Роман Офіцинський: Хто зупинить Ратушняка?

Доля міста знаходиться в руках двох людей: Погорєлова та Жолтані. Чи домовляться вони заради порятунку Ужгорода?

Роман Офіцинський: Хто зупинить Ратушняка?

У неділю вибори. Вже очевидно, що за ці дні нічого не зміниться. Я з недовірою ставлюся до даних різних соцопитувань, що заполонили нашу пресу. Адже всі ми прекрасно розуміємо ціну цих досліджень, надрукованих у підконтрольних кандидатам ЗМІ.

Звісно, у виборчій кампанії на посаду Ужгородського міського голови  центральною дійовою особою є діючий мер. Як і багато ужгородців, критично оцінюю його діяльність, однак мусимо визнати, що за ці роки громадськість не створила йому нової сильної альтернативи.

Найсерйознішим суперником Сергія Ратушняка є Віктор Погорєлов. Але на антиратушняківському полі з'явився ще один кандидат – Микола Жолтані. Через відсутність нових облич він неждано вийшов на третє місце.

Ця ситуація нагадує дострокові вибори в Києві. Там також проти діючого мера Черновецького йшли два сильні кандидати – Турчинов і Кличко. В результаті роздроблення голосів переміг Черновецький, Турчинов зайняв друге місце, Кличко – третє. На четвертому місці був Катеринчук, який відтягнув від Турчинова з Кличком свої 5%.

Щось подібне спостерігаємо в Ужгороді, де хазяйнує харизматичний Ратушняк, Погорєлов нагадує Турчинова – той теж виступав основним опонентом меру, а Кличка наслідує Жолтані.   Катеринчука в Ужгороді нагадує Приходько – неприховано грає на руку меру і також відтягує свої відсотки.

У Києві подібна ситуація призвела до перемоги Черновецького, бо його конкуренти не змогли домовитись між собою. Ужгородські вибори все-більше нагадують київські: Погорєлов і Жолтані розтягують голоси, розчищаючи дорогу Ратушняку – адже він завжди має свої залізні 25% стійких прихильників. Приходько теж допомагає їм у цьому, відтягаючи виборців.
 
Є тільки один шанс, щоб переломити ситуацію. Для цього Погорєлов і Жолтані мають домовитись між собою. Тільки так можна перемогти Ратушняка. Мудро вчинив Чучка, знявши свою кандидатуру. Адже зрозуміло, що голоси Погорєлова, Жолтані, Чучки, Приходька є антиратушняківськими: у випадку зняття когось із цих кандидатів їх голоси дістануться будь-кому, але не Ратушняку.

Поточна політтехнологічна комбінація зводиться до простого – перемогти Ратушняка може лише Погорєлов або Жолтані. Якщо один з них зніметься, інший позмагається за перемогу - виборці морально готові проголосувати за когось із них. Тому обидва кандидати мають зрозуміти про ту відповідальність, яка на них лежить. Лише їхня співпраця дає місту шанс. Якщо вони не подолають амбіції заради Ужгорода – наступна п'ятирічка знову буде за Ратушняком.

Роман Офіцинський, політичний оглядач, доктор історичних наук, професор УжНУ

28 жовтня 2010р.

Теги: Раиушняк, Погорєлов, Жолтані

Коментарі

рок 2010-11-03 / 12:50:00
И где ваш приходько.приходько сделал рате плохо , оттянул у него голоса.А рата его хотел сделать первым замом. Пусть делает.И этот интеллигент ничего рате не ответил.Он его боится , а Погорелов нет. Только за одно это Погорелову СПАСИБО.

Студент 2010-10-31 / 20:55:00
Официнский, иди деньги дери со студентов)) Политолог хренов))

:))))) 2010-10-30 / 10:14:00
я - ЗА ПРИХОДЬКА!, 29.10.2010 15:06
У кожного свої смаки і вподобання. Мені імпонує Приходько. По крайній мірі, нічого дійсно погано про нього не чув.
-------------------------------------------------------------------
То й будь собі за Приходька! Прапор вам в руки і торпеду в анус! :))))

2010-10-29 / 22:47:00
Кукер что ты молотишь? Не знаешь не умничай. Приходько работает на свою победу и победу Ужгорода. Если у них уже одинаковые рейтинги какой смысл ему работать на Рату. Ты бы ещё заподозрил Януковича что он на Рату работает. Помоему ты переоценил Рату

кукер 2010-10-29 / 20:14:00
Мне поначалу Приходько понравился, но , к сожалению, он оказался редким подлецом и интриганом.И работает он на Рату, как и его люди в ДВК.

