При цьому кількість діабетиків з кожним роком лише зростає. Приміром, за 9 місяців 2010 року в області виявлено 2 379 хворих на цукровий діабет. Про це повідомила обласний ендокринолог Ольга Крафчик під час прес-конференції, проведеній з нагоди Всесвітнього дня діабету.
Як відомо, діабет — це хвороба на все життя, залежно від виду діабету хворий постійно змушений приймати або інсулін, або цукрознижувальні препарати. В Закарпатській області на інсулінотерапії перебувають 3650 хворих, значно більше тих, хто мають потребу в цукрознижувальних таблетованих препаратах — їх в області 13 536. Усі хворі на інсулінозалежний цукровий діабет на 100 % забезпечені інсуліном як вітчизняного виробництва (45,4 % хворих), так і іноземного (20,2 %). Крім того, 185 хворих отримують аналоги інсулінів. За кошти обласного та державного бюджетів також закуплено тест-системи до глюкометрів для дітей та вагітних, глюкагон та голки до шприц-ручок.
Гірша ситуація із забезпеченням хворих цукрознижувальними препаратами, зазначила Ольга Крафчик. Річ у тім, що із Держбюджету кошти на ці препарати не передбачені, ліки закуповують лише за гроші місцевих бюджетів. Оскільки ж цього року бюджет був прийнятий пізно, то пізніше проводилися й тендери, відтак таблетовані препарати надійшли лише місяць тому.
Діабет як хвороба небезпечний тим, що викликає хронічні мікро- та макросудинні ускладнення. Зокрема ЦД є основною причиною втрати зору, тому по програмі "Цукровий діабет" за кошти обласного бюджету закуплено лазерокоагулятор сітківки й хворим із ретинопатією проводиться лазерокоагуляція сітківки в офтальмологічному відділенні ЗОКЛ ім. А. Новака.
Крім того, в області діє спілка "Діабетик", яку очолює Любов Дудаш. "Діабетик" вже три роки поспіль проводить у різних районах області скринінги, під час яких виявляються нові хворі на ЦД, а також проводить роз'яснювальну роботу серед населення.
Єва Деметер, РІО