Про це у коментарі Gazeta.ua заявив юрист Андрій Шаповалов, коментуючи відповідну ініціативу ДАІ. Він спеціалізується на справах, пов'язаних із порушенням правил дорожнього руху.
"Якщо таке рішення приймуть - це буде грубим порушенням Конституції відносно прав громадянина України. Тобто виходить, що співробітник ДАІ в односторонньому порядку приймає рішення. А ДАІ забирає собі повноваження суду", - наголосив Шаповалов.
За словами юриста, прийняття такого рішення потребує багатьох змін.
"Тоді необхідно розробити дієві механізми оскарження рішення інспекторів, відповідно суди не встигатимуть їх розглядати. Тоді тимчасові талони, які дають замість прав, треба видавати не на три місяці, як зараз, а на більше. Потрібно даішникам видавати певні сертифікати, регулярно перевіряти їхні знання. Бо хто в міліції працює? Лише 40% інспекторів мають академічну освіту. Про базові юридичні знання я мовчу", - зазначив він.
Шаповалов вважає, що таке рішення суттєво збільшить кількість хабарів на дорогах.
"Уявіть ситуацію: водій порушив, у нього забирають права. Щоб уникнути судових тяганин, різних проблем, він дає хабара і їде далі. А що робитиме пенсіонер, який везтиме дружину на базар? У нього немає грошей, щоб відкупитися. Доведеться або півроку ходити коридорами судів, або просто заплатити штраф. Я розумію, що дірка у бюджеті, але такі рішення це не вихід", - переконаний юрист.
За неофіційними даними, зараз ДАІ бере 1600 грн хабара з людини, яка просить не забирати у неї водійське посвідчення після скоєння дрібного ДТП.
Нагадаємо, нещодавно начальник Департаменту ДАІ Валерій Лозовий припустив, що, можливо, у водіїв будуть забирати права як заставу до моменту оплати штрафу за порушення.
Приводом для посилення контролю за оплатою штрафів стала статистика, яка свідчить, що лише 70% оштрафованих автолюбителів справно оплачують квитанції.