Він також додав, що тривалий час щорічну обов'язкову диспансеризацію населення не проводили, і разом з багатьма іншими факторами це призвело до зниження середньої очікуваної тривалості життя.
Експерт партії упевнений, аби диспансеризація була справді ефективною, слід створити умови для якісного лікування. "Профілактичний огляд не є повним вирішенням проблем. Замало тільки виявити хворобу, потрібно людину вилікувати", – зазначив Дудка.
За його словами, держава має оптимізувати фінансування системи охорони здоров'я, більше уваги приділивши першому рівню медицини. "Надання медичної допомоги на первинному медико-санітарному рівні (амбулаторне лікування, допомога сімейних лікарів) в рази дешевше, ніж надання високоспеціалізованої допомоги. Наприклад, порівняно з другим рівнем (лікування у стаціонарах) – у 8 разів дешевше, а з третім (лікування у спеціалізованих клініках) – у 20 разів", – розповів Дудка.
За його словами, необхідно переглянути і кількість місць у стаціонарах, яких сьогодні вдвічі більше норми. "І коли державні кошти на охорону здоров'я, яких і так виділяється недостатньо, розподіляють на надмірну кількість ліжко-місць, ми виходимо на півтори гривні на харчування і 3,5 гривні на ліки для одного стаціонарного хворого. Звісно, за таких умов про якісне медичне обслуговування годі й говорити", – сказав Дудка.