Коло пам'ятника королю Андрашу І та його дружині Анастасії
За традицією, захід відкрився покладанням вінків до пам'ятника королю Андрашу І та його дружині Анастасії в Тихані й коротким представленням історії королівської пари.
Як і в минулі роки, місцем урочистого відкриття заходу став сучасний дозвільний та конференц-центр <Балатон> в місті Балатонфюред. Про відкриття фестивалю повідомлялося в культурній програмі Першого каналу Угорського телебачення, по міському телеканалу Балатонфюреда, про нього написали обласна та місцева преса, поінформували сайти в Інтернеті.
З України на фестиваль прибуло близько 30 художніх колективів та солістів, а загалом мистецька делегація складала мало не 300 чоловік, які разом з юними митцями Балатонфюреда представили на суд глядачам різноманітні програми.
Захід відкрився видовищним парадом учасників у супроводі оркестру музичної школи Балатонфюреда. Танцювальні дитячі колективи виконали хореографічний номер, який демонстрував дружбу двох народів. Засобами хореографії молоді виконавці зобразили національні прапори України та Угорщини, що символічно переплелися як свідчення добросусідських відносин двох народів.
Наочно представляючи назву та девіз заходу, діти з Угорщини й України обмінялися символічними серцями, забарвленими в кольори національних прапорів.
В рамках заходу відвідувачі мали змогу ознайомитись з виставкою народної творчості двох країн, яку відкрив викладач образотворчого мистецтва Карой Палфі.
Окрім учнів шкіл прибалатонського містечка та численних глядачів на відкритті були присутні й запрошені на свято гості: радник Посольства України в Угорщині Михайло Юнгер, голова Державного самоврядування українців Угорщини Ярослава Хортяні та заступник голови Юрій Кравченко, а також посол Азербайджану в Угорській Республіці Хасан Хасанов.
Після закінчення концертної програми відкриття директор Бюро з організації фестивальних програм <Зефір Центр> Йожеф Андраш Варі та мер Балатонфюреда д-р Іштван Бока запросили високоповажних гостей на офіційний прийом, на якому з вітальним словом до них звернулися пан Варі як представник головного організатора заходу та міський голова д-р Іштван Бока і виступили також заступник мера Пал Кіселі та заввідділом культури Ласло Череп.
Опісля фуршету гостей запросили до танцювального залу, де українська та угорська молодь, забувши про все, передавала один одному основні па своїх народних танців.
В рамках кількаденного фестивалю його учасники мали змогу здійснити екскурсії, відвідати <королівське місто> Веспрем, Тихань та Будапешт. Молодих митців запросили до одного з пунктів Долини мистецтв - у Таліандерегд, де й відбулося закриття Мистецького фестивалю <Від серця до серця>. Після заключного заходу керівники дитячих колективів були запрошені на прийом до голови Таліандерегда, а місцева молодь та їх однолітки з братської сусідньої країни разом веселилися на дискотеці.
Без сумніву можу стверджувати, що нинішній фестиваль досяг своєї мети, а його молоді учасники змогли познайомитися з традиціями народної творчості свого сусіда. До того ж, мистецтво - найліпший шлях для заснування дружніх зв'язків.
Усмішки на обличчях гостей з України й водночас сум від розлуки стали для організаторів фестивалю найщирішим свідченням успіху цього мистецького заходу і надали їм нових сил для організації наступної зустрічі, яка відбудеться в березні 2008 року.
А до того часу запрошуємо всіх на Міжнародний фестиваль під назвою <Балатон - Молодість - Мистецтво>, який пройде з 5 до 9 липня 2007 року в Балатонфюреді та навколишніх населених пунктах. На цей мистецький форум очікують прибуття гостей з шести країн, і ви самі можете стати його учасником або поповнити когорту глядачів.
Сайт Державного самоврядування українців Угорщини
22 березня 2007р.
Теги: