У кабінеті Інеси стоїть бюст Леніна.
— Поставила, бо парєнь виявився правим — у нас країною керує кухарка. А оце, — показує на портрет, — мій батько, колишній прокурор. Я виросла у законослухняній сім'ї. Нічого нікому не носитиму, бо законів не порушую.
Спільне українсько-італійське підприємство "Арсіл" працює чотири роки. Італійці викупили зруйновані будівлі лісгоспу, відремонтували їх, привезли обладнання. Інвестували 3 млн євро, планують іще 2.
— Таких потужних ліній, як у Жорнаві, в Європі всього три, — каже Умберто Тревісані, італійський керівник "Арсілу". — Перероблятимемо 5 тисяч "кубів" кругляка на місяць, з опилок робитимемо тирсоплиту, тріски пустимо на опалення.
На початку року Інесі зателефонував начальник районної Державтоінспекції.
— Сказав, що зі мною хоче познайомитися прокурор району, — згадує Гукалова. — Я відмовилася, бо не бачу потреби. Потім дзвонили місцеві бізнесмени. Питали, чи я вже дала гроші на ремонт прокуратури, бо вони вже всі скинулись. Я нічого не дала. Коли приватизовувала землю, то віддала сільраді купу грошей. На них обіцяли поставити дитсадок і зробити дорогу. Нічого нема.
Згодом прокурор завітав до Інеси. Та розмови не вийшло.
— Потім прийшли з Пенсійного фонду. Сказали, що я зменшила виплати до бюджету, бо всі працівники пішли на різдвяні канікули у відпустку. Прокуратура вирішила, що це злочин. Ми оскаржили. Потім до нас приїхав заступник райпрокурора із головою сільради.
— Голова сільради подзвонив мені на мобілку біля дев'ятої вечора, — згадує Євгенія Линько, верстатниця "Арсілу". — Я дітей покинула, виходжу, а навпроти — прокурорська машина. Там сидить мій колега Женя. Прокурор наказав написати пояснення на директорку, бо мене, мовляв, на роботі наколюють.
За кілька днів на підприємство приїхали працівники "Беркута" в масках.
— Того дня я була на зміні, — говорить майстер Олена Сивак, 49 років. — Люди біжать, кажуть, біля воріт "маски-шоу". Сторожі не пускали їх на територію.
Того дня Гукалова віддала слідчому документи.
— Вони її зламають, — кажуть робітники "Арсілу". — Не дадуть працювати, доки не заплатить.
— Нам подобається в "Арсілі". Видають спецодяг, мило, питна водна очищена, привозна. А головне, я вдома і дитя вдома, — продовжує Євгенія Линько. — В обід сіла на біцігля — і додому. Нагодую малу, вернуся на роботу. Тепер щодня думаю, що сьогодні станеться.
У приміщенні Великоберезнянської прокуратури ремонт завершують. У кабінетах нові чорні меблі, на стінах дорогі картини.
— За рік зробили, — хвалиться слідчий прокуратури, не хоче називатися.
Суд залишив постанову про порушення кримінальної справи в силі. Обласна прокуратура призначила повний аудит бухгалтерії "Арсілу".
Олена Талаєва, Gazeta.ua
Ір 2010-09-13 / 19:15:00
Ну й ду... у Вас в прокуратурі! Якщо так, то кращого доказа, що хабаря хватанули нема!
к 2010-09-12 / 18:41:00
А 10.09.10 нагнали бвзнесменів в прокуратуру і змусили писати пояснення, що вони на прокуратуру нічого надавали за цілий рік. От і борись після цього. Знов випливе паскуда...
К 2010-09-10 / 20:08:00
Заплати прокурору "податок " і спи спокійно....
М 2010-09-10 / 20:05:00
А де ті, хто під тиском і шантажем йому носять? Ні щоб об єднатися і покінчити одним разом з паскудою! Всі чекають, хто кого. Та задавлять! Бо один в полі не воїн. Прокурорська мафія свого спасе! Ну, в гіршому випадку, переведуть ще кудись.
Тому вони і сильні, бо за свого, навіть гада,стають стіною. А в народі такого єдинства нема, кожен за себе і тому такий безпрєдел....
Л 2010-09-10 / 15:53:00
конар думає щото є йому Рахів
так 2010-09-09 / 22:22:00
в краіні панує не закон,в краіні панує прокурор,і він так робить з кожним.а підприємство від свавіля врятує хіба що італійський уряд.
2010-09-09 / 17:28:00
д 2010-09-09 / 17:27:00
уроды дайте людям работать
Громадянка 2010-09-09 / 00:22:00
Це ще квіточки...