Олена Камінська, керівник НХК ССТ"БЛІЦ", організатор проекту вистави "Колись було. Колись буде..." та один з постановників розповіла, що ідея створення в Ужгороді хореографічної вистави виношувалась вже давно. Упродовж цього року цей задум вдалося реалізувати у творчій співпраці з відомими в Україні та Європі українськими хореографами-постановниками Тетяною Островерх та Юрієм Пристаєцьким. "Це подія для всієї області. Для нашого колективу і для кожного учасника — це подальший етап розвитку",-- каже Олена Камінська.
"Колись було. Колись буде..." -- це 11 історій, пов'язані між собою, які демонструють як зароджувалось життя на Землі, еволюціонували природа та людина. Проте з часом людство поспішало зробити своє життя легшим, комфортнішим і зручнішим, а відтак втрачає цей магічний зв'язок з природою та забуває про свої витоки й колишню взаємодію з нею. Чи дасть нам життя шанс розпочати все спочатку? Чи може цей шанс нам вже був даний? Автори та виконавці вистави ставлять перед глядачем питання, не відповідаючи на них – відповіді можуть бути різними...
У постановці задіяно 33 танцюристи, 28 з яких — танцюють у всіх епізодах. Упродовж року учасники "Бліцу" пройшли численні тренування, окремі з них навіть зійшли з дистанції, не витримали навантажень. Окрім столичних хореографів Олені Камінській у щоденній праці допомагали професійні педагоги студії "Бліц": Анжеліка Клайзнер, Марк Полів'яненко, Іштван Федьо та Іван Михайлов. А також давні друзі та нові партнери "Бліцу": Сергій Денисенко, Олександр Саркісьянц, Андрій Олаг, Олег Бачинський, Латоя Стецишина, Віктор Стецишин, Олег Опаранюк та Сергій Новосельцев.
Анжеліка Клайзнер, педагог-хореограф "Бліцу" зауважила, що хореографічна постановка-- це не просто набір рухів, тут, як і у будь-якому мистецтві важлива не форма, а зміст. "Хореографія — той вид мистецтва, який завжди реагував на зміни у суспільстві. Адже важливо не просто показати гарні танці, а донести сам задум,-- каже Анжеліка--. Ідея вистави — ода відношення людства до природи, навколишнього світу. Нам необхідно задуматися над тим, що ми робимо, адже процес еволюції і прогресу потрохи стирає первозданну природу". "Це історія однієї маленької планети з великим серцем. Ми показуємо, яка тендітна ця планета",-- додає Марк Полів'яненко, педагог-хореограф "Бліцу". Іван Михайлов переконаний, що бути учасником такої вистави — мрія для кожного танцюриста. "Це глобальна махіна, ми набралися певного досвіду, при використанні якого відкриваютсяь нові горизонти", -- каже Іван.
Спеціально для вистави студія "Бліц" замовила професійну підлогу, яку мають доставити з Угорщини. Костюми для танцюристів пошила майстерня "Світлячок", серед робіт якої і костюми до фільму "Тарас Бульба", музику, побудовану на саундтреках до відомих фільмів, готували на студії СТБ (оформлено всі авторські права).
До речі, промо вистави "Студії сучасного танцю "Бліц" вже чекають в Італії, Австрії та Франції.