Ужгород: Ратушняк готовий передати всі комунальні підприємства БЮТу, а Юлію Тимошенко призначити на КП "Уж-тепло" директором

Без перебільшення, тарифна баламута, свідками і заручниками якої стали ужгородці (як і вся Україна), вже набила оскому й викликає переваж-но глибоке роздратування, бо зрозуміло: з наро-дом знову бавляться й забавляються. З цим питанням ми і звернулися до міського голови Сергія Ратушняка.

Ужгород: Ратушняк готовий передати всі комунальні підприємства БЮТу, а Юлію Тимошенко призначити на КП "Уж-тепло" директором— Навколо тарифів ведеться політична тріскотня, — узагальнив тему розмови міський голова Сергій Ратушняк. — Як її припинити? Я письмово звернувся до Юлії Володимирівни й офіційно запропонував обласній організації партії "Батьківщина": всі комунальні служби я віддаю партії "Батьківщина", а на КП "Уж-тепло" Юлію Володимирівну я готовий призначити директором. Нехай спробує працювати за тарифами не тільки 1991-го чи 1961-го року, а й 1936-го. Розмови про зниження тарифів — це тільки теревені. І ось чому: сама держава визнавала багатьма постановами й законами, що ми надавали послуги, тобто продавали продукцію нижче її собівартості. Держава зобов’язувалася провести компенсацію, у тому числі й за прем’єрства Ющенка та віце-прем’єрства Тимошенко. І тільки у серпні—вересні минулого року держава перекрила перед нами борги за період 1999 —2000 років. Другий важливий момент: у змінах тарифів роль міської влади зосереджена щонайбільше тільки у 10 відсотках, бо 90 відсотків — це вартість газу та електроенергії, заробітна плата і нарахування на заробітну плату. Якщо ж дехто думає, що на цих десяти відсотках можна заробляти мільярди, то нехай це продемонструє як керівник! Третій момент: попередня влада, намагаючись бути доброю й гарною, не підвищувала тарифи. І що ми маємо? Всі комунальні підприємства збанкрутували: 68 млн. грн. ми отримали боргу за спожите тепло, 29 млн. грн. за спожиту воду, 1,3 млн. у КАТП — майно банкрута розпродається податковою інспекцією. Що ж далі? Почнуть продавати дороги у приватні руки за борги?.. Хотів би запитати цих популістів: хіба це шлях виходу з кризи?

Це про передумови нинішньої ситуації. Стосовно ситуації з тарифами, що маємо на сьогодні. Рентабельність комунальних підприємств, що подають населенню тепло, воду, забезпечують водовідведення, роботу ліфтів, вивіз сміття, не перевищує 1,2 відсотка. На бюджет робимо навантаження від 3 до 5 відсотків і до 7 відсотків робимо навантаження на бізнес. Таким чином, бізнес на 97 відсотків і бюджет на 100 відсотків сплачують тарифи, чим перекриваються платежі, які не додає населення.

Інше. Юлія Володимирівна на посту прем’єра всіх заганяла до СОТ. Знизили мито настільки, що на сьогодні ми практично маємо вже не позитивне сальдо експорту над імпортом — 2,4 млрд. грн., як було в 2004 році, а від’ємне — 6,7 млрд. грн. При наших запасах валюти в Нацбанку 12 млрд. грн. через рік нам виставлять дефолт і проголосять банкрутом цілу державу. Не окреме КАТП чи Ужтеплокомуненерго, а цілу державу!

Очікується, що в червні ми станемо членами СОТ. Там у нас є відстрочки з аграрного сектора, по банківській сфері, по лізингових, страхових компаніях, по судових реформах — від 3 до 8 років. А ось що стосується комунальних платежів — там немає відстрочки ні на секунду! Мати справу з державою, що може дотувати п’яницю на дорогому авто, але не платить за комунальні послуги (у нас таке масово), ніхто не захоче!

