За прикладом УУБА реформують усі духовні школи РПЦ та УПЦ?

17 - 18 червня у приміщенні Московської духовної академії, що розташована на території Свято-Троїцької Сергіївської Лаври (м. Сергіїв Посад, Росія), відбувся семінар для представників та нарада для ректорів духовних навчальних закладів Руської Православної Церкви та Української Православної Церкви з приводу майбутнього переходу на Болонську систему в духовній освіті.

За прикладом УУБА реформують усі духовні школи РПЦ та УПЦ?

Як повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі Ужгородської української богословської академії, на нараді від академії взяли участь проректор з богословської науково-дослідної роботи, доктор богослов’я, в.о. доцента ігумен Арсеній (Бочкарь) та уповноважений представник УУБА в Російській Федерації магістр богослов’я, ігумен Олександр (Глоба).

17 червня головним доповідачем на семінарі виступила професор Ольга Миколаївна Олейнікова, доктор педагогічних наук, директор Національного офісу програми Tempus у Росії, яка зазначила, що Україна займає в світі друге, після Іспанії, місце з реалізації переходу на Болонську систему. Під час семінару відбулося обговорення практичної сторони впровадження Болонського процесу в богословському освітньому просторі. Виступивши від імені УУБА, о. Арсеній відзначив досягнення духовно-навчально-наукового комплексу (ДННК) "Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія – Карпатський університет імені Августина Волошина" у справі акредитації та ліцензування спеціальності "магістрів богослов’я, викладачів вищої школи" Міністерством освіти та науки України, які відбулися з ініціативи ректора академії професора, архімандрита Віктора (Бедь) з благословення Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви. Довідавшись про досягнення Української Православної Церкви у співпраці з Міністерством освіти та науки України, що реалізувалися на базі Ужгородської української богословської академії, Ольга Миколаївна високо оцінила їх та відзначила, що "від України треба вчитися", бо таких результатів у Російській Федерації поки що немає.

18 червня відбулося розширене засідання Навчального комітету Руської Православної Церкви, на якому були представники з усіх духовних навчальних закладів Росії, України, Білорусі, Молдови, Казахстану. Серед доповідачів, які представили можливі засоби переходу на Болонську систему освіти, були ректор Московської Православної духовної академії кандидат богослов’я, професор, архієпископ Євгеній та голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ, ректор загальноцерковної аспірантури та докторантури імені святих Кирила і Мефодія доктор богослов’я, доктор філософії, доцент, митрополит Волоколамський Іларіон. Під час обговорення шляхів реалізації поставленої проблематики з української сторони, зокрема від Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія, виступив доктор богослов’я, в.о. доцента ігумен Арсеній (Бочкарь), та Харківської духовної семінарії доктор богослов’я, в.о. доцента протоієрей Сергій Скубченко. У своєму виступі ігумен Арсеній зробив акцент на необхідності введення двоступеневої освіти (бакалавр та магістр), оскільки Болонська система не знає освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста.

За результатами роботи семінару та наради з’ясувалося, що станом на сьогодні перед усіма духовними школами стоїть питання про напрацювання шляхів упровадження міжнародних стандартів Болонського процесу в богословському освітньому просторі.

Наразі в усій системі Руської та Української Православних тільки Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія, з благословення Блаженнійшого Митрополита Володимира, впродовж восьми років впроваджує засади міжнародних освітніх стандартів у навчальному та науковому процесах. Реалізуючи основи розвитку освітніх засад ХХІ століття, в академії введено двоступеневу освітньо-кваліфікаційну систему підготовки фахівців із вищою духовною освітою – бакалаврів богослов’я, з терміном навчання чотири роки (базова вища духовна освіта), та магістрів богослов’я, з терміном навчання два роки (повна вища духовна освіта). Третім ступенем є докторантура, в якій на базі повної вищої духовної освіти (магістрів) проводиться підготовка наукових та науково-педагогічних богословських кадрів (з терміном навчання три роки) – докторів богослов’я, докторів філософії (в галузі науки) та докторантів богословських наук, докторів наук.

За прикладом Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія рекомендовано на семінарі й нараді в Москві  реформувати всі духовні школи УПЦ і РПЦ.
Підсумовуючи результати засідання вищезазначених семінару та наради, можна константувати, що всі духовні школи УПЦ та РПЦ впродовж короткого терміну (рік-два) буде реформовано з урахуванням міжнародних стандартів Болонського процесу в освітній галузі, прикладом реалізації якого в духовно-богословському просторі України є Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія – вищий духовний навчальний заклад Української Православної Церкви.
 

24 червня 2010р.

Теги: УУБА, академія, Болонська система

Коментарі

pfr 24.06.2010 / 19:45:00
Російській церкві вже нічого не допоможе... Хіба люстрація кагебістів-ефесбістів, розпуск УПЦ МП і визнання Київського патріархату

НОВИНИ: Соціо

15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 3
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
03:05
/ 12
Будівництво ВЕС на Рівній без ОВД: депутати віддають землю під ще 16 вітряків
00:37
Підтверджено загибель Романа Уторобського з Богдана на Рахівщині, який вважався безвісти зниклим Фото новина
21:54
У Мукачеві в суботу попрощаються з полеглим Героєм Андрієм Задорожним Фото новина
19:51
/ 5
На Покровському напрямку загинув Михайло Негря з Ужгорода Фото новина
16:42
У травні на Закарпатті планово імунізуватимуть диких хижаків проти сказу
14:40
/ 25
У Ватикані до рішення нового Папи відклали заплановану на 3 травня на Закарпатті беатифікацію мученика о. Петра Ороса
14:05
/ 1
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Едуардом Перебзяком Фото новина
16:44
/ 1
На Харківщині поліг Іван Грабовчак з Шаланок на Берегівщині Фото новина
11:14
/ 4
На війні з росією загинув 35-річний офіцер батальйону БпЛА 128-ї ОГШБр Андрій Задорожний з Мукачева Фото новина
20:23
/ 20
ВІДЕОФАКТ. "Жахливо, шакали, жесть, страшно": закарпатці про будівництво ВЕС, яке незаконно розпочалося на полонині Руна
03:17
/ 1
Тетяна Літераті презентує свою 5-у книжку "Втрачений Ужгород. Знакові місця"
02:40
Підтверджено загибель Михайла Пукмана з Верхнього Водяного на Рахівщині, який з липня 2024-го вважався зниклим безвісти Фото новина
02:12
/ 4
Розклад святкових богослужінь на Великдень у храмах Ужгорода та Мукачева
01:43
/ 4
За онлайн-трансляцію порно суд покарав пару з Міжгір'я "умовним" роком і конфіскував ноутбук
03:07
В Ужгороді презентували книжку "Августин Волошин: біографія президента Карпатської України" Фото новина
16:25
/ 7
Ужгородські депутати не підтримали мораторій на затвердження нових детальних планів міста
14:27
Ужгородська міськрада виділила 1,6 млн грн на поштові марки для податкової Закарпаття
12:06
/ 2
Через суспільний резонанс мер Ужгорода зняв з розгляду частину "інфраструктурних" проєктів рішень по землі Фото новина
» Всі новини