Адже відомо, що податки, збори, обов’язкові платежі до всерівневих бюджетів і цільових державних фондів є основою забезпечення сталого соціально-економічного розвитку неньки-України.
Так, рік за роком, формувалась нині розвинена податкова система України, яка найближчим часом матиме ще й своєрідну податкову конституцію країни — її Податковий кодекс. Адже у 1994 році вже був прийнятий новий Закон України “Про систему оподаткування” з урахуванням попередніх змін і доповнень до існуючого податкового законодавства. До нього були включені чітко окреслені платежі і податки, які існували на території України, розподілені на загальнодержавні і місцеві.
Наступним етапом у розбудові податкової системи стало створення у 1996 році Державної податкової адміністрації та місцевих інспекцій. Вони стали більш серйозно контролювати доходи всіх юридичних і фізичних осіб, розпочавши таким чином повсякденну боротьбу з легалізацією тіньового бізнесу, включенням у сферу оподаткування тіньового капіталу суб’єктів підприємництва, забезпечивши якісно вищий рівень справляння податкових надходжень. Це стало запорукою того, що колектив ДПІ у Міжгірському районі останнім часом успішно долає робочі намітки зі сплати податків, зборів і обов’язкових платежів до цільових державних фондів.
Відрадних результатів досягнуто і в першому півріччі 2010 року. Зокрема, до державного бюджету вже надійшло 2154,08 тис. грн., а до місцевого — 9698,6 тис. грн., що більше запланованого.
Таких результатів досягнуто завдяки високому професіоналізму, добросовісному виконанню службових обов’язків працівників ДПІ у районі, налагодженню ними діяльної співпраці з керівниками місцевих рад, організацій та установ бюджетної сфери, трудовими колективами Міжгірщини, всім загалом платників податків Верховини. Тож не дивно, що ДПІ у Міжгірському районі є ще й кузнею кадрів для ряду ДПІ Закарпатської області, а також владних структур на теренах Срібної землі.
Сьогодні вся діяльність ДПІ у районі спрямована, перш за все, на мобілізацію грошових доходів у державні і місцеві бюджети, щоби зміцнити фінансову базу країни з одного боку і не допустити високе податкове навантаження на представників малого і середнього бізнесу — з другого боку. Таким чином, створивши належні умови для забезпечення їх подальшого розвитку.
Суть нинішньої податкової політики держави, а також на місцевому рівні полягає в тому, щоби через податки, податкові пільги і фінансові санкції за їх несвоєчасну сплату податків, зборів і обов’язкових платежів забезпечити фінансову міць держави, сталий соціально-економічний розвиток вільної України і нашого смерекового краю. У зв’язку з цим формуванням нової податкової політики України закладаються основи модернізації її технічно-економічного потенціалу та досягнення узгодженості фінансово-господарських інтересів держави та всіх ланок бізнесових структур незалежної України.