Як повідомили Закарпаття онлайн у Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, нарада була присвячена питанням функціонування і розвитку системи оповіщення про аварійні ситуації, оцінці тестових випробовувань. Немаловажним було питання покращення системи оповіщення, модифікація її до рівня сучасних можливостей мережі Інтернет.
За словами керівника національного центра аварійного оповіщення в місті Ужгороді, працівника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Остапа Цапулича, враження від наради дуже позитивні. Зусилля, вкладені всіма країнами-учасницями Дунайської конвенції окупляться сторицею, оскільки питання якості води, запобігання її забрудненню, дуже важливі як для населення придунайських країн, так і для всього світу в цілому.
"Цікавим було і місце проведення зустрічі - місто Сараєво - ділиться враженнями Остап Цапулич. Вщент знищене громадянською війною 1992-1995 років, воно дбайливо відбудоване за короткий період часу та вражає своєю фешенебельністю, сумішшю європейської та азіатської культури, духом історії у кожному його клаптику".
Довідково. Міжнародна конвенція щодо співробітництва з охорони та сталого використання ріки Дунай підписана у місті Софії у 1994 році. При цьому була створена міжнародна комісія із постійно діючим секретаріатом, штаб-квартира якого знаходиться у місті Відні. Секретаріат виконує функції офіційного управління та керування фіксуванням, науковим та технічним забезпеченням. Крім секретаріату є три підрозділи експертів: з питань аварійних повідомлень, моніторингу та питань емісії. Всі 14 країн-учасниць Дунайської конвенції мають свої національні центри аварійного оповіщення. Україна має два таких центри: в місті Ужгороді та в місті Ізмаїл, які охоплюють верхів'я ріки Тиси, як однієї з приток ріки Дунай, та гирло самої ріки Дунай.