Янукович не має наміру давати русинам автономію

Президент України Віктор Янукович і уряд України не дадуть автономію русинам. Про це в інтерв'ю "Росбалту" заявив заступник голови комітету Верховної Ради з закордонних справ, депутат від Партії регіонів Леонід Кожара, охарактеризувавши діяльність русинів по самовизначенню як сепаратизм.

Янукович не має наміру давати русинам автономію

"Русини як особливий етнос і русини як політичний рух - це дві великі різниці. Тому що політичне русинство, яке часто направлене на сепаратизм, ні президент, ні уряд підтримувати не будуть. А що стосується розвитку їхньої самобутності, то ми виступаємо за розвиток їхньої культури і в цілому розвитку як особливого етносу, який об'єднує Україну з іншими європейськими країнами, зі Словаччиною, з країнами колишньої Югославії і т.д. ", - сказав він.

За словами Кожара, "про автономію русинів мови не йде". "Це конституційний питання. Україна унітарна держава, в складі якої є автономна республіка Крим. Ми можемо говорити про національну автономію як про суспільний інститут, який направлений на розвиток самобутності, культури народу, але політичне русинство і політична автономія - це питання, яке впирається в Конституцію і суперечить їй", - вважає політик.

Росбалт
30 червня 2010р.

Теги: Янукович, уряд, русин, автономія

Коментарі

KK 2010-07-02 / 16:03:00
Старосто - Ваше мовчання це типичний приклад вашого 'послідовності'.......смішно, чи ні?

KK 2010-07-01 / 17:24:00
Старосто - Ви знов виявляєте якиийсь 'конфуз'. Добре скрізь подивіться, я нігде Вас не обвинував у якумось брехні.

А щодо 'послідовності' то ось Ви тут маєти чудову можливість раз на завжди показати її, і поясніть по Вашому:



'Чи 'русини' конститують окремим 'народом' чи 'етносом' від українського?' Так або Ні??



Щоби не були ще дальші якісь 'конфузи' у Вашому відповіді, памятайте що Ви на цйому сайті самі так не давно пояснювали: ' Галичани ті ж русини, тільки ополячені.... я ніколи не буду розділювати русинів по Карпатському хребту....'



'правий Князь Корятович(КК), що багато русинів і Василь Ґренджа-Донський в тому числі бажали возз'єднання з Україною.. то було закономірно.'



'Іван Франко себе називав русином, Леся Українка теж була русинка.'



'...'русини' - 'українці' Ви самі дали відповідь на своє запитання...'



'Послідовності' хочеться бачити у Вашому відповіді Пане Старосто. Дякую!









156415136455 2010-07-01 / 11:05:00
Що то рішить, як визнають політ.русинство!? Та нічого. Проблем є досить і без вас.

Микола Староста (Жалива) 2010-07-01 / 10:05:00
КК.. не треба "умничати", мене на не послідовності, та брехні не зловиш.

Питання стоїть .. визнати як етнос або народ.

KK 2010-06-30 / 23:45:00
Старосто - Як ще мають 'русини' бути більше визнані? Ви самі тут, на цйому ресорсі всім опублікували Вашу сенсаційного листа яку Ви самі отримули від канцелярії Януковича не більше як місяць назад. Ще і цей самий лист Ви друкували у своєму блозі на УА-Репортер, під заголовкою: ' Русини не видумка Москви, влада про нас уже не заперечує! (офіційна позиція)' Ви і у Вашому блозі не суперечили знахідків, представників Януковича:



'Серед відчинених фахівців галузі історії, етостнології та лінгвістики домінує позиція, що автохтонне східнослов'янське населення - русини є субетносом української нації,який виділяється в середині етносу своїм стереотипом поведінки. Вони українці за національністю, але є етнз цимографічною групою, що живе на західних територіях України.' (Галичина,Буковина,Закарпаття)....за всіма етнографічними і лінгвістичними ознаками русини є органічною складовою української нації,тобто її субетносом.'



Старосто - Ви починаєти являти більше 'конфузи' чим навіть Янукович!

Микола Староста (Жалива) 2010-06-30 / 22:58:00
Заспокойтеся .. русини будуть визнані, хотя ви так того не хочете.

Порозуміти чому я вас не можу... кожна людина має право називатися, тим іменем яким хоче.

Що за сарказм... поважні.

Юрій Лівак 2010-06-30 / 20:20:00
Взагалі, безвідносно до ставлення до політичного русинства, я позитивно ставлюся до ідеї Української федерації. Або не федерації, а просто більших прав для громад, бо трошки задовбує, що з Києва рішають всі питання. Але біда в тому, що наразі не бачу жодної політчили, яка б прийшовши до влади, погодилася на передачу своїх повноваженьрегіонам. Он, ці красені навіть назвалися "Партією Регіонів".

Допоки не прийшли до влади. тепер вже про унітарність згадали. Українські політики такі політики...

KK 2010-06-30 / 20:09:00
Щось всі вчеряшні русинські гавкуни зчезли як щурі в печерах? Причина мабуть ще один 'Януковський конфуз'??

Юрій Лівак 2010-06-30 / 19:47:00
Ну, взагалі-то все логічно. Сміюся з русинів, які в щось подібне вірили

KK 2010-06-30 / 18:42:00
Завдяки русинським сепаратистам на закарпатті які на 100% голосували не давно за Януковича, то маєти як кажуть 'то що маєти'. (А як воно могло інакши бути?)

НОВИНИ: Політика

17:55
/ 41
Нардеп Лунченко ультимативно вимагає в Києві призначення "свого" голови Закарпатської ОДА
16:25
/ 5
Закарпаття понад усе: кому Будапешт доручить вести угорців на місцеві вибори
14:34
/ 3
Ринок дозволить українцю вільно приймати рішення – закарпатський нардеп Петьовка
14:12
/ 5
Зеленський і Орбан зустрінуться особисто попри пандемію - МЗС
23:11
/ 1
Ярослав Онищук: "Коли сніг зійшов, то перевали були буквально вкриті тілами…"
20:35
/ 14
Медведчук "наїхав" на закарпатських медиків, що не використовують його експрес-тести без сертифікатів (ДОКУМЕНТ)
02:09
/ 5