Як пишуть журналісти La Repubblica , на сьогоднішній день спальня стала хайтечною кімнатою в будинку. І це не тільки плазмовий телевізор з сотнею каналів, але й інші гаджети: blackberry, iPhone, консоль з відеоіграми, увімкнений ноутбук. "Це нашестя завдає шкоди не тільки сну, але і почуттям, це смертельна зброя, що вбиває ерос і примножує неврози і тривожні стани", - пише видання.
За даними дослідників, 67% американських чоловіків беруть в ліжко свій мобільник, і 64% жінок поводяться аналогічним чином. За даними наукового журналу Fertility and Sterility, надмірне використання мобільного телефону підриває якість сперми: сперматозоїдів стає менше, вони недостатньо сильні, недостатньо швидкі.
За даними дослідження, проведеного на замовлення Bayer, 28 британських жінок з 100 звинувачують інтернет і, зокрема, переносні ПК, використовувані партнерами для навігації в мережі, в тому, що вони зруйнували їхнє сексуальне життя.
У деяких європейських країнах відкриваються психіатричні амбулаторії для боротьби з залежністю від ПК і мобільних телефонів.
Як вважають вчені з Університету Единбургу, від комп'ютера в спальні страждає не тільки якість сексу. Вчені встановили, що перевірка пошти перед сном порівнянна за рівнем збудження з порцією подвійної кави.
За даними дослідження, опублікованого в науковому журналі Sleep Medicine 2010, 97% американських підлітків мають у спальні доступ до інтернету.
"Увечері слід уникати будь-якої діяльності, що вимагає підвищеної інтелектуальної напруги. Ця проблема стосується, в першу чергу, підлітків", - повідомляють фахівці.
Нагадаємо, в березні 2010 року британець Джо Брайант, радник з етикету в лондонській компанії Debrett's, вивів прості правила користування мобільним телефоном.
Корреспондент