За словами керівника дослідження, Аніти Тапар, вчені проаналізували геноми 366 дітей у віці 5-17 років, які страждають від СДУГ. Отримані дані дослідники порівняли зі спадковою інформацією 1047 дітей з контрольної групи, у яких зазначений розлад не було виявлено.
Вчені встановили, що у гіперактивних добровольців 57 варіацій числа копій генів, обумовлених хромосомними мутаціями, зокрема повторенням або видаленням ділянки хромосоми. При цьому в контрольній групі було виявлено 78 таких варіацій. З урахуванням кількості проаналізованих геномів частота хромосомних мутацій у дітей із СДУГ більш ніж удвічі перевищувала аналогічний показник у контрольній групі.
Крім цього, дослідники з'ясували, що серед хворих дітей зі зниженим інтелектом варіації числа копій генів зустрічалися у 3,4 разу частіше, ніж у добровольців з нормальними розумовими здібностями. Автори роботи відзначили, що виявлені мутації частіше зустрічалися в тих ділянках хромосом, які в ході попередніх досліджень були пов'язані з розвитком аутизму і шизофренії.
"Нам вперше вдалося показати зв'язок СДУГ з хромосомними мутаціями. Однак ці відкриття поки не вплинуть на методи діагностики і лікування цього захворювання, тому що в дослідженні взяли участь лише європейці і отримані дані необхідно перевірити на представниках інших рас", - підсумувала Тапар.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що група американських учених з Вашингтонського університету розробила методику оцінки зрілості мозку людини, яка займає п'ять хвилин.
Корреспондент