Вчені дійшли такого висновку на підставі 11 років спостережень за сузір'ям Терезів за допомогою оптичного телескопа Кек-1, який розташований у штаті Гаваї і вважається найбільшим на Землі інструментом даного типу. На їхню думку, на поверхні планети може перебувати вода, а сила гравітації вказує на наявність атмосфери
"Якщо ці висновки відповідають дійсності, то мова йде про планету з найоптимальнішими для життя умовами серед усіх досі відкритих небесних тіл", - заявили автори відкриття з Каліфорнійського університету в місті Санта-Круз та Інституту Карнегі у Вашингтоні.
Новому небесному тілу присвоєно назву 581g. Воно в три-чотири рази важче нашої планети, обертається навколо зірки червоний карлик Глізе 581, період обертання становить близько 37 земних діб.
За словами вчених, оціночна маса дозволяє припускати, що поверхня 581g покрита скелями і камінням, а сила тяжіння досить велика для існування атмосфери. Проте, дослідники зазначають, що планета не обов'язково придатна для проживання людини.
"Наші дослідження вагомо свідчать на користь існування планети, потенційно придатної для життя. Ми відкрили її дуже швидко, при цьому її оточення вказує на те, що такі небесні тіла можуть зустрічатися часто", - зазначив професор астрономії та астрофізики Стівен Вогт з Каліфорнійського університету.
Дослідники відкрили дві нові планети, включаючи 581g, що обертаються навколо Глізе 581. Їхня загальна кількість таким чином зросла до шести. Принаймні на двох з них, виключаючи 581g, існують передумови для існування життя в тій чи іншій формі.
Нагадаємо, раніше вже було передбачене подібне відкриття. На початку поточного року професор університету Женеви Мішель Майор заявив, що першу планету за межами Сонячної системи, схожу на нашу Землю за масою й складом, астрономи виявлять ще до кінця 2010 року.
Корреспондент