Так, у результаті експерименту було встановлено, що п'яним навколишні їхні обличчя здаються більш симетричними.
Відкриття було зроблено досить оригінальним способом. Британські дослідники озброїлися ноутбуком і відправилися в студентський бар. Там вони почали опитувати студентів, одні з яких були вже напідпитку, а інші ще не встигли випити. Учені відібрали 64 студенти і продемонстрували їм фотографії осіб з характерною особливістю - одні обличчя були симетричними, інші, навпаки, з явними асиметричними рисами.
Учасників досвіду попросили повідомити, які зі знімків вони вважають приємними, а заодно й визначити, які з осіб нормальні, а де присутня асиметрія. У кінцевому рахунку виявилося, що тверезі студенти назвали привабливими найбільш симетричні обличчя, а ті, що були на підпитку зовсім не помітили ніяких асиметричних дефектів (так само як і косоокості) і милувалися фотографіями самих малосимпатичних персон.
Таким чином, британські вчені науково обґрунтували знамените прислів'я, що некрасивих жінок не буває, а буває мало горілки.
Тим часом, російські фахівці зазначають, що обличчя - дуже складний об'єкт для сприйняття людиною, й існує безліч параметрів, за якими ми його оцінюємо. Тому те, що п'яні не помічають саме асиметрії, здається зовсім натягнутим - люди в такому стані часом і обличчя бачать невиразно.
Раніше канадські вчені назвали два чинники, які забезпечують красу жіночого обличчя. Так, основними факторами, що визначають красу жіночого обличчя, є відстань між зіницями і відстань між очима і ротом.
Корреспондент