Особливості національних боїв демонструють угорські лицарі. Все як у дванадцятому - чотирнадцятому століттях, справжні кинджали, луки і стріли. А ось таким батогом можна навіть збити з ніг суперника.
Шкіряний батіг на полі битви використовували лише угорські воїни, розповідає член лицарського клубу з міста Дебрецена.
Йожеф Фуро, лицар Дебреценського ордену:
Пізніше батіг взяли на озброєння гусари. До кінця батога вони прив'язували металеву кулю і таким чином могли не тільки вибити з рук меч або спис, але і звалити воїна з коня.
У середньовіччі угорські лицарі одягалися в екіпіровку, яка важила не менше сорока кілограмів, і дуже сковувала рухи воїна. Щоб передати істинну картину бою - його учасники вийшли на поле в повному обмундируванні.
Янош Ковач, лицар Дебреценського ордену:
Це - броня 14 століття, на ногах захист з металу, зверху жилет з тканини, під ним - броня, вив'язана з металевих кілець. Дуже важка - близько двадцяти п'яти кілограмів, але вона дійсно захищає від ударів меча.
В Угорщині лицарські ордени дуже популярні і налічують десятки тисяч людей. Учасником клубу можна стати вже в тринадцять років. Причому, приймають не тільки хлопчаків, але і дівчаток. Їм відводиться роль "дам серця", за яких і б'ються юні лицарі. Показові турніри в угорських замках проходять щотижня. Тепер про свою історію угорці розповідають і українцям.
Вільмош Сіклаварі, генеральний консул Угорської Республіки в місті Ужгород:
Лицарські бої в Європі, так би мовити, в стадії ренесансу, відродження. Вони дуже популярні, адже так ми вчимо і пам'ятаємо події нашої історії.
Сьогодні в Мукачівському замку стати справжнім лицарем міг кожен бажаючий. Така можливість особливо привернула хлопців. Вони з інтересом приміряли військові обладунки, стріляли з лука і кидали спис.
Денис Гаркуша, турист із Києва:
Мені подобаються рицарі, тому що вони чесні, мужні, сміливі люди, я сьогодні навіть спробував кидати списом в яблучко, я спочатку думав, що то легко, але це виявилося дуже важко.
Закінчилися лицарські бої справжнім балом. З середньовічними танцями під старовинну музику.
Марина Коваль, Юрій Ковальов, "Подробности". Телеканал "Інтер"