Державною інспекцією з контролю за цінами, з метою недопущення ажіотажного попиту та спекулятивного підвищення цін на продукти харчування, посилено контроль за дотриманням державної дисципліни цін.
Протягом серпня-вересня п.р. проведено 32 перевірки з питань дотримання порядку встановлення та застосування цін на окремі види продовольства, ціни на які підлягають державному регулюванню.
За результатами проведених перевірок порушення державної дисципліни цін встановлено у 21 суб'єкті господарювання (65,6 % від загальної кількості перевірених). До суб'єктів господарювання, які допустили порушення державної дисципліни цін, застосовано адміністративно-господарські санкції на загальну суму 19,8 тис.грн., в тому числі штраф – 13,2 тис.грн.
За виявленими порушеннями державної дисципліни цін до адміністративної відповідальності притягнуто 4 посадові особи, накладено адмінштрафів на загальну суму 3 тис.грн.
Останнім часом органами влади вжито низку заходів, спрямованих на запобігання необґрунтованого зростання цін.
З метою стримування зростання роздрібних цін на окремі види продовольчих товарів та створення дієвого механізму, що забезпечить недопущення безпідставного зростання роздрібних цін на деякі види продовольчих товарів у сфері торгівлі, облдержадміністрація повністю реалізувала делеговані Урядом повноваження у сфері регулювання цін, надані постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року №1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" (із змінами та доповненнями).
Додатково, розпорядженням голови облдержадміністрації від 04.06.10 №382 внесено зміни до розпорядження голови облдержадміністрації від 12.08.08 №489 "Про державне регулювання цін на продовольчі товари", зареєстрованого у головному управлінні юстиції у Закарпатській області 15 серпня 2008 року за №28/865, а саме встановлено для всіх суб'єктів господарювання граничні торговельні (постачальницько-збутові) надбавки до оптової ціни виробника (митної вартості) без урахування витрат з їх транспортування у міжміському сполученні на:
- борошно, хліб, яловичину, свинину і м'ясо птиці в розмірі 10 відсотків (у тому числі граничні постачальницько-збутові надбавки – 5 відсотків);
- макаронні вироби, крупи, цукор, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі в розмірі 15 відсотків (у тому числі граничні постачальницько-збутові надбавки – 5 відсотків)".
Для запобігання безпідставного зростання цін на хліб між обласною державною адміністрацією, райдержадімінстраціями, міськвиконкомами, виробниками борошна, хліба та суб'єктами роздрібної торгівлі підписано "Меморандум порозуміння".
Держінспекцією цін спільно з представниками райдержадімінстрацій, міськвиконкомів здійснено рейди в підприємствах торгівлі, щодо правильності формування та застосування цін на хліб.
Крім того, проведено наради-зустрічі між районними державними адміністраціями, представниками галузевих рад підприємців, споживчої кооперації, виробниками продовольчих товарів та суб'єктами роздрібної торгівлі укладено "Меморандум порозуміння". Відповідно до умов Меморандуму суб'єкти господарювання зобов'язуються: не допускати необґрунтованого зростання оптових та роздрібних цін на соціально значущі продовольчі товари, не допускати скорочення обсягів поставки основних видів продовольчих товарів в роздрібну мережу, укладати прямі договори між виробниками та підприємствами роздрібної торгівлі на постачання основних продовольчих товарів; забезпечувати наявність та реалізацію в торговій мережі вагової продукції.
Робота із стабілізації цінової ситуації на ринку продовольчих товарів продовжується, повідомила начальник інспекції Л.Стебницька.