Як повідомили у прес-службі УСБУ в Закарпатській області, військовослужбовця Чопського прикордонного загону Валерія М. у 1990-х роках уже притягували до кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ст. 332 (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон) ККУ. Зокрема, зловживаючи службовим становищем, Валерій М. сприяв незаконному переправленню громадян Китаю, Індії та Пакистану через українсько-словацький кордон неподалік зазначеної застави. Через це слідчий відділ УСБУ в Закарпатській області порушив проти нього дві кримінальні справи. Тоді вже колишній прикордонник відбувся символічним судовим покаранням.
У травні 2004 року, використовуючи навички та досвід попередньої служби, він удався до рецидиву: був причетним до організації незаконного переправлення в Словаччину іноземців на цій же ділянці кордону, відтак “заробив” нову кримінальну справу. Проте запобіжний захід – підписку про невиїзд із місця проживання – чоловік проігнорував і зник у невідомому напрямку. Вже вкотре Валерій “засвітився” в жовтні 2004 року під час переправлення
11 китайців. Його затримали словацькі прикордонники та невдовзі засудили. Валерій відбував покарання у словацькому місті Кошице.
У рамках кримінальної справи, яку розслідує закарпатське УСБУ, було ініційовано процес його екстрадиції до України. Матеріали щодо злочинної діяльності Валерія М. готують для подання до суду.
До слова, за неофіційною інформацією, на переправленні одного нелегального мігранта через кордон можна заробити від двох до п’яти тисяч доларів.
Іван Колодій, "Львівська газета"
27 квітня 2006р.
Теги: