Вистава недовга. Всього година. Коротко, але дуже "щільно". Всього троє акторів, які грають дуже добре, щиро і професійно.
Вражає продуманість сценічної техніки, декорацій. Власне, декорація одна. А от реквізит – суцільні трансформери. Респект тому, хто це все придумав і виготовив. Прекрасні у своїй простоті ляльки, хоча їх вього дві. Просте, але цікаве світло. Музика майже непомітна, настільки органічною вона є.
Про сюжет. Сюжету, власне, нема, як нема його, наприклад, у "Маленького принца". Вірніше він є, але... Вічний. Переспіваний і переосмислений багато разів. Про свободу і несвободу, правду і неправду, про віру і обмануті сподівання, про розчарування, про страх і звільнення від цього страху. "Маленький принц" дуже близько пройшовся біля цієї постановки і вплив Екзюпері очевидний.
Рада Москова написала "Куди ти, лоша?" (до речі, ця назва мені здається кращою для дитячої вистави і для... здорового суспільства). Але оскільки вистава доросла і суспільство у нас хворе, то "Коняги" -- назва саме та що треба. І якщо мені хтось скаже, що авторка не читала Владислава Крапівіна і досить багато – не повірю. Відчувається вплив також Радія Погодіна та чомусь Валентини Осєєвої.
Приємно було бачити у залі нового-старого мера і дивно було бачити зал неповним у день прем'єри. Безперчно, вистава має велике майбутнє як і безперечно те, що нарешті повернувся старий добрий ужгородський театр Моісєєва, щоправда з іншими режисерами, менеджерами, акторами, авторами, з іншим театральним поколінням, у іншому залі, однак, з тією самою справжньою театральною атмосферою, якої Ужгород не бачив (дай, Боже, пам'ять) із 1990 року. З часу "Витівок Скапена", "Енеїди", "Міняйл" і "Вія".
Ну і додам з програмки, бо люди які зробили "Коняг" варті бути як мінімум згаданими, і варті оплесків. Тривалих. Режисер - Михайло ЯРЕМЧУК (Київ), художник - Леся ЛУЧКО, композитор – Лев ЕТІНГЕР, художник по світлу – Ірина ОСОКІНА. Ролі та виконавці: Хазяїн Балагана - заслужена артистка України Наталія ОРЄШНІКОВА, Кінь - Микола КАРПЕНКО, Білий Клоун - Олена ПИШКА ,переклад і сценічна редакція М. Яремчука. Головний режисер театру – заслужена артистка України Наталія Орєшнікова.