Виявляється, "Інтерпол" діє і в нашому краї. Точніше, в управлінні МВС України в Закарпатській області функціонує відділення Національного центрального бюро Інтерполу, яку очолює майор міліції Василь Попадинець (до речі, днями він ще раз став батьком: вітаємо!). Отож офіцер у піднесеному настрої доповнив енциклопедичну довідку.
- Генеральний секретаріат Інтерполу - координаційний центр міжнародної поліцейської організації - знаходиться у французькому місті Ліон, - розповів Василь Юрійович. - Членами Інтерполу є близько 200 країн, серед них - і Україна: 25 березня 1993 року вийшла постанова Кабінету Міністрів про створення НЦБ Інтерполу, відтак - і відповідних груп в обласних управліннях внутрішніх справ. Перераховані в енциклопедичній довідці завдання я доповнив би і сучасними напрямами роботи: боротьба з тероризмом, злочинними угрупованнями, злочинами у сфері фінансів та високих технологій, торгівлею людьми. Не цурається Інтерпол і питань громадської безпеки, розшуку злочинців та безвісти зниклих...
Отже, українські правоохоронці взаємодіють з Інтерполом тільки 14-ий рік. Налагодити партнерське співробітництво раніше не дозволяли ідеологічні розбіжності. Ситуація змінилася з набуттям Україною незалежності. Обмін інформацією і досвідом нині не обмежується нічим.
- Два роки тому, - продовжує майор Попадинець, - наша комп'ютерна мережа була підключена до бази даних Генерального секретаріату Інтерполу. З її допомогою можемо тепер навіть в обхід Національного центрального бюро, буквально за якісь хвилини, перевірити потрібну інформацію, уточнити документи і т.д. Тепер вже не треба "закидати" Київ численними запитами і днями, а то й тижнями чекати відповідей з-за рубежа. Завдяки доступу до міжнародної мережі ми змогли майже утричі збільшити обробку запитів, які надходять від правоохоронних органів інших держав, міськрайвідділів закарпатської міліції, органів прокуратури, СБУ, ДПА, митників і прикордонників.
Працівники Інтерполу працюють в основному з інформацією. А хто володіє інформацією, сказав хось із великих, той володіє світом. У криміналістиці оперативна і достовірна інформація також відіграє важливу роль. Її збиранням та обробкою й займаються закарпатські "інтерполівці". З їхньою участю проводяться екстрадиції затриманих за рубежем українських злочинців - тобто передача їх у руки вітчизняної Феміди і, відповідно, передача затриманих в Україні нечистих на руку іноземців.
А скільки злочинів розкрили закарпатські оперативники, керуючись наданою "інтерполівцями" інформацією!
Колись ми обов'язково розповімо про конкретні випадки, а сьогодні просто вітаємо працівників закарпатської групи НЦБ Інтерполу з професійним святом - першим 14-річчям. Вік вашої служби ще дитячий, але працюєте ви вже по-дорослому. Так тримати!. Нових вам здобутків у цікавій і корисній службі!
"Відомості міліції"
24 березня 2007р.
Теги: