими. Потім цю частину пересадили дорослому гризуну, в якого вона прижилася і зайняла приблизно 10-у частину нирки.
Gazeta.ua