І насамкінець. Я патріот цього міста і люблю Закарпаття, а тому своє завдання бачу в тому, щоб пустирі перетворити на готельні, торговельні, розважальні, спортивно-оздоровчі комплекси, житлові квартали. На Загорській, до прикладу, плануємо житловий масив на три тисячі квартир. Іншим своїм стратегічним завданням бачу залучення у комунальну сферу потужних європейських інвесторів. Вони також навідуються до Мукачева, але, подивившись на мукачівські тарифи, навіть не допивши каву, повертаються до Ужгорода. А зі мною працюють усі! Французи, швейцарці, чехи готові вкладати кошти в теплове господарство Ужгорода, є також бажаючі робити інвестиції в розвиток сміттєзбирального, водного господарств. Зважаючи на ужгородські тарифи, з нами на сьогодні працюють найпотужніші компанії Європи, такі, що мають обороти понад 40 млрд. євро на рік. Розумію, що мої кроки сьогодні деким сприймаються як непопулярні, але вони стратегічно вірні та важливі, бо спрямовані на те, щоб Ужгород став дійсно європейським, а ужгородці отримали зовсім іншу якість життя!.. Я хочу залучити в комунальну сферу 200 млн., в розбудову кварталів понад 350 млн., і це без копійки бюджетних коштів.

Останні дев’ять місяців ми не виходимо в ефір, не даємо інтерв’ю, не збираємо майданів. Ми працюємо.
РІО
24 лютого 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

14:25
/ 1
Запрацював додаток для контролю обсервації і самоізоляції: за відмову - штраф
12:49
/ 27
Депутати Свалявщини підписали листа про взяття на поруки депутата-"рекетира" Сацика
16:11
/ 11
На Виноградівщині голова райради може отримати повноваження "політично" звільняти директорів шкіл (ДОКУМЕНТ)
17:55
/ 48
Нардеп Лунченко ультимативно вимагає в Києві призначення "свого" голови Закарпатської ОДА
16:25
/ 11
Закарпаття понад усе: кому Будапешт доручить вести угорців на місцеві вибори
14:34
/ 3
Ринок дозволить українцю вільно приймати рішення – закарпатський нардеп Петьовка
14:12
/ 5
Зеленський і Орбан зустрінуться особисто попри пандемію - МЗС
23:11
/ 1
Ярослав Онищук: "Коли сніг зійшов, то перевали були буквально вкриті тілами…"
20:35
/ 15
Медведчук "наїхав" на закарпатських медиків, що не використовують його експрес-тести без сертифікатів (ДОКУМЕНТ)
02:09
/ 5
Офіційний Будапешт і його сателіти на Закарпатті не прокоментували вирок польским екстремістам за підпал офісу ТУКЗ в Ужгороді
01:41
/ 1
Громадян України в Угорщині "в цей особливий період" не будуть штрафувати за протерміновані документи – Сійярто
01:13
/ 2
Сійярто: "Є надія, що в рамках української адмінреформи створять район з центром у Берегові"
11:19
/ 6
Угорський президент позбавив громадянства 8-ох закарпатців
19:57
/ 16
Президент звільнив голову Воловецької РДА Рогову, що лобіювала ВЕС на Боржаві
17:31
/ 2
У Польщі засудили паліїв офісу Товариства угорської культури
01:45
/ 49
У Чомі на Берегівщині КМКС висадив 100 дубів ностальгії за Великою Угорщиною і втратою нею Закарпаття
00:04
/ 10
Ректор Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос склала повноваження керівника вишу
19:48
/ 5
Закарпатський нардеп від "Слуги народу" Кривошєєв самоізолювався через контакт із хворим на короновірус нардепом
16:59
/ 9
В Ужгороді ветерани і добровольці попередили владу з приводу капітуляції
00:19
/ 11
У Берегові КМКС створив організацію для захисту фермерів-угорців в умовах земельної реформи
19:56
/ 8
Мер Берегова Бабяк орендує сам у себе елітний джип (ДОКУМЕНТ)
00:28
Спостерігачі ОБСЄ в ОДА з'ясовували ситуацію на Закарпатті
13:54
/ 9
Сійярто летить до Лаврова напередодні українсько-угорських переговорів щодо НАТО
05:07
/ 19
В Ужгороді Нацкорпус і ветерани палили фаєри під стінами ГУ НП
20:22
/ 5
У депутата з Широкого "засвітилися" акції мільярдних компаній (ДЕКЛАРАЦІЯ)
» Всі новини