В Ужгороді відбувся I Міжнародний турнір з гандболу, присвячений пам'яті Йосипа Зупка

Із 27 по 29 жовтня в Ужгороді, у спорткомплексі «Юність», проходили змагання I Міжнародного турніру з гандболу, присвяченого пам’яті видатного тренера з гандболу Йосипа Зупка.

В Ужгороді відбувся I Міжнародний турнір з гандболу, присвячений пам'яті Йосипа Зупка

Саме Йосип Зупко, тренер Берегівської ДЮСШ, першим на Закарпатті серйозно розпочав займатися жіночим гандболом. Незабаром були отримані перші результати. Ганна Глеба, Людмила Задирака, Гізелла Тягур, Ніна Лобова (олімпійська чемпіонка 1976 року у складі збірної СРСР) стають чемпіонками СРСР у складі збірної школярок України. Згодом підопічні Йосипа Зупка здобули право виступати у вищій лізі вітчизняного гандболу. Це була єдина команда нашої області, яка представляла край у вищій лізі радянського спорту. Починаючи з 1977 р., "Карпати" (раніше "Бактянка") беззмінно у вищій лізі – спочатку СРСР, а потім України. Вихованками кращого тренера в історії Закарпаття були Гізелла Тягур, Ганна Глеба, Ніна Лобова, Людмила Задирака, Людмила Болтенкова, Марина Бакуніна, Світлана Землякова, Марина Єрхова, Галина Миронець, Людмила Зупко та багато інших відомих гандболісток.

На урочистому відкритті I Міжнародного турніру з гандболу пам'яті Йосипа Зупка були присутні начальник управління у справах молоді та спорту ОДА Ярослав Свида, головний тренер збірної України з гандболу Леонід Євтушенко, олімпійська чемпіонка Ніна Гецко, голова Закарпатського відділення Національного Олімпійського Комітету Іван Риляк та інші гості турніру.

На цей раз за почесний трофей боролися дівчата 1995 та 1996 р.н. – СДЮШОР-1 Ужгород, "Киянка" м.Київ, ДЮСШ м.Тернопіль, "Міхаловце" Словаччина, "Орос газ" Угорщина та СДЮШОР-2 Ужгород. У підсумку першим переможцем турніру стали дівчата СДЮШОР-1 м.Ужгород. До трійки призерів також увійшли ДЮСШ м.Тернопіль та "Киянка" м.Київ. За рискою призерів опинилася сильна команда Словаччини. Порадувала друга команда господарів, яка виступала зі значно молодшими гандболістками, але зуміла отримати перемогу над угорками і посісти п'яте місце.

Треба відмітити гру О.Шемет, О.Мазюти, Я.Штимак чий вклад у перемогу був значним. Кращим бомбардиром стала Т.Кильч.

Турнір був добре організований, і дівчата отримали хорошу практику перед відповідальними стартами.

Анастасія Пензова, Спорт тайм

05 листопада 2010р.

Теги: гандбол, турнір, міжнародний

НОВИНИ: Спорт

12:34
/ 1
Закарпатський сноубордист Олександр Попадич увійшов у топ-10 Кубка Європи в Австрії Фото новина
18:05
/ 3
Закарпатський гірськолижник Дмитро Шепʼюк здобув «золото» в Італії та встановив рекорд України Фото новина
09:54
Український фристайліст здобув перемогу на етапі Кубка світу на лижах, виготовлених у Мукачеві Фото новина
10:32
/ 1
Першими новонародженими 1 січня 2026 року в Ужгороді стала двійня дівчаток
13:43
В Ужгороді триває Відкритий новорічний турнір з фехтування, присвячений ЗСУ Фото новина
12:01
Закарпатський спортсмен показав високі результати на європейських змаганнях з гірськолижного спорту
11:04
В Ужгороді відбувся турнір з адаптивних видів спорту «ІГРИ ВОЇНІВ КАРПАТ» Фото новина
17:48
Закарпатська сноубордистка Аннамарі Данча вийшла до півфіналу етапу Кубка світу
17:52
В Ужгороді триває відкритий зимовий турнір із дзюдо «Randori Winter Cup» Фото новина
13:17
12-річний закарпатець встановив світовий рекорд у піднятті 32-кілограмової гирі Фото новина
10:20
/ 2
12-річний силач із Закарпаття готується до світового рекорду Фото новина
17:13
/ 1
Мукачівець Ілля Ковач став чемпіоном Європи з пауерліфтингу у присіданні
14:56
На Закарпатті рятувальники допомогли травмованій туристці на Синевирі Фото новина
10:00
/ 1
Закарпатець Олександр Окіпнюк виграв етап Кубка світу з лижної акробатики в Руці Фото новина
12:32
Закарпатський прикордонник виборов «бронзу» на змаганнях «Звитяга Нескорених» у столиці Фото новина
10:10
13-річний Назар Токар з Ужгорода став призером першого Чемпіонату України з дрон-рейсингу Фото новина
16:14
Понад сто учасників з різних громад змагаються на Кубку «Безбар’єрне Закарпаття» у Мукачеві Фото новина
12:40
/ 8
Закарпатський спортсмен увійшов до ТОП-8 на Чемпіонаті світу з кіокушин карате в Японії Фото новина
11:09
/ 1
Мукачівець Ростислав Матьковський поїде на Чемпіонат Європи з кросу Фото новина
18:12
Понад 1300 юних гімнасток змагаються в Ужгороді на ювілейному турнірі «Карпатія 2025» Фото новина
15:45
В Ужгороді стартував чемпіонат України з дзюдо серед молодших кадетів до 17 років Фото новина
11:06
Юні борці Закарпаття вибороли 7 медалей на всеукраїнському турнірі Фото новина
18:05
/ 8
На "Авангарді" відбулися змагання силовиків Закарпаття Фото новина
12:45
Володимир Залевський із Рахова виступить на чемпіонаті світу з дартсу Фото новина
15:12
Закарпатська поліцейська здобула місце у десятці кращих на екстремальних перегонах Spartan Фото новина
» Всі новини