- Комісія з розслідування пов"язала нещасний випадок із виробництвом, - констатував т.в.о. начальника управління Андрій Горват. – До смерті електрослюсаря Василя Ситаря, що мав 25-річний стаж роботи за фахом, спричинилися як організаційні й технічні, так і психофізичні чинники. Серед двох перших: порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання внаслідок недостатнього контролю за безпечною організацією та виконанням робіт в електроустановці, невиконання вимог інструкції з охорони праці при розширенні завдання потерпілим під час огляду електроустановки, незадовільний технічний стан електротехнічного обладнання ( використання дротяних перемичок замість запобіжників), Останній чинник – алкогольне сп"яніння середнього ступеню ( при дослідженні крові загиблого в останній виявлено 2,44 проміле етилового спирту), що призвело до несприйняття Василем Ситарем ситуації на предмет наявності напруги на струмопровідних частинах.
За словами посадовця, особами, які допустили порушення законодавчих та інших нормативних актів, що призвели до смерті на робочому місці, є: начальник ТРГЕС ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго Віктор Матічин, котрий не забезпечив додержання працівниками вимог діючих нормативних документів; майстер електромашинної дільниці ТРГЕС ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго", котрий не забезпечив належних умов праці на робочому місці та дотримання стану обладнання у відповідності до вимог нормативних документів; електрослюсар ТРГЕС ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго" Василь Ситар, котрий при виконанні згідно з розпорядженням огляду РП -10 кВ ЗТП-1 самовільно розширив обсяг завдання та вирішив відновити перемички між губками запобіжників 10 кВ в комірці 2, що згоріли; головний інженер ТРГЕС ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго" Іван Росоха, котрий не забезпечив надійної роботи обладнання та мереж, заступник технічного директора ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго" Валерій Хохлов, котрий не забезпечив надійну, безпечну та безаварійну роботу устаткування, будівель та споруд, ліній електропередавання, систем контролю, засобів диспетчерського та технологічного керування.
Комісія запропонувала керівництву ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго" притягнути до відповідальності посадових осіб, бездіяльність яких призвела до нещасного випадку зі смертельним наслідком. Розроблено також заходи з усунення причин виникнення нещасного випадку з встановленням конкретних термінів їх виконання.
Довідка: Теребле-Ріцька ГЕС – структурний підрозділ ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго", розташований на межі Хустського та Міжгірського районів області. ТРГЕС введена в експлуатацію у 1956 році і складається з ряду об"єктів, розташованих по обидві сторони водо розділу – хребта Бовцерський верх у долинах рік Теребля та Ріка. Тип електростанції – дериваційна, з встановленою потужністю 27 МВт. Загальна кількість працюючих на ТРГЕС – 55 осіб, 46 з них зайняті на роботах з підвищено небезпекою.