Безпеці міжгірських школярів загрожують 2 незакриті колодязні люки

Нещодавно жителів Міжгірщини шокувала трагічна звістка: від удару електричним струмом загинув учень 4-го класу райцентрівської СЗОШ І-ІІІ ст. На жаль, подібні випадки час від часу трапляються і їхніми жертвами, частіше за все, стають неповнолітні.

Безпеці міжгірських школярів загрожують 2  незакриті колодязні люки

Як вберегти дітей та яка профілактично-виховна робота проводиться з учнями — на запитання нам відповів директор Міжгірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 Михайло Васильович КОВАЛЬ.

— Михайле Васильовичу, насамперед, яку роль повинна відігравати школа в процесі виховання учнів?

 — Основне завдання сучасної української школи полягає не тільки в озброєнні учнів глибокими та міцними знаннями, які стануть основою майбутнього благополуччя у дорослому житті, але й виховати здорову, духовно та фізично загартовану людину.

— Які методи практикуєте для створення безпечних умов навчального процесу в школі №1, та яке місце займають питання охорони праці і безпеки життєдіяльності у Вашій роботі?

 — Збереження життя та здоров'я дітей, попередження дитячого травматизму і запобігання порушень техніки безпеки — це питання, які знаходяться на щоденному контролі дирекції, педагогів школи. З метою створення безпечних умов навчально-виховного процесу, ще перед початком навчального року ретельно перевіряємо кабінети школи, особливо ті, які можуть становити небезпеку для здоров'я учнів. Зокрема, це навчальні кабінети фізики, хімії, біології, інформатики, майстерні, спортивний зал та майданчики, робляться висновки про їхню готовність до проведення занять. У питанні безпечних умов перебування учнів у школі важлива кожна деталь, будь то маркування розеток змінної напруги чи перевірка заземлення й опору ізоляції тощо.

Незважаючи на щоденну зайнятість, ведемо постійний контроль за навчанням педагогів з охорони праці, розробкою інструкцій з техніки безпеки, проведенням інструктажів з учнями та працівниками школи.

 — Яку участь у роз’яснювальній роботі приймає педколектив школи?

— Класоводи, класні керівники систематично на виховних годинах проводять первинні, цільові інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів на початку навчального року, напередодні канікул, перед організацією екскурсій, суспільно-корисних акцій. Медична сестра У.І. Кіс проводить практичні заняття з надання першої допомоги потерпілому в ДТП, при отруєннях, нещасних випадках на воді.

Педагоги школи Н.І. Лолин, М.І. Корбутяк, М.І. Бошота, М.М. Добоні, О.В. Голодняк, Г.Ю. Росоха, О.Т. Козіцька набули в ході роботи чималий позитивний досвід організації профілактичної роботи щодо запобігання травматизму серед учнів.

— Але дитина живе не лише у стінах школи. Що робиться для попередження дитячого травматизму на вулиці, в побуті тощо?

 — Безперечно, більшу частину часу діти проводять поза школою. Тому для класоводів та класних керівників розроблена система профілактичної роботи серед учнів щодо вимог особистої безпеки у побуті. Інструктажі містять питання охорони здоров'я, пожежної безпеки, безпеки на дорогах, реагування на надзвичайні ситуації тощо.

Виробленню практичних навичок дотримання правил безпечної поведінки сприяють масові заходи, які стали традиційними у школі. Це — тематичні Тижні безпеки руху “Увага! Діти на дорогах!”, Дні знань з пожежної безпеки, конкурси дитячих малюнків, стінних газет щодо попередження усіх видів дитячого травматизму, екскурсії учнів у пожежну частину, конкурси “Скажемо “НІ” всім пожежам на Землі!”.

 — У засобах масової інформації останнім часом з'являються повідомлення про нещасні випадки у школах України на уроках фізкультури. Що робиться у Вашому навчальному закладі для попередження травмування, пошкодження здоров'я школярів?

— Трагічні випадки на уроках фізичної культури в окремих школах України прискорили розробку в МОН України основних документів, які дали адміністрації школи, вчителям фізичної культури і іншим педагогічним працівникам всю необхідну інформацію для попередження подібних випадків і проведення цілеспрямованої фізкультурно-оздоровчої роботи в школі. Досвідчені вчителі фізичного виховання А.В. Ледней та В.П. Звірич зробили все можливе для того, щоб уроки фізкультури, які більшість учнів вважає найулюбленішими, приносили лише користь та задоволення дітям. У школі проводиться диференційований відбір та розподіл учнів у кожному класі на три групи для занять фізкультурою, відповідно до стану здоров'я. Кожна група на уроці фізичної культури має певні фізичні навантаження та нормативи оцінювання. До того ж у школі стали традиційними Дні здоров'я, різноманітні спортивні турніри, змагання.

— Які районні служби приходять на допомогу школі у вирішенні питань охорони праці і безпеки життєдіяльності?

— Дане питання настільки важливе та багатогранне, що без допомоги відповідальних працівників відділу освіти РДА, районної служби МНС, відділу Державтоінспекції позитивно вирішити його неможливо.

Щороку в школі працівники ДАІ, МНС проводять з учнями бесіди, конкурси з питань безпеки. Цікавими для дітей є і екскурсії у пожежну частину, показові виступи вогнеборців і рятувальників. Така співпраця поглиблює знання і вміння учнів з безпеки життєдіяльності. До речі, команда юних інспекторів руху нашої школи з честю вже декілька років підряд захищає честь району в обласному огляді-конкурсі ЮІР, посідає призові місця. Матеріал про підсумки цьогорічного обласного конкурсу був нещодавно надрукований і в райгазеті “Верховина”.

Найбільше звернень школи адресуються у відділення ДАІ. Адже наш заклад розташований у центрі селища. Діти навчаються у трьох навчальних корпусах і багато разів на день переходять через проїжджу частину дороги, а світлофор, встановлений перед школою, не працює вже багато років. На пішохідному переході і поблизу нього можна бачити стоянки транспортних засобів. Інколи автомобілі проїжджають біля школи на великих швидкостях. З метою попередження можливих небезпек від ДТП для учнів дирекція навчального закладу звернулася в ДАІ з конкретними пропозиціями. Віриться, що найближчим часом знайдуться кошти і на ремонт придорожньої металевої огорожі біля корпусів школи. Хочу звернути увагу служби безпеки життєдіяльності смт. Міжгір’я на загрозу для дітей від 2-ох незакритих колодязів запасного резервуару для води, який знаходиться поблизу центрального стадіону.

 — Михайле Васильовичу, нещодавно останній дзвоник сповістив про завершення навчального року та початок літніх канікул. Що би Ви зараз побажали своїм вихованцям і батькам?

— Ясна річ, змістовно відпочити, набратися здоров'я та наснаги з тим, щоб першого вересня з новими силами продовжити цікаву подорож у Країну знань. На дітей чекають веселі літні розваги, зустрічі з новими друзями. Але ні дітям, ні їхнім батькам не треба забувати про необхідність дотримання правил поведінки на дорогах, на воді під час купання, у лісі, про безпеку в побуті, дотримання норм пожежної безпеки. Батьки повинні обов’язково повідомляти своїх дітей про всі небезпечні місця у зонах відпочинку, де вони проводять ігри, дозвілля, не забувати про дотримання режиму дня для дітей, особистим прикладом пропагувати здоровий спосіб життя, пам’ятати, що здоров’я і життя — безцінні. Веселого та безпечного всім літа!

Андрій Голодняк, "Верховина"
17 червня 2010р.

Теги: літо, школа, відпочинок, загроза

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
01:32
/ 2
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 18
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 6
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
» Всі новини