В Угорщині буде знята більша частина стрічки, в якій мова піде про кохання боснійки та серба під час війни 1992-1995 років. У Боснії ж пройдуть всього три знімальні дні замість раніше запланованих десяти, повідомляє в п'ятницю газета Daily Telegraph.
Таке рішення було прийнято після того, як проти фільму виступила боснійська асоціація Жінки - жертви війни.
Як розповів продюсер фільму Едіна Саркіч (Edin Sarkic), зйомки в Боснії будуть зведені до мінімуму: з 17 раніше запланованих епізодів тут буде відбуватися тільки п'ять, а сама Джолі з'явиться на знімальному майданчику буквально на кілька годин. Робота над проектом почалася вже в жовтні, проте його майже повністю перенесено до Угорщини.
Саме туди приїжджав Бред Пітт, який не просто підтримав матір своїх дітей в роботі, але і, за чутками, знявся в епізоді: він зіграв одного з тих солдатів, що гине по ходу дії.
Головні ролі дісталися акторам з Боснії і Герцеговини.
Нагадаємо, що Джолі одержала дозвіл на зйомки в Боснії лише з другої спроби. Спочатку їй було відмовлено через протести боснійської асоціації Жінки - жертви війни, яка, виходячи із заміток у місцевій пресі, дійшла висновку, що стрічка буде про кохання між насильником та жертвою, а це, за словами учасниць організації, спотворить історичну правду і образить тих, хто насправді пройшов через жахи війни.
Правда, в компанії GK Films, яка відповідає за виробництво фільму, відразу заявили, що непорозуміння було викликане "чисто технічною" проблемою, а саме - відсутністю остаточної версії сценарію.
Як тільки сценарій з'явився, боснійська влада дала дозвіл на зйомки. Згодом Джолі уточнила, що головні герої, розлучені війною, мають зустрітися в таборі для військовополонених: вона опиниться там ув'язненою, а він - охоронцем.
"Мій проект став жертвою дезінформації. Я глибоко співчуваю тим стражданням, які довелося перенести членам боснійських асоціацій, і ні за що не зважилася б паплюжити їхній страшний досвід", - заявила актриса в письмовому зверненні до боснійських жінок.
Вона висловила бажання особисто зустрітися з жертвами війни та членами їхніх родин, щоб "глибше відчути страждання і гноблення, яке довелося перенести народу Боснії та Герцеговини", а також пояснила, що намагається зробити художню, а не документальну стрічку, яку навряд чи варто судити перш , ніж вона буде готова.
Незважаючи на ці заяви, члени асоціацій опублікували в сербській пресі відозву, в якій пообіцяли "зробити все можливе, щоб привселюдно засудити фільм і наголосити, що він спотворює істину".
Корреспондент