:))) 2010-10-29 / 17:27:00
Кнут, 29.10.2010 14:34
Результати виборів мера Ужгорода очевидні: лідером перегонів є СЕРГІЙ Ратушняк. Випереджає його на 10% аутсайдер Погорелов.
-----------------------------------------
Ну да.. только "аутсайдер" Погорелов опережает "лидера" Рату не на 10%, а на 14% :)))

To last scribbler 2010-10-29 / 17:18:00
Хм, "малишка"... цікаво. Ще раз підтверджуєш, що в людях не розбираєшся взагалі. Тобі важко повірити, що за Панова люди можуть позитивно висловлюватись, бо ти сам звик, що за хороше слово в чиюсь сторону тобі платять. У тебе і своїх мозгів немає, а щоб мати ще й зовнішні мізки - ти просто мізерний.

2010-10-29 / 16:57:00
Ключевая фраза - "думка, яку потрібно висловлювати"! Я же понимаю, что ты - вненшние мозги Панова! Своих, внутренних у него нет!
Ладно, малышка, доживем до понедельника!

До аноніма 2010-10-29 / 16:14:00
Мушу тебе розчарувати, ти дуже примітивно мислиш, думаєш, що всі такі як ти - продажні коментатори, яким платять енну суму грошей. А у мене просто є своя думка, яку потрібно висловлювати.

Ужгородец 2010-10-29 / 16:13:00
Беня ты ничего не понимаешь подожди два дня и увидишь. А я вижу только одно уж очень вам мешает Приходько. Если бы он ничего не стоил вы бы о нём столько не чирикали. Откуда у тебя такой фанатизм? Я же тебе говорю НЕ МЕШАЙ СБЫВАТЬСЯ МЕЧТАМ УЖГОРОДЦЕВ

2010-10-29 / 16:06:00
"Ті, які його добре знають, саме такої - хорошої думки про нього".
Наверное, ты среди них - сидишь в его офисе, тискаешь за него клаву, в ответ ион тискает ...
Но не лезь наружу с этим...!

до аноніма 2010-10-29 / 15:41:00
Ті люди, які його добре знають, саме такої - хорошої думки про нього. А таку рису свого характеру, любий аноніме, як заздрість, краще в собі викорінюй, вона людей розїдає з середини.

2010-10-29 / 15:31:00
Писать о Панове -"інтелігентні люди, розумні, успішні, люди з бізнеса" может только он сам - нарцис.

я - ЗА ПРИХОДЬКА! 2010-10-29 / 15:06:00
У кожного свої смаки і вподобання. Мені імпонує Приходько. По крайній мірі, нічого дійсно погано про нього не чув.

Беня 2010-10-29 / 14:58:00
Ужгородцю:

Ви людина розумна, здається. Звідки цей пафос, звідки ця псевдо-релігійна екзальтація? Ви так пишите про Приходька, ніби він пророк якійсь чи новий месія.

Беня 2010-10-29 / 14:52:00
Ірині:
Дякую, але якось сам проб"юся і без допомоги - Вашої і Панова :-)

КНУТ 2010-10-29 / 14:51:00
УЖГОРОДУ НУЖЕН НЕ МЕР, А МЕРИН!!!!!!!!!!

Ужгородец 2010-10-29 / 14:45:00
Я знаю ответ!!! Ужгородцы остановят и Ратушняка и Погорелова и Жолтани выбрав Приходько и никто их не сможет зазомбировать я вам как ужгородец говорю. Выведем Ужгород на новый этаж. Поддержим Приходько. Он мечтает сделать Ужгород самым лучшим городом на Украине и знает где найти деньги на эти цели. Знает как сделать так чтоб деньги не пропали а были вложены в город. Не мешайте сбываться мечтам ужгородцев нас всё равно больше чем вас, продажные писаки!

Кнут 2010-10-29 / 14:34:00
Результати виборів мера Ужгорода очевидні: лідером перегонів є СЕРГІЙ Ратушняк. Випереджає його на 10% аутсайдер Погорелов.

Іра 2010-10-29 / 14:33:00
Всі хто пише проти Панова, надішліть йому своє резюме, може візьме вас на роботу, про Беню я вже майже з ним домовилася, може тоді у вас життя стане краще і не будете такими злими і писати гадості про людей, яких не знаєте.

НОВИНИ: Політика

15:00
/ 12
Уряд погодив звільнення голови Ужгородської РДА Гузинця і призначення його на посаду "гуманітарного" заступника голови Закарпатської ОВА
13:55
/ 3
На Закарпатті судитимуть киянина, який в складі ОЗУ ошукав матір загиблого військовослужбовця з Донеччини на 7,5 млн грн
11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 5
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"