Андраш БАРШОНЬ: Закарпаття — важлива ланка у взаємовідносинах між Угорщиною та Україною

Надзвичайний і Повноважний Посол Угорської Республіки в Україні Андраш Баршонь вважає нашу область важливою ланкою у взаємовідносинах між Угорщиною та Україною.

Про це Андраш Баршонь заявив сьогодні, напередодні свята угорського народу — річниці Угорської національно-визвольної революції – на зустрічі з в.о. голови Закарпатської облдержадміністрації Іваном Балогою та головою Закрпатської облради Михайлом Кічковським.

Йшлося, зокрема, і про візовий режим між державами після вступу Угорщини в Шенгенську зону. За словами дипломата, буде введено “малий прикордонний рух”. Це стосуватиметься мешканців прикордонних територій. Вони зможуть перетинати кордон за спрощеною системою. Обмеження встановлюватиметься лише відстанню від кордону. Як зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол, за останні кілька років у видачі угорської візи відмовили всього двом відсоткам українців. За це брюссельські колеги нас критикують, – каже пан Посол, – хоча в деяких країнах ЄС відмови сягають 8-10 відсотків.

На зустрічі також обговорювалося транскордонне співробітництво. В.о. голови ОДА Іван Балога наголосив на пожвавленні співпраці сторін у реалізації протипаводкової програми “Тиса”. Цьогоріч Україна на такі заходи передбачила 70 мільйонів гривень, наступного року суму планують збільшити втричі. Андраш Баршонь зазначив, що, крім цього, є кілька проектів співпраці прикордонних областей. Один з них – обмін досвідом у реформуванні органів місцевого самоврядування, на реалізацію якого Євросоюз виділив мільйон доларів.

Співпраця між двома країнами й надалі поглиблюватиметься, – переконаний Надзвичайний і Повноважний Посол Угорської Республіки в Україні. Про це засвідчив і нещодавній візит українського прем’єр-міністра Віктора Януковича до Будапешту. Незабаром тут очікують на приїзд Президента України Віктора Ющенка, голови Верховної Ради України Олександра Мороза.
Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
14 березня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

13:46
/ 1
На Тячівщині медики борються за кінцівки 17-річного хлопця після нещасного випадку Фото новина
14:41
У Карпатах врятували двох ведмежат, приречених на загибель Фото новина
00:32
/ 2
В Угорщині скасували заборону на "Закарпаття онлайн"
20:15
Асимільовані нацменшини: угорський досвід
18:03
/ 5
На Мукачівщині сільського голову та землевпорядника підозрюють у хабарництві Фото новина
11:34
Через обстріли в Україні затримуються поїзди до Закарпаття
18:19
На Закарпатті знову реєструють випадки кору серед дітей
09:10
У Великих Лучках медики прийняли пологи вдома посеред ночі Фото новина
13:11
/ 1
У Мукачеві матері семи дітей присвоїли почесне звання «Мати-героїня» Фото новина
16:34
/ 2
На Закарпатті затримали 32-річну жінку, яка знімала порно з малолітньою донькою Фото новина
15:53
На Закарпатті затримали та передали Угорщині засудженого за сексуальне насильство чоловіка Фото новина
22:26
/ 1
Права угорців Закарпаття: що вже зробила Україна і чого чекає від Угорщини
21:05
/ 4
Київ і Будапешт проведуть новий раунд консультацій щодо прав угорців Закарпаття
14:56
/ 2
На Закарпатті за тиждень викрили чотири канали незаконного переправлення чоловіків за кордон Фото новина
10:06
/ 1
У селі Луг на Рахівщині в останню дорогу проведуть померлого воїна Івана Чевдара Фото новина
08:44
/ 3
Суд відсторонив від посади голову Великоберезнянської громади Богдана Кирлика та відправив під домашній арешт Фото новина
13:47
На Закарпатті затримали ключового співучасника міжнародної кіберзлочинної групи, який інсценував власну смерть Фото новина
19:39
/ 5
Скандальний ужгородський депутат від ОПЗЖ Павло Маєрчик оскаржив арешт майна
11:20
/ 9
"Закарпаття онлайн" повертає "Угорщину" з великої літери, орбан залишається "малим"
23:56
Зміна влади або революція? Чи готова Угорщина до фальсифікації виборів та що буде з Орбаном
11:52
/ 5
У церкві на Закарпатті роздавали паски з листівками від нардепа Крулька Фото новина
17:18
/ 11
Зеленський зустрівся з угорською громадою на Закарпатті
10:14
/ 7
Дружина нардепа Лаби, який декларує старі "Латвію" і "Таврію", купила Audi e-tron за мільйон
16:26
/ 13
Мер Ужгорода їздить на автомобілях брата та колишньої дружини
20:21
/ 13
Очільники БЕБ Волині та Закарпаття звільнилися на тлі скандалу про їхні статки
» Всі новини