Проект під назвою Solar Probe Plus передбачає відправку космічного зонда для вивчення зірки з найбільш близької відстані, відомої космонавтиці - 6,4 млн кілометрів. У NASA вже назвали майбутню акцію безпрецедентною.
Як вважають співробітники агентства, зонд розміром з автомобіль повинен зануритися у верхній шар атмосфери Сонця і таким чином буде досягнута можливість вивчити об'єкти і процеси, недоступні жодному іншому космічному апарату або інструменту.
"Експерименти, які будуть проводитися у ході Solar Probe Plus, спрямовані на вирішення двох головних питань сонячної фізики: чому зовнішня атмосфера світила набагато гарячіша, ніж його видима поверхня, і що саме піднімає сонячний вітер, який впливає на Землю і нашу Сонячну систему", - повідомив керівник одного з департаментів NASA Дік Фішер.
Як повідомляє джерело, зонд буде оснащений спеціальним щитом, який здатний витримати температури, що перевищують 1398,8 градуса Цельсія і сплески рентгенівських променів.
Апарат також буде оснащений сонячними батареями, які в міру наближення до Сонця будуть складатися під більш гострим кутом, так, щоб більша частина поверхні зонда залишалася в тіні щита, а менша частина забезпечувала отримання електроенергії обсягом, достатнім для функціонування зонда.
У 2009 році агентство запропонувало дослідникам сформулювати напрями роботи в рамках Solar Probe Plus. Із 13 розглянутих пропозицій було відібрано п'ять. Витрати на їх попередній аналіз, розробку і тестування наближаються до $ 180 млн.
Корреспондент