Як повідомили Закарпаття онлайн в управлінні інформації та зв'язків із громадськістю Закарпатської ОДА, про виконання в області заходів з енергозбереження доповідав начальник управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Віктор Лукеча.
Він констатував: протягом останніх чотирьох років спостерігається тенденція до скорочення споживання блакитного палива – з 829 мільйона метрів кубічних у 2005 році до 700 у 2009.
В структурі споживання природного газу спостерігається тенденція до збільшення його використання населенням. Так, нині 76 відсотків всього обсягу споживають мешканці краю, 7,5 – іде на промислове виробництво, 4,5 – використовують бюджетні установи і 4 відсотка – підприємства теплокомуненерго. Частина виробників перейшла на альтернативне паливо – відходи деревини , і це дозволяє щорічно економити понад 20 мільйонів метрів кубічних газу .
Також Віктор Лукеча зазначив, що з переходом бюджетних установ і населення на автономне опалення, практично припинили існування потужні котельні в усіх містах області, за винятком Ужгорода та Мукачева.
В енергетичному секторі проводяться роботи із зменшення втрат енергоносіїв при їх транспортуванні. Протягом півріччя ВАТ "Закарпаттяобленерго" у ремонт і будівництво мереж вклало 32 мільйона гривень. При цьому особлива увага приділяється стану оновлення мереж у гірських районах.
Перспективними для Закарпаття вважається розвиток гідроенергетики. Нині в області реалізується проект спорудження каскаду із 4-ьох ГЕС на річці Тересва потужністю 4,8 мВт.
Щодо енергозбереження в бюджетній сфері, то більша частина установ переведена на автономне опалення. Як повідомив на колегії начальник управління освіти та науки Михайло Мотильчак, у 2009-2010 роках 13 навчальних закладів перейшли на "автономку". У 84 закладах замінено майже три тисячі вікон та дві сотні дверей...
Роман Шніцер, начальник управління охорони здоров"я, зауважив, що завдяки реалізації заходів з енергозбереження минулоріч у галузі вдалося заощадити більше 4 мільйонів гривень. Рівень витрат на енергоносії за останні 5 років зменшився з 28 до 7 відсотків від загального фінансування галузі.
Питання енергозбереження голова облдержадміністрації Олександр Ледида вважає одним з найбільш актуальних.