"Парад парків" - це виставкова експозиція, яка представила національні парки та заповідники країни.
На фестивалі зібрались майже десяток природних парків, які показали свою унікальну флору і фауну, що охороняється законами України.
В основному були парки західного регіону: Галицький національній природний парк, "Припять-Стохід", "Горгани", "Гуцульщина", "Вижницький", Карпатський біосферний заповідник та інші.
На своїх стендах вони показали не тільки красиві світлини заповідника, але й ознайомили всіх бажаючих зі зразками цілющих трав, які можна збирати на заповідних територіях, пригощали настійками, розказали про свої екологічні маршрути.
В більшості заповідників відкрито природничі музеї, які знайомлять відвідувачів з біорізноманіттям України.
Співорганізатором фестивалю виступив Проект Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та Глобальний Екологічний Фонд "Зміцнення управління та фінансової стійкості
національної системи природоохоронних територій в Українi".
Саме працівники проекту і запропонували провести в Україні перший фестиваль заповідників.
Такі заходи з'явились на початку ХХ століття в США. Тоді, враховуючи величезну територію Сполучених Штатів, було вирішено раз у рік збиратися представникам різних заповідників в одному місці і презентувати свою територію. Назва "Парад парків" з'явилася лише в 90-х роках минулого століття і стала єдиною назвою подібних фестивалів в різних країнах світу.
Наступного року "Парад парків" в Україні планують провести в степовій перлині України – в Асканії Новій. Сподіваємось, там зберуться заповідники південного регіону і розкажуть про красу українських степів.
Довідково: 3а роки незалежності площа природно-заповідного фонду України зросла більш ніж удвічі. Сьогодні до його складу входять понад 7200 територій та об'єктів. Це, зокрема, 17 природних та 4 біосферних заповідника, 19 національних природних парків, 45 регіональних ландшафтних парків, 3078 пам'яток природи, 2729 заказників, 616 ботанічних, зоологічних садів, дендропарків та парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, 793 заповідних урочища.
Якщо порівнювати з Росією, у нас непогані показники щодо природно-заповідного фонду: на величезній території Росії всього 2, 6% територій, які охороняються законом, а у нас – майже 5%. Хоча у більшості країн Європи середній відсоток заповідності становить 15%. За останні 15 років "Червона книга України" потовщалав 3 рази.